27 مهر 1398/ ۲۰ صفر ۱۴۴۱
شناسه خبر : 56080
1396,یکشنبه 23 مهر10:09
اشتراک گذاری در:
عکس روز

هیچ کاره بود که نشان خدمت و 50 سکه طلا جایزه گرفت؟!اگر چنان که برخی مدیران دولتی می‌گویند درّی‌اصفهانی (جاسوس دستگیرشده) هیچ‌ کاره بود، چرا به او نشان خدمت داده‌اند؟
روزنامه جوان دراین‌باره نوشت: سرانجام حکم قطعی حبس پنج ساله برای یک عضو تیم مذاکرات هسته‌ای همراه با هویت او علنی شد. دولتی‌ها اوایل دستگیری، اصل خبر را رد کردند و وزارت خارجه رسماً تکذیبیه داد. بعد وزارت اطلاعات گفت: دری اصفهانی جاسوسی نکرده؛ حالا هم که همه چیز تأیید شده می‌گویند او عضو تیم مذاکرات نبوده است. حمید بعیدی‌نژاد، عضو تیم مذاکرات هسته‌ای ایران روز گذشته در اینستاگرام خود نوشته که «بر خلاف اینکه برخی رسانه‌ها مایلند آقای دری را به عنوان عضو اصلی تیم مذاکرات هسته‌ای معرفی کنند، وی از اعضای تیم مذاکرات هسته‌ای نبود، بلکه وی به نمایندگی از سازمان خود و با شرکت در برخی از جلسات و به فراخور نیاز، به تیم مذاکرات هسته‌ای در برخی زمینه‌های تخصصی مشاوره می‌داد.» او با‌اشاره به اینکه افراد مختلفی اینگونه به نمایندگی از سازمان خود به تیم هسته‌ای مشاوره می‌دادند، نوشت: «وزارت امور خارجه وظیفه‌ای برای تعیین صلاحیت‌های اطلاعاتی و حرفه‌ای آنها نداشت ... وظیفه مهم صیانت از مذاکرات و کنترل اطلاعاتی نمایندگان سازمان‌ها آن هم در این مذاکرات حساس بر عهده نهادهای اطلاعاتی و حفاظتی کشور می‌باشد.» جالب آنکه عبدالرسول دری اصفهانی در مراسم تجلیل از افتخار آفرینان برجام از دست رئیس‌جمهور نشان درجه سه خدمت گرفت و اگر هیچ کاره بوده، پس جایی برای نشان دولتی و دهها سکه جایزه نقدی‌اش باقی نمی‌ماند. نمی‌شود صرف دادن مشورت موردی به کسی نشان دولتی داد. از سویی بعیدی‌نژاد نهادهای اطلاعاتی را مقصر می‌داند، بله؛ درست می‌گوید. وزارت اطلاعات و وزیر مربوط اعتقادی به جاسوسی دری اصفهانی نداشتند و همین روز گذشته هم نوبخت گفت بهتر است نظر وزارت اطلاعات را در این مورد بپذیریم!
یادآور می‌شود درّی اصفهانی غیر از نشان خدمت، 50 سکه طلا هم از روحانی جایزه گرفت.
روزنامه جوان     بعیدی‌نژاد     مذاکرات هسته ای                                
Reply
no
0
yes
0
مصطفی
1396/07/23 - 16:56
اقا دیگه به عوامل برجام چیزی نگید میبینید این روزا چه ضد امریکایی شدن پدر ترامپ رو در اوردن یکی نیست به اینا بگه دیگه دیر شده برا این حرفا نوشدارو بعد مرگ سهرابه چقدر به اینا گفته شد امریکا قابل اعتماد نیست گوش نکردن حالا شدن ضد امریکا البته اینم معلوم نیست که باطنیه یا ظاهری

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.