02 مهر 1397/ ۱۴ محرم ۱۴۴۰
شناسه خبر : 55869
1396,یکشنبه 16 مهر09:04
اشتراک گذاری در:
عکس روز

تشییع پیکر 119 شهید گمنام بر روی دستان مردم در اهواز


هزاران تن از مردم همیشه در صحنه اهواز پیکرهای پاک و مطهر 119 شهید دوران دفاع مقدس را با سر دادن شعارهای حماسی و عاشورایی در خیابان های این شهر تشییع کردند.

تشییع پیکر 119 شهید گمنام بر روی دستان مردم در اهواز

فاش نیوز - هزاران تن از مردم همیشه در صحنه اهواز پیکرهای پاک و مطهر 119 شهید دوران دفاع مقدس را با سر دادن شعارهای حماسی و عاشورایی در خیابان های این شهر تشییع کردند.

 به گزارش خبرنگار ما، پیکرهای شهدای مطهر هوای شهر اهواز را در پاییزی بارانی به عطر وجود خود معطر کردند، یکصد و نوزده لاله گلگون حاصل تفحص شهدای اخیر بود که در عملیات کربلای 4 و رمضان خلعت سرخ شهادت را به تن کرده بودند در روز جمعه بر روی دستان مردم تا حسینه ثارالله تشییع شدند .

از همان لحظات اولیه که خبر ورود پیکرهای شهدا به گوش مردم رسید بسیاری از آنها مشتاقانه منتظر آمدن شان بودند . روز تشییع شهدا، خیلی ها برای استقبال به خیابان ها امدند اما حضور ایثارگران و یادگاران دوران دفاع مقدس معنویت خاصی به فضای مراسم  بخشیده بود و فرزندان شهدا ، جانبازان نخاعی گردنی و والدین شهدان با شور و حالی وصف نشدنی در جمعه پاییزی شرکت کرده بودند.

بر پایه این گزارش مراسم تششیع شهدا از حرم مطهر "علی بن مهزیار اهوازی" آغاز و تا حسینیه ثارالله ادامه داشت و مردم شهید پرور اهواز پس از اقامه نماز مغرب و عشا، در حالی که طنین ملکوتی دعای کمیل را بر لب های خود زمزمه می کردند، تا پاسی از شب در کنار پیکرهای مطهر شهدا حضور داشتند و با آنها به در دل برخاستند .

پس از پایان مراسم ، پیکرهای پاک و مطهر شهدا  به معراج الشهدا انتقال یافت و در جوار یادگاران دوران حماسه و ایثار دعای ندبه  برگزار شد.

آفتاب روز جمعه به نیمه خود رسیده بود، که با قلبی مضطرب و پر توقع از شهدا، به طرف معراج شهدا راه افتادم و وقتی به آنجا رسیدم، در کنار این اجساد مطهر به بلندای یک تاریخ پر از حماسه و ایثار، لحظاتی بر من گذشت که وصف نشدنی بود چرا که من بودم و شهدا .

دیگر باورم شده بود که شهدا هوای هر کسی را که با صداقت از آنها کمک بخواهد را دارند و من به نیابت از همه والدین در بستر بیماری شهدا و جانبازان آسایشگاهها، آنها را زیارت کردم و از آنها خواستم همه ما را رهرو مخلص و صدیق راه خود قرار دهند .


کد خبرنگار : 17


تشییع     شهدای کمنام     اهواز                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.