28 تير 1398/ ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 56138
1396,سه شنبه 25 مهر15:00
اشتراک گذاری در:
عکس روز

منتظر توافقات ستاد کل و مجلس برای کسر خدمت باشید


س - سلام روز بخیر من فرزند جانباز 25درصدمتوفی با سابقه 13ماه ایثارگری  هستم داداش بزرگم از طریق کفالت  و داداش دیگم از جانبازی پدر استفاده کردن خودمم متولد 73و دانشجو هستم و تا شهریور 97معافیت تحصیلی دارم آیا کسری خدمت بهم تعلق میگیره یا نه ؟طبق قوانین جدید ک قرار ابلاغ بشه
ج - سلام آخرین تصمیمات درباره معافیت و کسر خدمت ایثارگران را در کانال قرار دادیم مطالعه کنید. ضمنا" چون هنوز جزییات این موضوع توسط ستاد کل ابلاغ نشده است باید تا ابلاغ جزییات صبر کنید .

 

س - با سلام میخواستم بدونم قانون کسری و معافیت فرزندان ایثارگران ب اجرا گذاشته شده یا نه؟
ج- سلام توافقات ستاد کل و مجلس انجام شده و منتظر ابلاغ جزییات توسط ستاد کل باشید .

 

س- باسلام احترام بنده جانباز پنج درصد هستم درسال 61 به عضویت رسمی سپاه امدم سال 64 و65 به جبهه اعزام شدم ودر 76 به نیروی انتظامی منتقل شدم درسال 91 از ناجا بازنشته شدم تا به حال هیچ گونه هدیه ایثار گری دریافت نکردم ایا بنده شامل ماده 163 میشوم یا نه اگر شامل اینجانب میشود چطور واز کدام سازمان پیگیر نمایم لطفا راهنمایی فرمایید سپاسگزارم
ج- سلام هدیه ایثار از وظایف یگانی است که در آن مجروح و جانباز شده اید ،‌لذا این موضوع را باید از طریق سپاه پیگیری کنید.

 

س - سلام خسته نباشید اگر با این قانون جدید کسی معاف شود .اموزشی هم باید بره یا نه؟؟
ج- سلام تعیین وضعیت اجرای  آموزش قبل از اعزام  به خدمت برای فرزندان ایثارگرانی که از خدمت معاف می شوند تابع سیاستهای  ستاد کل نیروهای مسلح  است .

 

س - سلام.مرسی بابت کانال خوبتون.برای 30 درصدتخفیف شهریه دانشگاه آزادفرزندان رزمندگان و جانبازان زیر25درصد چه اقدامی باید انجام بدیم؟
ج- سلام جانبازان باید با مراجعه به بنیاد آن را مطالبه و پیگیری کنند. رزمندگان از طریق سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح که متولی امور آنان شده است باید پیگیری کنند.

 

س - سلام خسته نباشید و تشکر ویژه بابت زحمات شما. من فرزند جانباز 25 درصد هستم و پدرم کارمند بانک هست وحدود یک ماه آینده بازنشست میشه.طبق ماده 21  و تبصره 2 قانون جامع ایثارگران، سازمان های دولتی موظف هستند که یکی از فرزندان جانباز بالای 25 در صدبازنشسته را در محل خدمت پدر استخدام کنن. اما طی تماس هایی که گرفتیم میگن باید از محل استخدامی باشه و مجوز استخدام بدن و تو آزمون شرکت کنم.آیا این قانون بدون آزمون هست؟ یا اینکه تو آزمون ثبت نام کنم حتما جذب میشم و مهم نیست چطوری امتحان بدم. یا اینکه کلا هدفشون اینه که ردم کنن. اگه راهنمایی کنین ممنون میشم
ج- سلام همه تمهیدات توسط دستگاههای اجرایی انجام می گیرد که قوانین و مقررات ایثارگران تفسیر مضیق شود بطوریکه اغلب ایثارگران نتوانند از آن استفاده کنند. مقنن برای جلوگیری از فرار دستگاهها در خصوص اجرای قوانین کمیسیون ماده 16 را در اختیار بنیاد گذاشته است که متاسفانه مدیران بنیاد از این ابزار قانونی به خوبی استفاده نمی کنند . از محل سهمیه استخدامی و دارا بودن شرایط عمومی جزو شروط جذب شما هست ولی سایر موارد اگر قرار بود شرط شود این موضوع به صورت تبصره مستقلی ذکر نمی شد و اساسا" نیازی به  مستقل آوردن آن توسط مجلس نبود .

 

س - سلام جناب خسته نباشید  پس این قانون جدید ایثارگران که تصویب شده کی ابلاغ میشه؟؟؟؟ 12 ماه به جای ۳۰ ماه برای فرزند ایثارگر چه اتفاقی براش افتاده؟ اگر میشه پاسخگو باشید ممنون میشم
ج- سلام آخرین توافقات مجلس و ستاد کل را به اطلاعتان رساندیم منتظر ابلاغ جزییات آن توسط ستاد کل باشید .




کسری     معافیت فرزندان ایثارگران     جانباز                                




نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.