31 خرداد 1397/ ۰۷ شوال ۱۴۳۹
شناسه خبر : 55344
1396,دوشنبه 20 شهريور10:35
اشتراک گذاری در:
عکس روز

موضع ستاد کل درباره قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگر باید رسما به مجلس اعلام شود


کریمی گفت: نمایندگان به دنبال اجرای قانون بدون تغییر هستند اما ستاد کل را نمی‌توان اجبار کرد زیرا اجرای قانون مشروط به اذن رهبری است.

موضع ستاد کل درباره قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگر باید رسما به مجلس اعلام شود

فاش نیوز - کریمی گفت: نمایندگان به دنبال اجرای قانون بدون تغییر هستند اما ستاد کل را نمی‌توان اجبار کرد زیرا اجرای قانون مشروط به اذن رهبری است.

علی اکبر کریمی در خصوص تعیین تکلیف قانون کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگر، گفت: ستاد کل نیروهای مسلح باید به شکل رسمی و مشخص نحوه اجرای قانون کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگر را بعه مجلس اعلام کند، در حقیقت موضع ستاد کل باید اعلام گردد تا تکلیف فرزندان ایثارگر روشن شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وجود مخالفت ستاد کل نیروهای مسلح با قانون مصوب مجلس، قانون برای اجرای به هر نحوی باید اصلاح شود، از این رو اصلاحات قانون برنامه ششم توسعه و بودجه سال 96 در قالب لایحه یا طرح باید ارایه گردد.

وی افزود: قانون کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگر به صورت مشروط تصویب شده به نوعی که اجرای آن مشروط به اذن فرماندهی کل قواست، بنابراین در هر حال اجرای این قانون نیازمند تایید ایشان است از این رو نمایندگان نمی‌توانند ستاد کل را اجبار به اجرای قانون کنند.

کریمی یادآور شد: نمایندگان برای اجرای قانون و حمایت از فرزندان ایثارگر تلاش خواهند کرد تا حقوق این گروه از افراد جامعه پایمال نشود، زیرا مدت اجرای قانون کسر خدمت گذشته تمام شده و هم‌‌اکنون هیچ قانونی شامل حال کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگر نمی‌شود.

سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در اولین روزهای کاری مجلس یعنی حدود دو هفته آینده تکلیف اجرا یا عدم اجرا یا اصلاح قانون کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگر را مشخص خواهیم کرد، در این میان تلاش خواهیم کرد تا قانون به شکل مصوب و بدون هیچ تغییری اجرا شود./

پایان پیام

 
Reply
no
0
yes
0
1396/06/20 - 15:35
سلام
تاکنون چند بار برای کار یکی از معسرین که در یکی از شهرستانهای استان خوزستان برایش پرونده تشکیل داده شده است به امور ایثارگران سپاه ولیعصر مستقر در بسیج امام علی ع زیتون اهوازمراجعه کرده ام.بدون استثناء برخودهایشان بد و تحقییر آمیز بود. امروز از کوره در رفتم به یکی از مسئولین آنجا گفتم چرا جواب درستی به ایثارگران نمی دهید؟ چرا به کارهایتان نظم نمی دهید ؟ این چه وضعی است که هر دفعه یک جواب گمراه کننده ای به این بندگان خدامی دهید.گفت مورد شما باید خودش بیاید گفتم وکالت اداری از وی دارم گفت ما وکالت را قبول نداریم گفتم قانون قبول دارد شما قبول ندارید ؟گفت می توانی بروید با حقوقی ما صحبت کنید گفتم محل حقوقی تان کجاست . آدرس 7 کیلومتری در اهواز را داد . گفتم کارهایتان درست نیست ایثارگران را اذیت می کنید.سه ماه است که پرونده این بنده خدا از شهرستان به اهواز آمده است و معلوم نیست چه بر سر این پرونده آورده اید . شاید گمش کرده اید . گفت چیزی گم نمی شود گفتم خب پرونده را نشانم بدهید گفت نمی توانیم به شما نشان بدهیم گفتم چون خبر ندارید که کجاست و حتما گم شده است . جرو بحث حسابی با وی کردم.
برادران فاش نیوز: این اقایان گمان می کنند هر طور می خواهند می توانند با این بندگان خدا برخورد کنند. متاسفانه به معسرین به دید گدا نگاه می کنند. اصلا نظم در کارهایشان ندارند. تا سئوالی می کنید فورا می گویند سرمان شلوغ است و وقت نداریم و.... در صورتیکه مشکلاتشان بدلیل بی برنامگی آنان است.

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.