شناسه خبر : 55732
چهارشنبه 05 مهر 1396 , 12:21
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

شوخی رزمندگان دفاع مقدس با موضوع شهادت +فیلم

تصاویر و فیلم‌های فراوانی از نبرد رزمندگان با دشمن بعثی، حضور آنان در پشت جبهه و پشتیبانی جنگ و اشک‌ها و لبخندهای رزمندگان اسلام در شرایط مختلف جنگی ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، جنگ تحمیلی عراق علیه ایران 2887 روز به طول انجامید که طی آن هزار روز نبرد فعال صورت گرفت که 793 روز حمله از سوی رزمندگان اسلام و 207 روز از سوی ارتش متجاوز بعثی در طول جنگ شمار 381 هزار و 68 نفر از نیروهای دشمن کشته و یا زخمی شدند و 72 هزار نفر به اسارت نیروهای اسلام درآمدند. تصاویر و فیلم‌های فراوانی از نبرد رزمندگان با دشمن بعثی، حضور آنان در پشت جبهه و پشتیبانی جنگ و اشک‌ها و لبخندهای رزمندگان اسلام در شرایط مختلف جنگی ثبت شده است. این تصاویر حالا بعد از گذشت سه دهه از آن روزها قیمتی‌تر از قبل نشانگر حماسه‌هایی است که در این هشت سال به ثبت رسید.

فیلم زیر گوشه‌ای از شوخی‌های دلچسب رزمندگان تهرانی لشکر با یکدیگر و با موضوع شهادت و مجروحیت است. رزمنده مجروحی که با اشاره به یکی از مسئولان گروه فیلمبرداری می‌گوید: «اینقدر از ما فیلم گرفتید ولی ما شهید نشدیم و حالا این فیلم‌ها روی دستتان باد می‌کند...».

download

منبع: تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi