31 شهريور 1397/ ۱۲ محرم ۱۴۴۰
شناسه خبر : 55901
1396,شنبه 29 مهر10:00
اشتراک گذاری در:
عکس روز

واگذاری خودرو به جانبازان دارای مشکلات جسمی - حرکتی


حدود 10 سال از شروع واگذاری خودروهایی که دولت دهم براساس صدور مجوز «تخفیف گمرکی واردات خودرو مناسب برای جانبازان دارای مشکلات جسمی - حرکتی» به این قشر اختصاص داده می گذرد، اما بر اساس اظهارات معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد...

واگذاری خودرو به جانبازان دارای مشکلات جسمی - حرکتی

فاش نیوز - حدود 10 سال از شروع واگذاری خودروهایی که دولت دهم براساس صدور مجوز «تخفیف گمرکی واردات خودرو مناسب برای جانبازان دارای مشکلات جسمی - حرکتی» به این قشر اختصاص داده می گذرد، اما بر اساس اظهارات معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران، هنوز بعد از گذشت این همه سال، این پروژه تکمیل و سهمیه 9300 خودرو اختصاص داده شده به طور کامل به افراد واجد شرایط واگذار نگردیده است.

گذشته از شروع پرکش و قوس و حرف و حدیث این طرح، ادامه و پایان بندی آن نیز ابهامات و سووالات فراوانی را در اذهان ایجاد کرده که جای رسیدگی و بررسی در قالب یک یا چند گزارش مشروح دارد که ان شا الله در آینده به چند و چون آن خواهیم پرداخت؛ اما برای شروع و طرح موضوع، به سراغ مهدی ایزدی، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران رفتیم.

وی در این باره گفت: دولت مجوز واردات خودرو برای جانبازان 70 درصد را قبلا صادر کرده است اما در تلاش هستیم تا این سهمیه در سالجاری محقق شود.

مهدی ایزدی قهفرخی در مورد نحوه اجرای مصوبه دولت و اقدامات بنیاد برای واگذاری خودرو به جانبازان اظهار داشت: موضوع واگذاری خودرو مصوبه دولت و فقط برای یک بار قابل اجرا است و ما بر اساس این مصوبه در تلاش هستیم تا برای جانبازان 70 درصدی که هنوز خودرویی دریافت نکرده اند خودرویی در اختیارشان قرار دهیم.

معاون تعاون بنیاد شهید در توضیح مصویه واگذاری خودرو به جانبازان یادآور شد: دولت مجوز واردات یک خودرو برای جانبازان 70 درصد را قبلا داده است، بنایر این همان مجوز 9300 خودرو هنوز به قوت خود باقی و دوره قانونی آن تمام نشده است.

ایزدی در پاسخ به سوال فاش نیوز مبنی بر اینکه یکی از مسئولین بنیاد گفته است تمام خودرو ها قبلا واگذار شده و فقط حدود 40 تا 50 مورد خاص وجود دارد که سهمیه آنها هنوز در اختیار بنیاد می باشد در حالیکه خودروها به کس دیگری واگذار شده است تصریح کرد: سال گذشته مجوز واگذاری 80 خودرو را برای جانبازانی که هنوز خودرویی تحویل نگرفته اند گرفتیم اما با این وجود هنوز سهمیه  9300 خودرو به طور کامل به ما تحویل نشده است و بعضی از جانبازان هنوز خودرویی تحویل نگرفته اند.

وی در مورد این سوال که مجوز جدید برای چه کسانی است و در صورتی که جانبازان نیاز مجدد به خودرو داشته باشد چه باید کرد، پاسخ داد: این مجوز مختص جانبازان 70 درصد جدید است و کسانی که هنوز خودروی خود را تحویل نگرفته اند می توانند از مجوز استفاده کنند. 

معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه تاکید کرد: ما مجوز را به اسم جانباز نمی گیریم بلکه به تعداد افراد اخذ می کنیم و افرادی که همان موقع خودرو نگرفته اند، جانبازان دیگری جایگزین آنها شده اند.

ایزدی با بیان اینکه مجوز واگذاری 9300 خودرو به جانبازان مدت دار نیست اضافه کرد: هنوز واگذاری کامل خودروها انجام نشده است و در مجوز دولت، دوره 5 یا 10 ساله ذکر نشده، بلکه فقط برای یک بار این مجوز داده شده است.

وی در پایان در مورد تعویض و جایگزینی خودروهای مستهلک جانبازان متذکر شد: ما دوره 5 ساله قانونی نداشتیم و 10 ساله بوده است؛ باید در این مورد یک دوره کامل، خودروها واگذار گردد تا تدبیری اندیشیده شود.

***فاش نیوز از برادران جانباز و کسانی که خبر و اطلاع، سووال و یا نظری در این باره دارند تقاضا دارد به منظور پیگیری هر چه بهتر و سریع تر موضوع و احقاق حق ایثارگران عزیز، با ما و کاربرانمان در میان بگذارند.


کد خبرنگار : 18


ایزدی     بنیاد شهید     جانبازان                                
Reply
no
2
yes
7
جانبازدفاع مقدس
1396/07/21 - 00:24
جانباز70%.....!فقط؟!خب حقشونه امابرای بقیه هم فکری بکنید.مثال:جانبازی که یکدستگاه خودروپرشیاویکدستگاه خودرو206باضافه5میلیون وجه نقدازایران خودروگرفته بجای40میلیون معافیت گمرکی!خب این امتیاز رو به عموم جانبازان بدهیدهمچنان که دولت مقتدردکتراحمدی نژاداین کار رو کرد امامخالفین نگذاشتند!!!!!چرا؟؟؟!!!!!آیابارمالی داشت؟نه!!!پس چرامخالفت شد؟!چونکه آقایان مخالف مثل رئیس مجلس وقوه قضاییه برای خود و دوروبری هاشون اعمال کردند!اگراین کاربرای جانبازان میشد...چیزی به جیب آقایون نمیرفت!و..........امااین قصه سر درازی دارد!حالا هی بگید دکتر بدبود!نه خیلی هم خوب بود...دردوبلای دکتربخوره روی سر شما بی خردان ومخالفین طرح دکترجان...و..........!

Reply
no
3
yes
1
ابراهیم
1396/07/25 - 01:02
خیلی حیرت انگیز است که این جناب معاون تا این حد از مرحله پرت است یا اینکه خود را به کوچه علی چپ رده است و در باره دو موضوع جدای از هم اینگونه درهم و مبهم حرف رده است.
طبق قانون دولت موظف بوده اسنت که هر ده سال یکبار یک دستگاه خودرو تولید داخل به جانبازان هفتاد درصد "بفروشد" منتهی با حذف آنچه که قبلا" مابه التفاوت قیمت نامیده می شد اما فعلا" برای هیچ کس معلوم نیست که مبلغ این مابه التفاوت چه مقدار است و سالیان متمادی است که دولت و بنیاد از اجرای این قانون ممانعت می کنند.
همچنین به موجب مصوبه دیگر دولت, جانبازان هفتاد درصد "اجازه" دارند که نسبت به "خرید" و وارد کردن یک دستگاه خودرو اقدام کرده و از پرداخت سود بازرگانی فقط به میزان 30 تا 40 میلیون تومان(بسته به نوع ازکارافتادگی) معاف باشند اما باید سایر عوارض منجمله مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت کنند.
دو قانون و مصوبه فوق هم هیچ ارتباطی به یکدیگر ندارند و در مورد موصوبه دوم هم اکثر جانبازان هفتاد درصد یا ناچار شدند حواله خود را به قیمتهای پائین به دلالان واگذار کنند یا در دام شرکت فرصت طلب ایران خودرو افتادند و در قبال واگذاری مجوز خود به آن شرکت ناچار به گرفتن خودروی بنجل تولید داخل شدند.

Reply
no
3
yes
4
فرزند شهید
1396/07/26 - 17:21
من فرزند شهیدی هستم هرگز بابام ندیدم 30 سالم هنوز حسرت داشتن بک ماشین و خونه خوب دارم

خدایا من از این مسیولین نمیگذرم تو هم نگذر

Reply
no
2
yes
0
1396/07/29 - 17:32
سلام ، قابل توجه جانبازان محترم زیر 25 درصد که از بی توجهی و بی اعتناعی مسئولان نسبت به مشکلات شغلی و درآمد و هزینه های هنگفت درمان و عیال و همسر و فرزند و روزگار گله مند هستند لیکن وظیفه الهی و رسالت عظیم پشتیبانی قاطع از مسئولان فراموشکار و بی اعتنا را با روح و جسم مجروح همچنان عاشقانه و مسئولانه به دوش میکشند ، بدانند که مسئولان حتی به جانبازان 70 درصد هم اعتنایی ندارند.
چرا مجوز خودروی جانبازان را به جانبازان بالای 50 درصد تغییر دادند در حالیکه طبق قانون سهمیه خودرو به جانبازان بالای 25 درصد نیز تعلق میگیرد. میبایست طبق قانون پنجاه درصد قیمت خودرو توسط بنیاد و 50 درصد توسط وام پرداخت گردد.
در خصوص خودروی جانبازان معزز 70 درصد ابتدا باید بگوییم حدود 35 سال از دفاع مقدس گذشت اما بسیاری از جانبازان 70 درصد هنوز حواله خودرو دریافت نکردند. همکار بنده جانباز 70 درصد است. ایشان با وام 50 میلیون تومنی دارای 18 درصد بهره و حدود 40 میلیون تومن قرض توانست خودروی اتوماتیک مناسب را خریداری کند که با تغییر ترمز و گاز دستی حدود 5 میلیون تومن صاحب خودروی مناسب شد تا بتواند خودش را به محل کارش برساند.
آیا مسئولان حکومتی و بنیاد پاسخی برای وضعیت زندگی و اشتغال عزیزان 70 درصد دارند که با وجود 70 درصد از کار افتادگی و نزدیک به 60 سال سن مجبورند با قرض و وام و هزار مشکل همچون انسانهای سالم و برخوردار کفیل هزینه های زندگی باشند در حالیکه اینگونه مسئولان فقط بوسیله تکیه بر شعارهای ایثارگری و شهادت و عاشورا و غیره که بارها ثابت کردند هیچگونه اعتقادی به آنها ندارند و در مادیات دنیوی غرق شدند پشت میز چنین مسئولیت مهمی برای خدمت به ایثارگران نشستند اما هیچگونه اعتقاد و اعتناعی به ایثارگران ندارند؟؟؟

Reply
no
0
yes
0
مجروح جنگی
1396/08/17 - 14:29
نظر نوشتن چه فایده پنج ماه پیش حقوق ما قطع شده چه کردین نخاعی ۷۰٪ دو عضو قطع و فقط خدا

Reply
no
0
yes
2
کاظم شاه محمدی
1396/09/23 - 05:03
بسمه تعالی
باعرض خسته نباشید بخدمت برادران زحمت کش عزیز فاش نیوز این آقای ایزدی معاونت تعاون
خیلی از مرحله پرطه مگه این قانون از نیمهای ده هفتاد کشمکش دارد آخر سر دبیرتشخیص مصلحت نظام آقا رضای همانطوریکه اطلاع داریددرست کرد تازه یکی خودبنده خودرو میخواهم چکار این همه از دولت طلب دارم اگر بدهد از پاداش خدمت کرفته معوقه ۳۵ سال جانبازی ویا هدیه ایثار که دولت مرحوم رفسنجانی معاون اولش مرحوم حبیبی باهییت وزیران به تصویب رساندن من خودم به آقای معاون تعاون خودرو میخرم این آقااز سرش سرما خورده است حیف به آن دوران بهار عمرم که در یک اطاق گذراندم از سن شانزده سالگی جانباز نغاعی هستم والله اعظیم منزلم را درشهرستان مراغه نه بنیاد بلد است .ونه ایثارگران سپاه بلد است وقتی برادران فاش نیوز به خدمت سردار شریف میرسند ایشان ادعا میکند که ما به نیروهایمان سفارش کردیم
ماهی دوبار به خانواده های عزیز شهدا سر بزنند ودوبار نیز به جانبازان لال بمیرم اگه درعرض۳۵سال جانبازیم چنین مهمانی را به منزلم آمداست .درآخر من از برادر ان فاش نیوز عاجزانه تقاضا دارم این نوشته های مرا به گوش مسئول مربوطه برسانیدتا مانده های سالهای گذشتم راهمراه با پاداش پایان خدمت نه خودرو میخواهم نه هیچی لااقل دراواخر عمر برای این ۳ دختر ویک همسر یک سرپناهی جبران سازم ومن الله توفیق .ازشهرستان مراغه

Reply
no
0
yes
1
رضا
1396/11/17 - 23:12
ای کاش شهید میشدم درگذشت جانباز عزیز حاج مصطفی علمدار جانباز 70درصدرابه
فرمانده کل قوا ایت الله خامنه ای وخانواده محترمشان ومدیرکل استان جناب رضایی ومسولین بنیاد شهید مازندران ساری و ایثارگران تسلیت عرض میکنم(سرباز ج فراموش شده وطن(ای مسولین تا هستیم تازنده ایم به دادمان برسید به کی بگم دردمو کی گوش میکنه کسی اهمیت نمیده

Reply
no
0
yes
0
علی صفر همه خانی
1397/04/28 - 13:47
با سلام من بعلت قطع پای چپ از کمر وپای رایت پنجاه درصد پای چپ قطع بالای زانوم ومدت پنج ساله خانه تشینم برای یکدستگاه .خودرو ساده گرفتارم تورا بخاک قبر امام کمکم کنین خودرو میخام میخاماز جانبازان شثت درثد شهرری هستم

Reply
no
0
yes
0
با عرض سلام واحترام فراوان که سعی وتلاش میکنید مشکلی راحل کنید
1397/05/25 - 02:35
بنده جانباز 25درصددارای مشکل حرکتی ازناحیه مفصل زانوی پای راست وفمورلگن پای چپ که براثر درگیری ترکش بااستخوان سیاه شده وبه مدت سه سال است که برای دریافت خودر پیگیری میکنم وشهرستان واستان با توجه به مدارک پزشکی موافقت کردند ولی تهران میگوید دولت بودجه ای برای جانبازان دارای مشکل حرکتی اختصاص نداده اجرکم عندالله کد ملی 6449301449میباشدخداوند نگهدارتاباشد

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.