29 تير 1397/ ۰۷ ذو القعدة ۱۴۳۹
شناسه خبر : 54710
1396,شنبه 21 مرداد12:05
اشتراک گذاری در:
عکس روز

هشدار "کامران" به بانک ها / ایثارگران را اذیت نکنید!


نماینده ایثارگر مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بوروکراسی بانک ها، نسبت به بی توجهی بانک ها به ایثارگران هشدار داد.

هشدار

فاش نیوز - نماینده ایثارگر مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بوروکراسی بانک ها، نسبت به بی توجهی بانک ها به ایثارگران هشدار داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، حسن کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بی توجهی به قوانین ایثارگری اظهار داشت: متاسفانه بانکها قوانین ایثارگران را درست اجرا نمی کنند.

وی گفت: وقتی بر اساس قانون و در اجرای اصل 44 قانون اساسی یک بانک واگذار می شود مسئولان آن بهانه های بنی اسرائیلی می گیرند، در حالی که بر اساس قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی هر واحدی که واگذار یا در فهرست واگذاری قرار دارد مسئولین ذیربط حق ندارند از قوانین سرپیچی کنند.

نماینده ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور مثال وقتی فرزند شهید یا جانباز در بانکی مشغول به کار شده است و نمی داند که واحد مربوطه واگذار شده است چرا او را اذیت و بالا و پایین می کنند.

دکتر کامران تصریح کرد: اینها چکاره هستند و چرا بعضی از اینها که حتی رنگ جبهه را هم ندیده اند و درد ایثارگری را نچشیده اند این گونه تصمیم می گیرند که این تصمیمات باعث آزار و اذیت رزمندگان و ایثارگران می شود.

نماینده میاندوره ای مجلس دهم خاطرنشان کرد: متاسفانه بانک ها به ایثارگران توهین کرده و بعضی وقت ها هم بی حرمتی می کنند.

کامران یادآور شد: هر یک از این بانکها یا واحدهایی که قانون را اجرا نکنند و چوب لای چرخ بگذارند، بفرموده حضرت امام(ره) ضد انقلاب اند و باید مواخذه شوند.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: هر بانکی که در آینده قوانین ایثارگری را اجرا نکند به عنوان نماینده مجلس از وزیر مربوطه سوال خواهم کرد.


کد خبرنگار : 18


کامران     ایثارگران     بانک                                
Reply
no
0
yes
2
رضاامیری فارسانی
1396/05/21 - 12:51
برادربزرگوارمـ که دغدغه داری این دغدغه شمانشئت گرفته ازشخصیت ایثارگری شماست یقیننابچه های جنگ بازماندگان خیل شهدادارای غیرتی هستندکه توصیف شدنی نیست ولی کوگوش شنوا،آنچه البته بجای نرسدفریادمن وشماست برادررزمنده ودلاورم ایثاروایثارگری رامتاسفانه خودمتولیان لوث نموده اند،والادرهمه نقاط دنیادرطول سال ماه برای رزمندگانشان سکوت میکنندتنهاجایی که به ایثارگران توجهی نمیشودهمینجاست،

Reply
no
0
yes
1
مرتضی مرادی
1396/05/21 - 14:07
با عرض سلام. اجرای بندی از قانون ششم توسعه که مربوط کسر خدمت فرزندان ایثارگران است با وجود اینکه در مجلس تصویب شده است و حتی به تایید شورای نگهبان هم رسیده است ولی تاکنون اجرا نشده است.نماینده محترم تهران آقای علیرضا رحیمی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفته اند: ستاد کل نیروهای مسلح به بهانه انجام کار کارشناسی، ابهام در قانون یا مسائل درون سازمانی نباید از اجرای قانون کسرخدمت فرزندان ایثارگر خودداری کرد.. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مجموعه مشمولینی که مشمول مصوبه کسر خدمت فرزندان ایثارگر می‌شوند، گسترده و وسیع نیستند اما همین تعداد محدود نباید از مزیت‌های قانونی محروم بمانند.الان شرایط و وضعیت برای ما فرزندان ایثارگران معلوم نیست و منتظر اجرای این قانون هستیم ولی خبری نیست و با وجود لنجام امور کارشناسانه در مجلس و شورای نگهبان همچنان ستاد کل با بهانه نیاز به بررسی کارشناسانه آن وضعیت اجرای این قانون را بلا تکلیف گذاشته اند. لطفا به این موضوع رسیدگی بفرمایید

Reply
no
0
yes
1
هموطن
1396/05/21 - 15:41
بانکها بی گناه هستند و کارکنان با صبوری کار همه مردم را انجام می دهند .
برنامه ها و سیاست ها را مجلس می نویسد و دولت و بنیاد باید اجرا کند .
وقتی بنیاد اییننامه ها را به موقع تهیه نمی کند بانک مقصر است ؟


Reply
no
0
yes
2
هموطن
1396/05/21 - 15:46
اگر قوانین تدوین شده از سوی مجلس احترام برانگیز باشد همه سازمانها اجرا می کنند ولی معمول مجلس می اید و برای یکی از بستگان و افراد خاص خودش یک قانون می نویسد !
که در انصورت اصلا قابل اجرا نیست .Reply
no
0
yes
0
جانبازجعفری
1396/05/23 - 15:48
کارکنان بانکهاازقوانین ایثارگری مطلع نیستندومنافع ای هم ندارندبرای همین خااطرایثارگران کمتربه حقشان میرسند

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.