29 دي 1398/ ۲۴ جمادى الأولى ۱۴۴۱
شناسه خبر : 55014
1396,شنبه 04 شهريور15:50
اشتراک گذاری در:
عکس روز
رئیس فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولان خبر داد:

سازمان دهی ۱۲۰ هزار ورزشکار جانبازان و معلول در کشور


رئیس فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولان گفت: تعداد ورزشکاران سازمان یافته فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان ۱۲۰ هزار نفر است.

فاش نیوز- محمود خسروی وفا ظهر سه شنبه در مجمع انتخاباتی هیئت ورزش های جانبازان و معلولان با بیان اینکه علاقه مندی به رشته های پارالمپیک در سالهای اخیر در کشور  افزایش یافته است، افزود: هیئت ورزشهای جانبازان و معلولان استان زنجان یکی از بهترین هیئت ها درکشور است  که این استان از رتبه ۸ به رده ۴ در کشور ارتقا یافته است که تلاش بسیاری صورت گرفته است.

وی تعداد ورزشکاران سازمان یافته فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان ۱۲۰ هزار نفر است، ادامه داد: فرد سازمان یافته، یعنی کارت بیمه ورزشی داشته و حرفه‌ای در حال ورزش است.

خسروی وفا با بیان اینکه تعداد مدال‌های ایران در رقابت‌های پارالمپیک ریو تکرار نتیجه ریو بوده که ۲۴ مدال طلا کسب شد، افزود: به دنبال این هستیم که از همه ظرفیت‌ها در راستای کشف استعدادهای بالقوه بهره برده و ورزشکارانی زبده و کارآمد را برای حضور در میادین بزرگی چون پارالمپیک آماده کنیم.

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان گفت: امسال مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری جوانان و بزرگسالان در مکزیک برگزار می‌شود که خود به خود پشتوانه خوبی برای این رشته ورزشی در آینده خواهد بود.

خسروی‌وفا با بیان اینکه  فوتبال هفت نفره ما در مسابقات جهانی آرژانتین، تیراندازی با کمان در مسابقات جهانی کشور چک، تیراندازی در آلمان و مسابقات پارآسیایی امارات با حضور ورزشکاران کشور ایران برگزار می‌شود، گفت: دورنمای کسب عنوان سومی در مسابقات پارآسیایی جاکارتا به پشتوانه عناوین کسب شده عنوان شده است، بر روی ورزشکاران طلایی متمرکز شده تا همه خود را به سطح ورزشکاران طلایی نزدیک کنند.

رئیس فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولان از ثبت چهار ورزشکار در گینس خبر داد و گفت: زحمات زیادی ورزشکاران و فدراسیون در سال های اخیر برای قهرمانان کشیده است که امروز مانند سیامند رحمان به چهره دوست داشتنی و برتر در ایران و حتی جهان شناخته شده است.

خسروی وفا دعوت سیامند رحمان به بزرگترین همایش ورزشی جهان در سال جاری که با حضور برترین ورزشکاران برگزار شد را یکی از فرصت ها برای جمهوری اسلامی ایران دانست و ادامه داد: این پیروزی ها و قهرمانی ها و حضور یک نماینده از کشورمان در بین برترین ها ورزشی دنیا به دلیل استقلال ،آزادی و جمهوری اسلامی است و همه قهرمانان مدیون ایثار و فداکاری جانبازان و رزمندگان و شهیدان هشت سال دفاع مقدس است.

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان حال فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان را از نظر اعتبار خوب ارزیابی کرد و گفت: امروز ظرفیت خوبی در شورای علوم فرهنگی به وحود آمده است که خوشبختانه در سال جاری مشکلی در تخصیص اعتبار به استان ها نخواهیم داشت.ظرفیت ورزشهای پارالمپیکی ،ظرفیت قانونی است که در سال ۹۵ در پارالمپیک  ،۱۱ میلیارد تومان بود ،این در حالی است که در سال ۹۶ این میزان ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

خسروی وفا ادامه داد: پیشرفت استان زنجان در برخی رشته های ورزشی پارالمپیکی را مورد ستایش قرار داد و افزود: از ظرفیت  و نیرو ها به وجود آمده در استان باید به نحو احسنت استفاده کرد، قطعا پیشرفتی که در استان زنجان تا به امروز حاصل شده مدیون زحمات ورزشکاران و اهالی این هیئت است که بیش تر باید در استان مورد تجلیل صورت قرار گیرند  و در گذشته استقبال کمی از ورزش در این فدراسیون می شد ولی با مدال آوری و قهرمانی و پهلوانی جانبازان و معلولان در عرصه ها بین المللی ، امروز شاهد ورود قشر جدیدی از ورزشکاران جوان در ورزش ها مربوط به پارالمپیک بوده ایم.

وی گفت: در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا به قرار گرفتن در جایگاه سوم می‌اندیشیم و حضور در بین ۱۰ کشور دنیا نیز از اهداف فدراسیون در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو است.

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان گفت: ورزش جانبازان و معلولان ظرفیت بالایی دارد به طوری که ۵۰ درصد مدال های ایران در مسابقات گوانگجو رشد داشت و با حمایت هایی که در قانون وجود دارد و امکاناتی که دولت در اختیار ما قرار داده، تلاش داریم تا در بازی های آسیایی جاکارتا در مقام سوم و در پارالمپیک ٢٠٢٠ توکیو در جمع ١٠ کشور برتر دنیا قرار بگیریم.

خسروی وفا از اعزام تیم وزنه‌برداری جانبازان و معلولان به رقابت‌های جهانی جوانان و بزرگسالان در مکزیک، اعزام تیم فوتبال هفت‌نفره به مسابقات آرژانتین، رقابت‌های تیراندازی در آلمان و جمهوری چک و نیز چند رویداد دیگر خبر داد و گفت: خوشبختانه فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان جزو فدراسیون‌های برتر در سطح کشور به‌شمار می‌رود که ثبت رکورد چهار ورزشکار پاراالمپیکی ما در گینس، حاکی از این مطلب است.


منبع : مهر


نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.