23 آذر 1396/ 25 ربيع الأول 1439
شناسه خبر : 55854
1396,چهارشنبه 12 مهر14:42
اشتراک گذاری در:
عکس روز

ممنوعیت ذخیره مرخصی جانبازان


جانباز- متاسفانه بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به کلیه بنیادهای استان ها بخشنامه نموده که جانبازان مطابق ماده 84 قانون خدمات کشوری بیش از 15 روز نمی توانند مرخصی خود را ذخیره نمایند و همچون کارمندان عادی محسوب می شوند.

 واقعا مایه تعجبه که ماده 84 فقط راجع به مرخصی استحقاقی 30 روز کارکنان دولت بوده وربطی به آئین نامه وقانون خاص جانبازان در خصوص ذخیره مرخصی بابت تقلیل ساعات کار روزانه اداری آنها نداره و چرا مهر ماه 96 اومده بخشنامه کرده؟

 اگه چنین چیزی هست چرا بنیاد آئین نامه مرخصی جانبازان را تا حالا اصلاح نکرده وچرا به دستگاه ها همون زمان اجرای قانون خدمات کشوری این موضوع ابلاغ نشده که جانبازان از کاهش ساعات کاری خود روزانه استفاده کنن وذخیره نکنن؟

 دیوان عدالت اداری ابلاغیه سپاه پاسداران در خصوص ممنوعیت ذخیره مرخصی جانبازان را بخاطر آئین نامه مورد اشاره باطل اعلام نموده و اظهار داشته که جانبازان تابع قانون خاص خود می باشند و موضوع حداکثر ذخیره مرخصی در طول هر سال مختص کارمندان عادی می باشوه و جانبازان مستثنی هستند.


کد خبرنگار : 20


جانبازان     مرخصی     ذخیره     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
2
همقطار
1396/07/12 - 17:04
كسر ساعت كار جانبازان به عنوان مرخصي استحقاقي قابل ذخيره است

هيات عمومي ديوان عدالت اداري، ابلاغيه مسئول اداره كل كارگزيني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي به اداره ايثارگران سپاه مبني بر قابل ذخيره نبودن كسر ساعت كار جانبازان به عنوان مرخصي استحقاقي را غير قانوني دانست و آن را ابطال كرد.

«نظر به اينكه در تبصره 2 ماده 9 قانون تسهيلات استخدامي و اجتماعي جانبازان مصوب 1374/3/31 مقرر شده است "جانبازاني كه به هر دليلي نتوانند از كسر ساعت كار استفاده كنند از اضافه كار ساعتي، مرخصي سالانه و كسر سنوات خدمت بازنشستگي به نحوي كه در آيين‌نامه آن پيش‌بيني مي‌شود برخوردار خواهند شد" ابلاغيه‌هاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي به شماره‌هاي 3056ـ 1387/3/12 و 6021 ـ 1377/11/18 كه كسر ساعت كاري جانبازان را قابل ذخيره‌سازي ندانسته است، مغاير قانون مذكور است و به استناد بند يك ماده 19 و ماده 42 قانون ديوان عدالت اداري ابطال مي‌شوند.»

Reply
no
0
yes
2
همقطار
1396/07/12 - 17:12
پرسش و پاسخ از اداره کل نظارت بر اجرای بودجه وزارت امور اقتصادی و دارایی

دستگاه سؤال کننده:
اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اصفهان

خلاصه سؤال:
آیا میزان ذخیره مرخصی بابت کسر ساعات کار جانبازان شامل محدودیت ماده (84) قانون مدیریت خدمات کشوری می شود یا خیر؟

خلاصه پاسخ:
به موجب مفاد تبصره (2) ماده (9) قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان انقلاب اسلامی جانبازانی که به هر دلیل نتوانند از کسر ساعات کار استفاده نمایند، از اضافه کار ساعتی، مرخصی سالانه و کسر سنوات خدمت بازنشستگی برخوردار خواهند شد.
همچنین بر اساس بند (ب) ماده (4) تصویبنامه شماره 28862/ت17679هـ مورخ 6/5/1377 هیأت محترم وزیران، جانبازانی که به هر دلیل نتوانند از کسر ساعت کار موظف بهره مند شوند، با موافقت دستگاه ذیربط به میزان کسر ساعت کار موظف استحقاقی به مرخصی آنان اضافه می شود.
بنابراین، با توجه به اینکه در قانون مدیریت خدمات کشوری حکمی مغایر با موضوع کسر ساعت کار جانبازان پیش بینی نشده است، لذا مفاده ماده (9) قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان انقلاب اسلامی در اجرای ماده (127) قانون مدیریت ملغی و یا منسوخ نمی شود و میزان کسر کار موظف استحقاقی مستخدمین جانباز موضوع قانون مذکور، به موجب تبصره (1) ماده (4) آیین نامه مذکور محاسبه شده و به مدت مرخصی استحقاقی سالیانه مستخدم موضوع ماده (84) قانون مدیریت خدمات کشوری اضافه می شود.

