29 مرداد 1396/ 27 ذو القعدة 1438
شناسه خبر : 54469
1396,شنبه 07 مرداد14:30
اشتراک گذاری در:
عکس روز

به فرزندان شهدا 8 سال سنوات ارفاقی تعلق می گیرد


س - با سلام.بر اساس ماده 13 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ،آیا همسر جانباز متوفی 30 درصد مشمول الحاق به بیمه تکمیل درمان که توسط بنیاد معرفی میشوند می باشد یا خیر؟ ضمنا جانباز متوفی کارمند دستگاه دولتی(اداره پست و تلگراف و تلفن) بوده و هم اکنون همسر وی مستمری بگیر سازمان بازنشستگی کشوری است؟
درصورت استنکاف بنیاد از بیمه نمودن از چه طریق و مرجعی میتوان پیگیری و یا دادخواهی کرد؟

ج - تامین صد درصد هزینه های درمانی شما بر عهده دولت است وبنیاد باید تکلیف درمان شما را پیگیری و حل نماید . ضمنا"‌رسیدگی به این موضوع ابتدا در صلاحیت کمیسیون ماده 16 و سپس دیوان عدالت اداری است .

 

س - با سلام سوالی داشتم  پدر بنده در سال 60 جانباز شدن  از ناحیه دست و چشم که قطع عضو و مشکل بینایی در یک چشم و از ارتش حقوق می گرفتن و بنیاد در سال 91 به شهادت رسیدن
اول که شهید شدن گفتن به بازماندگان حق بازنشستگی می دهند با مبالغ مختلط از 60 میلیون تا 150 میلیون بیان شد بعد از مدتی اعلام کردن اصلا به پدر شما تعلق نمی گیرد بازنشستگی این مطلب را از کجا می شود پیگیری کرد
آیا واقعا به پدر من بازنشستگی تعلق نمی گیرد؟ چرا؟

ج - در سوال شما ابهاماتی است که نمی توان به دقت  به آن پاسخ داد.
اگر ایشان وظیفه بگیر ارتش بوده که پاداش به ایشان تعلق نمی گیرد.
اگر حالت اشتغال ارتش  بوده باید ارتش پاداش ایشان را پرداخت کند.
اگر شهید شده و این مسئله به تایید بنیاد شهید رسیده و ایشان را شهید شناختن ،‌فرقی نمی کند که وظیفه بگیر یا حالت اشتغال بوده در هر حال باید پاداش پایان خدمت را دریافت کند.

 

س - سلام سوال دیگر اینکه سنوات ارفاقی در آموزش و پرورش نیز اعمال می شود و فرزند شهید چند سال زودتر می تواند بازنشستگی بشود
ج- سنوات ارفاقی در آموزش و پرورش هم قابل اعمال است و برابر قانون برنامه ششم به فرزندان شهدا هشت سال سنوات ارفاقی تعلق می گیرد.

 

س - سلام عزیزان خسته نباشیدیک سوال داشتم بنده جانباز۱۵ درصد هسم واز سپاه کمک معشیتی میگیرم ایا به ما عیدی تعلق میگیرد لطفا جواب بدهید
ج- به کمک معیشت دریافتی  عیدی تعلق نمی گیرد.

 

س - سلام.من فرزند جانباز 30درصد هستم دانشجوی ارشد الهیات و معارف گرایش فلسفه هستم.من مشخصاتم را در سامانه بنیاد ثبت کردم سن من 38سال است .متاسفانه هیچ اقدامی از طرف بنیاد برای اشتغال من نشده است در ازمون های استخدامی اصلا برای گرایش من شغلی وجود ندارد،چون هرچی بگذرد با سن من زیاد می شود ،باتشکر من را راهنمایی کنید.(لطفا جواب منم بدین)
ج-  هر چند شما از رعایت شرط تحصیلی برابر قانون معاف هستید لکن این موضوع در آزمونها پیش بینی شده است و بنیاد به شکلی که سهمیه ایثارگران از بین نرود این موضوع را مدیریت می کند با اداره کل اشتغال بنیاد این موضوع را در میان بگذارید.

 

س - بنده جانباز ٢٥٪‏ ترکش به سینه و باها هستم و٤٥سال سن و الان  متاسفانه بیکار هستم بنیاد به من فقط حق معاش میده  که تازه شده٩٠٠تومان بخدا بسختى و مشقت دارم چرخ زندگى خانوادگیمو میچرخونم من داراى همسر و یک فرزند پسر١١ساله هستم تنها کار بنیاد براى من فرستادن به کمیسیون حالت اشتغال بوده ولى میگن امید بهش نبند و حالم بشدت خرابه یه راهنمایى ازشما میخواستم من فرم پایین رو پر کردم ایا امتیاز خوبى هست یا نه؟و غیر از این براى حالت اشتغال چه ایتمهایى لازم است
ممنون میشم جواب بدید

ج- فرم ارسالی شما مطالعه شد ،‌این فرم برای این است که بدانند فاقد درآمد هستید و برایتان کمک معاش برقرار کنند که این کار شده است .
کمیسیونهای فعلی در امر تعیین ازکارافتادگی سخت گیریهای زیادی می کنند و بنوعی حالت اشتغال در حال مدیریت توسط بنیاد است . چاره ای هم ندارید تا کمیسیون رای صادر نکند حالت اشتغال نخواهید شد. در گذشته با حمایتهای مدیریت عالی بنیاد آرا به سادگی صادر می شد.




شهادت     سهمیه رزمندگان     بنیاد شهید                                
Reply
no
0
yes
0
1396/05/24 - 10:44
سلام . بازنشستگي با سنوات 8سال بخشودگي به خدا دروغ محض است . چون تامين اجتماعي زير بار نميرود . اصلا حكومتي جداست اين سازمان تامين اجتماعي كه هيچكس هم زورش به او نميرسد





نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.