شناسه خبر : 56187
پنجشنبه 27 مهر 1396 , 12:45
اشتراک گذاری در :
عکس روز

تقدیم به کسانی که خدا سخت ترین امتحان را از آنها گرفت

مهربانی و ایثار وجود می خواهد!

معلول کسی است که عاجز از خلق لحظه های بدیع و باشکوه است و به ماندن در باتلاق خو کرده است .... نه من! تقدیم به همه کسانی که خدا سخت ترین امتحان را در این دنیا از آنها گرفت.

معلول عادی  -  سلام. هفته ملی پارا المپیک بر تمام جانبازان و معلولین که با همت و پشتکار بی نظیر و در فضایی ظالمانه و پر از کم لطفی ها، باز هم راه درست زندگی را گم نمی کنند تبریک و تهنیت می گویم.

جانبازان، الگو و اسوه های نابی هستند برای اینکه روش زندگی و نحوه مبارزه آنها با مشکلات را سرلوحه خود قرار دهیم. یک حرف خاص برای یک سری آدم های بی رحم: معلول کسی است که عاجز از خلق لحظه های بدیع و باشکوه است و به ماندن در باتلاق خو کرده است .... نه من! تقدیم به همه کسانی که خدا سخت ترین امتحان را در این دنیا از آنها گرفت.

عقب افتاده کیست؟! چند سال پیش در جریان بازی های پارالمپیک (المپیک معلولین) در شهر سیاتل آمریکا 9 نفر از شرکت کنندگان دوی100متر پشت خط آغاز مسابقه قرار گرفتند. همه این 9 نفر افرادی بودند که ما آنها را عقب مانده ذهنی و جسمی می خوانیم. آنها با شنیدن صدای تپانچه حرکت کردند. بدیهی است که آنها هرگز قادر به دویدن با سرعت نبودند و حتی نمی توانستند به سرعت قدم بردارند بلکه هر یک به نوبه خود با تلاش فراوان می کوشید تا مسیر مسابقه را طی کرده و برنده مدال پارالمپیک شود. ناگهان در بین راه مچ پای یکی از شرکت کنندگان پیچ خورد. این دختر یکی دو تا غلت روی زمین خورد و به گریه افتاد. هشت نفر دیگر صدای گریه او را شنیدند؛ آنها ایستادند، سپس همه به عقب بازگشتند و به طرف او رفتند. یکی از آنها که مبتلا به سندروم داون(عقب ماندگی شدید جسمی و روانی) بود، خم شد و دختر گریان را بوسید و گفت: این دردت رو تسکین میده. سپس هر 9 نفر بازو در بازوی هم انداختند و خود را قدم زنان به خط پایان رساندند. در واقع همه آنها اول شدند. تمام جمعیت ورزشگاه به پا خاستند و 10 دقیقه برای آنها کف زدند.

مهربانی و ایثار به جنسیت نیست، به سالم یا معیوب بودن نیست، به ثروتمند یا فقیر بودن نیست.... مهربانی وجود می خواهد که بعضی ها از این خصلت بی بهره اند.

کد خبرنگار: 19
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
ممنون از شما نویسنده محترم
بسیار عالی بود
مهربانی عالی ترین ثروت است
با تشکر از شما .
قال الله تعالی :
هرکس که گرفتاری و مصیبتی بر او وارد آمده و او بر آن مصیبت و گرفتاری صبور و بردبار بوده من حیا می کنم از آنکه در روز قیامت برای وی پرونده ای بگشایم .
حضرت علی(ع)خطاب به مالک اشتر میفرمایند:
الله الله [ ای مالک تو را بعنوان مدیر ارشد جامعه هشدار میدهم ] درباره طبقه زمین گیران و معلولین. پس برای خدا پاسدار حقی باش که خداوند برای این جامعه معین فرموده است. بخشی از بیت المال و بخشی از غله های زمین های غنیمتی اسلام در هر شهری را به معلولین و محرومین اختصاص ده. همواره به فکر مشکلات آنان باش و از آنان روی برمگردان .
( نهج البلاغه عهدنامه مالک اشتر فراز هفتم )
حالا ظالمان بالفطره اگه ذره ای وجدان داشته باشند ، ببینند کجای این حرفها قرار دارند ؟ همانها که حق و دسترنج جانباز و معلول را ضایع می کنند . بگو تو که خودت همدرد مایی چرا ؟
العبد الصالح...آیت الله بهجت
به خدا پناه می بریم از راهی برویم كه شرطش پا گذاشتن بر روی حق باشد!
به خدا پناه می بریم كه از راهی برویم كه نتوانیم برگردیم!
خدا كند اگر دانستیم نمی توانیم برویم ، باید برگردیم؛ وگرنه خدا می داند كه چقدر باید دروغ بگوییم و خطاهای خود را توجیه كنیم!

جان شهدا به جمله جمله این بیانات توجه کنید . مو به تن آدم سیخ میشه .
یه عده عظمت آیت الله را تو ذهنم شکسته بودند . ولی عجیب امروز صبح این مطالب را از بیانات ایشان دیدم . اف اف اف به کسانی که از نام و مقام علما برای امیال و اهداف ناروای خود سوء استفاده ابزاری می کنند .
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi