26 تير 1397/ ۰۴ ذو القعدة ۱۴۳۹
شناسه خبر : 55989
1396,سه شنبه 18 مهر12:19
اشتراک گذاری در:
عکس روز

صاحب موتوری که کوموله به آن حمله کرد


جعفر علی گروسی در سوم بهمن ماه سال ۴۷ همزمان با سالگرد وفات حضرت امام جعفر صادق (ع) چشم به جهان گشود. به همین دلیل وی را هم نام مبارک حضرت امام جعفر صادق (ع) نامیدند.

جعفر علی گروسی در عملیات کربلای پنج با خبرنگاران غیر ایرانی مصاحبه کرد و مصاحبه وی در تاریخ دوم بهمن مان ۱۳۶۵ در اخبار سراسری نشان داده شد.

او در طی چهار سال مسئولیت های آرپی جی زن، تک تیرانداز، پیک گروهان، بی سیم چی و تیربارچی را عهده دار بود و در نهایت فرمانده محور عملیاتی کردستان شد.

شهید گروسی جوانی باحیا، دلیر و فداکار بود و همیشه می گفت : برادران من از عذاب خداوند متعال تمام بدنم به لرزه می افتد. برادران عزیز خدا را گواه می گیرم این راه، صراط مستقیم نیست. صراط شیطان است. صراط مستقیم، صراط انقلاب اسلامی است. شما را دعوت می کنم و از شما می خواهم به امت امام بپیوندید.

جعفرعلی گروسی و همرزمش در حالیکه بوسیله موتور سیکلت از جاده سقز- بنه عبور می کردند، موتور آنها مورد حمله کوموله قرار گرفت. کوموله ها تیر اول را به باک موتور زدند و سپس هر دوی آنها را به تیربار بستند. پیکر این دو شهید والامقام در ۶۶/۷/۱۷ به تهران منتقل شد و در روز اربعین امام حسین (ع) به خاک سپرده شد و برگ سیاهی بر جنایات صدام و صدامیان افزود.

آنچه می بینید ، تصاویری از این شهید است که حمید داودآبادی منتشر کرده است.

 


منبع : مشرق


دفاع مقدس     شهید     جعفر علی گروسی                                
نظری بگذارید
chapta

آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.