Reply
no
0
yes
1
همقطار
1396/07/12 - 17:16
آدرس:
http://fashnews.ir/fa/news-details/55353
افزودن مرخصی کسر ساعات کار جانبازان به سقف مرخصی استحقاقی قابل ذخیره سالیانه

به موجب مفاد تبصره 2، ماده 9 قانون تسهیلات استخدامی، جانبازانی که نتوانند از کسر ساعت کار بهره ببرند، از اضافه کار ساعتی، مرخصی سالانه و کسر سنوات خدمت بازنشستگی برخوردار می شوند.
افزودن مرخصی کسر ساعات کار جانبازان به سقف مرخصی استحقاقی قابل ذخیره سالیانه

فاش نیوز- به موجب مفاد تبصره 2، ماده 9 قانون تسهیلات استخدامی، جانبازانی که نتوانند از کسر ساعت کار بهره ببرند، از اضافه کار ساعتی، مرخصی سالانه و کسر سنوات خدمت بازنشستگی برخوردار می شوند.

بر روی اسلاید ها کلیک کنید
لطفا 6 تا اسلايد را همزمان براي اين عزيزمان قرار دهيد.

کد خبرنگار : 23


no
0
yes
0
همقطار
1396/07/15 - 19:15
http://fashnews.ir/fa/news-details/55854/


Reply
no
0
yes
1
ناشناس
1396/07/12 - 21:39
قانون گذار ، کسر ساعت کار جانبازان را به دلیل خاص و نیاز به استراحت بیشتر ، تعیین کرده است و هدفش این بوده که ساعت کار کمتری داشته باشند .
هدف دولت ذخیره کردن مرخصی استحقاقی نیست و نباید هم باشد .
تجربه ثابت کرده برخی از مدیران از موقعیت خود سوء استفاده می کنند ،هم به کارهای شخصی خود می رسند یعنی مرخصی می روند ولی مرخصی خود را ثبت نمی کنند تا ذخیره شود!
برای مثال به نظر شما چرا باید یک جانباز حالت اشتغال که اصلا در محل کار حضور ندارد و همیشه در مرخصی است ، بتواند دو برابر بقیه شاغلین در سال مرخصی استحقاقی هم ذخیره کند ؟


Reply
no
0
yes
0
جانباز
1396/07/13 - 12:36
چرادانشگاهای پردیس وبین الملل برای دانشجویان ایثارگر رایگان نیست

no
0
yes
0
جانبازوآزاده
1396/08/01 - 10:11
با سلام ، در پاسخ به نظر شما باید بگویم اولا موضوع مربوط به جانبازان شاغل دستگاهها هست مربوط به حالت اشتغالیها نیست .دوما اینکه شما آئین نامه مربوطه را مطالعه نکرده چطوری اینجور نظر میدی . وقتی دستگاهی با مرخصی ساعتی یا بابت تقلیل ساعت کاری روزانه جانبازموافقت نمیکنه آئین نامه اجازه داده یا دراضافه کاری بهش پرداخت بشه یا در قالب ذخیره مرخصی ویا اضافه شدن به سابقه خدمتی حالا وقتی دستگاهی موافقت کرده جانباز کسر ساعت کاریهای خود را به مرخصی سالیانه استحقاقی خود اضافه کندمطابق بند ب آئین نامه ، مگه میشه امتیازش سوخت بشه وبهش بگی بیش از 15 روز نمیتونی ذخیره کنی . آئین نامه دقیقا گفته جانباز میتونه به میزان ساعات کسر کاری روزانه خود به ذخیره مرخصی استحقاقی سالیانه اضافه کنه .


