26 تير 1397/ ۰۴ ذو القعدة ۱۴۳۹
شناسه خبر : 56018
1396,چهارشنبه 19 مهر15:28
اشتراک گذاری در:
عکس روز

ادامه جنگ در سوریه به نفع آمریکاست


فاش نیوز- وزارت دفاع روسیه از آمریکا خواسته تا اهداف خود در عملیات نظامی در سوریه را اعلام کند، برای اینکه تامین تروریستهای داعشی از خاک عراق، سئوالاتی را بوجود آورده است. "الیگ گلازونوف" کاشناس مسائل نظامی در گفتگو با خبرگزاری «نووستی» اوضاع پیرامون این مسئله را تشریح کرده است.

تروریستهایی که در مقابل حملات نیروهای دولتی سوریه در منطقه دیرالزور مقاومت می کنند، بطور گسترده از خاک عراق تامین تسلیحاتی و انسانی می شوند. وزارت دفاع روسیه با اشاره به این مسئله، یادآور شده است که ائتلاف به اصطلاح "ضدتروریستی" به رهبری آمریکا تعداد حملات خود به تروریستها در مناطق غربی عراق را بشدت کاهش داده است و عملا تنها شعار مبارزه با گروه تروریستی داعش می دهد، در حالیکه داعش در عراق موفق شده مناطق جدیدی را هم به تصرف خود درآورد.

در همین رابطه وزارت دفاع روسیه از ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا خواسته تا توضیح دهد: آیا آنها واقعا سعی دارند عملیات نیروهای دولتی سوریه در استان دیرالزور را پیچیده کنند یا اینکه قصد دارند تروریستها را به سمت مناطقی برانند که نیروی هوایی روسیه بتواند آنها را نابود کند؟

طبق گفته های سرلشکر "ایگور کوناشینکوف" سخنگوی وزارت دفاع روسیه، ارتش سوریه با حمایت نیروهای هوایی-فضایی روسیه طی هفته گذشته بطور قابل توجهی مناطق تحت کنترل خود به سمت شمال غربی و جنوب شرقی از دیرالزور را گسترش داده است. این در حالی است که تروریستهایی که در اطراف رود فرات فعال هستند، با قاطعیت مقاومت کرده و اصلا تضعیف نشده اند و علت آن هم این است که هر روز از طریق خاک عراق نیروهای انسانی جدیدی به آنها ملحق می شوند.

این مقام نظامی روس به پنتاگون پیشنهاد نمود که راهکار خود در عملیات هوایی در چارچوب مبارزه با داعش را بطور واضح توضیح دهد. برای اینکه، به گفته وی، از آغاز عملیات نظامی ارتش سوریه در استان دیرالزور، ائتلاف آمریکایی بشدت حملات خود به تروریستهای داعشی در خاک عراق را حداقل به میزان ۵ برابر قبل، کاهش داده است.

"الیگ گلازونوف" عضو انجمن کارشناسان نظامی و رئیس دانشکده علوم سیاسی و اجتماعی دانشگاه اقتصاد "چلیخانوف" روسیه در این مصاحبه چنین ابراز عقیده کرده است که برای آمریکا دقیقا مهم است تا جنگ در سوریه تا جای ممکن ادامه پیدا کند.

وی گفته است: «آمریکا فقط وانمود می کند که به مواضع تروریستها حمله می کند. اکنون دیگر بر کسی پوشیده نیست که گروههای تروریستی هستند که آمریکا از آنها حمایت می کند. آنها به این متحدان خویش کاری ندارند، بلکه برعکس آنها را از عراق به سوریه می فرستند تا در مقابل نیروهای دولتی بجنگند و جنگ در سوریه هر چه بیشتر ادامه پیدا کند.»

هدف آمریکا تضعیف مواضع روسیه و ایران در خاورمیانه است

این کارشناس نظامی افزود: «هدف اصلی آمریکا این است تا اجازه ندهد روسیه و ایران و حتی چین بتوانند مواضع خویش در خاورمیانه را تقویت کنند. آمریکایی‌ها نگران آن هستند که روسیه در حال افزایش نفوذ خود در این منطقه است، به همین دلیل آنها تنها به شعار مبارزه با تروریسم ادامه می دهند، همانطور که همیشه اینکار را کرده اند. بارها پیش آمده که آنها از نابودی رهبران داعش خبر داده اند، ولی بعد معلوم شده که همه آنها زنده هستند. آمریکا فقط شعار می دهد.»

به گفته گلازونوف، «مسئله این است که به نفع آمریکاست که دقیقا جنگ در خاک سوریه ادامه پیدا کند، نه در خاک عراق. برای اینکه آنها می توانند عراق را به نوعی کنترل کنند، ولی هیچ کنترلی بر سوریه ندارند.»


منبع : ایکنا


نظری بگذارید
chapta

آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.