02 مهر 1397/ ۱۴ محرم ۱۴۴۰
شناسه خبر : 56033
1396,پنجشنبه 20 مهر12:04
اشتراک گذاری در:
عکس روز

ولین دیدار خانواده گمنامان شهید مزار فرزندشان/ فیلم


خانواده شهیدان علی جنگروی و مجتبی کریمی برای اولین بار پس از ۳۵ سال بر سر مزار فرزندان خود حضور یافتند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مادر و خانواده شهیدان علی جنگروی و مجتبی کریمی پس از 35 سال فراق و گمنامی فرزندانشان 16 مهر 96 بود که پس از مشخص شدن هویت فرزند شهیدشان برای اولین بار بر سر مزار آنها واقع در آستان شهدای گمنام شهرک ولایت دانشگاه امام حسین(ع) حاضر شدند.

شهید علی جنگروی متولد 1340 و برادر سردار شهید جعفر جنگروی قائم‌مقام لشکر10 سیدالشهدا(ع) بود که در یکم مرداد سال 61 مصادف با شب قدر در عملیات رمضان در منطقه عملیاتی پاسگاه زید به درجه رفیع شهادت نائل شد. حاج احمد جنگروی پدر شهیدان جنگروی نیز در سال 1391 پس از سال‌ها فراق و دوری از فرزندانش به دیدار آنها شتافت و آسمانی شد.

شهید مجتبی کریمی نیز متولد سوم خرداد سال 44 بود که در سن 18سالگی در عملیات رمضان به درجه رفیع شهادت نائل شد. این شهید والامقام دارای چهار برادر و سه خواهر بود و حاج علی اکبر کریمی پدر این شهید در سال 94 به دیدار فرزندش شتافت و آسمانی شد.

پیکر مطهر این دو  شهید والامقام برای سالها در منطقه باقی مانده بود و  سرانجام پس از کاوش کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح به‌عنوان شهید گمنام شناسایی و در پنجم مهر ماه سال 80 به‌همراه 6 شهید دیگر در شهرک ولایت سپاه واقع در جنب دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) به خاک سپرده شد.


downloadشهدای گمنام     دانشگاه امام حسین     شهید جنگروی                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.