Reply
no
0
yes
1
1396/07/13 - 13:01
سلام ، ظلم و ظلم و ظلم به ایثارگران همچنان ادامه دارد

Reply
no
0
yes
0
جانباز45درصد
1396/07/15 - 14:24
با سلام واحترام
بنده کارمند رسمی یک سازمان دولتی وجانباز45درصد هستم
طی سالهایی که تا کنون خدمت نموده ام با موافقت اداره محل خدمتم مازاد مرخصی ( کسر ساعت خدمت جانبازی) من در پایان سال طبق فرمول مربوطه محاسبه شده وبه عنوان مرخصی استحقاقی جانباز آمده است.
لیکن موضوعی که برای من جای سوال هست وتاکنون کارگزینی محل کارم هم به آن پاسخ نداده این است که:
این مدت مرخصی (مرخصی استفاده نشده موضوع کسر ساعت خدمت جانبازان) استفاده نشده ی من هرساله در پایان سال محاسبه ودر کارت (فرم) ذخیره مرخصی جداگانه ای درج می گردد.
یعنی برای مرخصی استفاده نشده استحقاقی یک فرم تکمیل وبرای مدت کسر ساعت خدمت ایثارگری هم یک فرم جداگانه تکمیل می گردد.
که بالای آنها عناوین (بصورت دست نویس) : "مرخصی استفاده نشده استحقاقی ومرخصی استفاده نشده جانبازان " درج کرده اند.
سوال اینجاست که : آیا این روش درست است یانه؟
آیادرآینده وموقع بازنشستگی مشکلی پیش نخواهد آمد؟

no
0
yes
0
جانباز وآزاده
1396/08/01 - 10:23
با سلام، متاسفانه همینطوره ،اگر نبایدتقلیل ساعت کاری جانباز ذخیره بشه پس چطوری طبق نظر خود بنیادشهید آئین نامه مربوطه همچنان نافذه بنیاد نمیتونه استناد به ماده 84 قانون خدمات کشوری بکنه وطی بخشنامه به کلیه دستگاههای استانی خود اعلام کنه که جانبازان شاغل باید همچون سایر کارمندان تا حداکثر 15 روز مرخصی اعم از جانبازی وغیر جانبازی ذخیره کنن . این نظر بنیاد شهید با مفاد آئین نامه یعنی افزوده شدن به میزان ساعات کسر کاری به مرخصی استحقاقی سالیانه در تضاده . آئین نامه دقیقا اعلام کرده به میزان کسر ساعات کاری میتونن مطابق بند ب به ذخیره مرخصی استحقاقی سالیانه خود اضافه کنن .


Reply
no
0
yes
1
1396/07/18 - 13:31
سلام ، در قانون پیش بینی شده که هر سه حالت استفاده یا ذخیره یا اضافه کار باید با موافقت رییس دستگاه باشد لذا اکنون که رییس...است میگوید موافق نیست ذخیره شود یعنی بطور کلی با ایثارگر و شهید و جانباز مخالف هستند.
این وضعیت در تمام قوانین و تسهیلات ایثارگران تسری یافته است . در قانون تسهیلات دانشگاهها و ماده 62 قانون خدمت رسانی به ایثارگران آمده که دانشجوی ایثارگر بایستی در نزدیکترین دانشگاه محل سکونت تحصیل کند اما سازمان امور دانشجویی تهران منوی ثبت درخواست مهمان و انتقال ایثارگران را غیر فعال کرده لذا پس از تکمیل درخواست قادر به ثبت نیستند تا بگویند هیچگونه درخواستی ثبت نشده است. البته با روشی فهمیدیم منوی ثبت درخواست بطور عمدی مسدود و غیر فعال شده است زیرا امکان ثبت سایر درخواستها و ارسال پیام وجود دارد و در کارتابل دانشجو همان جایی که باید درخواست مهمان و انتقال ثبت شود قرار گرفته چرا درخواست مهمان و انتقال ثبت نمیشود و در کارتابل قرار نمیگیرد ؟ پیام به مدیر و پشتیبان سامانه و شکایت بازرسی که غیر فعالی منوی خدمات گزارش شده بی فایده است لیکن هیچگونه التفاتی نکردند فلذا مدارک برای اثبات این ادعا موجود است اما کسی به فکر تباهی آینده زندگی و تحصیل ایثارگران نیست که جای تامل بسیار دارد.
اینگونه دو دوزه ها از دولت اصلاحات وجود دارد یعنی اجرای قوانین ایثارگران فقط بستگی به طرز فکر سیاسی مدیران دارد.





نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.