28 مرداد 1397/ ۰۷ ذو الحجة ۱۴۳۹
شناسه خبر : 55357
1396,دوشنبه 20 شهريور16:33
اشتراک گذاری در:
عکس روز

اسارت ۱۴۰۰ خانواده داعشی در عراق


فاش نیوز ـ مسئولان امنیتی عراق اعلام کردند که ۱۴۰۰ زن و کودک که احتمال می رود از اعضا و خانواده های گروه تروریستی داعش باشند، در اسارت نیروهای عراقی هستند.

اکثر این خانواده ها از مرز ترکیه به عراق وارد شده اند و یکی از افسران امنیتی عراق گفت که اغلب این افراد از کشورهای جدا شده شوروی سابق مثل تاجیکستان، آذربایجان و روسیه هستند. همچنین عناصری از آسیا و تعداد کمی از فرانسه و آلمان در زندان ها حضور دارند و نیروهای عراق این تعداد از زنان و کودکان را در پایگاه نظامی در جنوب موصل نگهدای می کند.

سرهنگ احمد الطائی فرمانده عملیات استان نینوا گفت: خانواده های داعش را به عنوان اسیر نگهداری می کنیم و منتظر دستور حکومت در مورد تعامل با آنها هستیم. دولت با خانواده های داعش به خوبی برخورد می کند و برخی از زنان داعشی در بازجویی ها اعتراف کردند که تبلیغات داعش آنان را فریب داده است.

گفتنی است گروه تکفیری داعش و دیگر گروه های تروریستی با وعده های واهی، بسیاری از شهروندان کشورهای مختلف به ویژه جوانان نا آگاه با توانایی مالی کم را جذب خود در عراق و سوریه می کنند که این امر به یکی از بحران های کشورهای آفریقایی تونس، الجزایر، مغرب و سومالی تبدیل شده است.


کد خبرنگار : 24


نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.