27 آذر 1396/ 29 ربيع الأول 1439
شناسه خبر : 54482
1396,شنبه 07 مرداد14:27
اشتراک گذاری در:
عکس روز

پیش بینی تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران در برنامه ششم


س - با عرض سلام مجدد وخسته نباشید به خاطر زحمات بی دریغ تان
برادر عزیز جانبازانی که مثل بنده کار دولتی ویا شرکتی ( استخدامی) ندارند ماده ۵۱ یا همان ۲۵درصد چگونه بهشان تعلق میگیرد متشکرم

ج- محل پرداخت آن بنیاد است و باید از بنیاد پیگیر باشید.

 

س - سلام  درمورد پرداخت پاداش پایان خدمت خانواده شهدا میخواستم بپرسم: پرداخت ها به چه صورت میباشد،چه مقدار پرداخت میکنند؟و در چند نوبت پرداخت میکنند؟
ج- با تکمیل سی سال سنوات خدمتی شهید باید پاداش پایان خدمت و بازخرید مرخصی ها همزمان انجام و و پرداخت شود. تاخیر در پرداخت و اقساطی کردن اقدامی قانونی نیست و فقط به جهت محدودیت منابع انجام می گیرد.

 

س - سلام خسته نباشید،خواهش میکنم در رابطه با معافیت سربازی فرزندان ایثارگران ما رو راهنمایی کنید چون قرار بود که سی ماه سابقه حضور در جنگ به دوازده ماه کاهش پیدا کنه،ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
ج- این اقدام توسط مجلس صورت گرفته و قانونی شده است لکن برای اجرای آن باید با ستاد کل نیروهای مسلح هماهنگی شود که مقدمات کار در حال انجام است .

 

س - سلام علیکم  بنده کارمند قراردادی  دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی  و فرزند جانباز و ایثارگر بوده و مشمول بند  واو  ماده 44 قانون پنجم توسعه در خصوص تبدیل وضیعت کارکنان شاهد و ایثارگر به عضویت رسمی و همچنین با توجه به موافقت نامه شماره 131100 مورخ 01/07/88 هیت وزیران و با عنایت به  ماده 6 تصمیم نامه مورخ 26/12/88 اصلاح آیین نامه ساماندهی فرزندان شاهد و جانبازان 25٪ و بالاتر که طی نامه شماره 262756/41459 مورخ 27/12/88 که با امضای معاون اول ریاست محترم جمهور ابلاغ گردیده  با وجود مستندات قانونی فوق الذکر و با عنایت به بخشنامه های مربوطه در زمان جذب اینجانب (سال 1390)وضیعت استخدام فرزندان ایثارگران بصورت رسمی بوده  ولی در مورد بنده فرایند جذب  بصورت قراردادی انجام گرفته و بعدا نیز تا کنون نسبت به تغییر وضیعت حقیر اقدام نشده و این امر موجبات تضییع حقوق بنده را در پی داشته است
میخاستم ببینم ایا راه قانونی برای حل این مساله وجود داره ایا شما موارد مشابهی میدونین  ک تبدیل وضیعت صورت گرفته باشه
الان محل کارم ردیف استخدامی داره بهم بده ولی متاسفانه میگه مجوز استخدام ندارم

ج- در مصوبات اخیر مجلس در برنامه ششم تبدیل وضعیت پیش بینی شده که با اجرایی شدن آن می توانید پیگیری کنید . اما اگر استخدام شما در راستای سهمیه ایثارگران بوده دستگاه محل خدمت از ابتدا تخلف کرده و این موضوع قابل رسیدگی در کمیسیون ماده 16 می باشد.

 

س - سلام با تشکر از زحمات شما عزیزان
سوالی داشتم درخصوص پرداخت پول بازنشستگی به والدین شهداء که این پول به کدام والدین شهداء تعلق می گیرد کسانی که بیمه بوده اند و بعد از سی سال از شهادت به والدین تعلق گرفته است.
آیا شهیدی که در سن 17 سالگی به شهادت رسیده و بیمه نبوده نباید حق بازنسشتگی بگیرد ؟ آیا این عدالت است و این چه قانونی است لطفا راهنمایی فرمایید باید چه کار کنیم. با تشکر

ج- پرداخت پاداش پایان خدمت به والدین شهدا برای شهدایی است که والدین تحت تکفل شهید بوده یا بعدا" تحت تکفل شناخته شده باشند. این والدین از حقوق شهید برخوردار بوده و در پایان هم پاداش را دریافت خواهند کرد ولی والدینی که مستمری بگیر بوده اند به دلیل اینکه تحت تکفل شناخته نشده اند از دریافت پاداش پایان خدمت محروم خواهند بود.




ایثارگران     استخدام     برنامه ششم توسعه                                
Reply
no
0
yes
0
احمد
1396/09/19 - 10:33
در بودجه97 اعتبار لازم جهت بند ج ماده 87 برنامه ششم جهت ایثارگران چگونه پیش بینی شده





نظری بگذارید
chapta

آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.