19 آذر 1398/ ۱۳ ربيع الثاني ۱۴۴۱
شناسه خبر : 56187
1396,پنجشنبه 27 مهر12:45
اشتراک گذاری در:
عکس روز
تقدیم به کسانی که خدا سخت ترین امتحان را از آنها گرفت

مهربانی و ایثار وجود می خواهد!


معلول کسی است که عاجز از خلق لحظه های بدیع و باشکوه است و به ماندن در باتلاق خو کرده است .... نه من! تقدیم به همه کسانی که خدا سخت ترین امتحان را در این دنیا از آنها گرفت.

مهربانی و ایثار وجود می خواهد!

معلول عادی  -  سلام. هفته ملی پارا المپیک بر تمام جانبازان و معلولین که با همت و پشتکار بی نظیر و در فضایی ظالمانه و پر از کم لطفی ها، باز هم راه درست زندگی را گم نمی کنند تبریک و تهنیت می گویم.

جانبازان، الگو و اسوه های نابی هستند برای اینکه روش زندگی و نحوه مبارزه آنها با مشکلات را سرلوحه خود قرار دهیم. یک حرف خاص برای یک سری آدم های بی رحم: معلول کسی است که عاجز از خلق لحظه های بدیع و باشکوه است و به ماندن در باتلاق خو کرده است .... نه من! تقدیم به همه کسانی که خدا سخت ترین امتحان را در این دنیا از آنها گرفت.

عقب افتاده کیست؟! چند سال پیش در جریان بازی های پارالمپیک (المپیک معلولین) در شهر سیاتل آمریکا 9 نفر از شرکت کنندگان دوی100متر پشت خط آغاز مسابقه قرار گرفتند. همه این 9 نفر افرادی بودند که ما آنها را عقب مانده ذهنی و جسمی می خوانیم. آنها با شنیدن صدای تپانچه حرکت کردند. بدیهی است که آنها هرگز قادر به دویدن با سرعت نبودند و حتی نمی توانستند به سرعت قدم بردارند بلکه هر یک به نوبه خود با تلاش فراوان می کوشید تا مسیر مسابقه را طی کرده و برنده مدال پارالمپیک شود. ناگهان در بین راه مچ پای یکی از شرکت کنندگان پیچ خورد. این دختر یکی دو تا غلت روی زمین خورد و به گریه افتاد. هشت نفر دیگر صدای گریه او را شنیدند؛ آنها ایستادند، سپس همه به عقب بازگشتند و به طرف او رفتند. یکی از آنها که مبتلا به سندروم داون(عقب ماندگی شدید جسمی و روانی) بود، خم شد و دختر گریان را بوسید و گفت: این دردت رو تسکین میده. سپس هر 9 نفر بازو در بازوی هم انداختند و خود را قدم زنان به خط پایان رساندند. در واقع همه آنها اول شدند. تمام جمعیت ورزشگاه به پا خاستند و 10 دقیقه برای آنها کف زدند.

مهربانی و ایثار به جنسیت نیست، به سالم یا معیوب بودن نیست، به ثروتمند یا فقیر بودن نیست.... مهربانی وجود می خواهد که بعضی ها از این خصلت بی بهره اند.


کد خبرنگار : 19


جانباز     معلول     پارا المپیک                                
Reply
no
0
yes
1
هموطن
1396/07/28 - 08:41
ممنون از شما نویسنده محترم
بسیار عالی بود
مهربانی عالی ترین ثروت است

Reply
no
0
yes
1
معلول عادی
1396/07/28 - 15:47
با تشکر از شما .
قال الله تعالی :
هرکس که گرفتاری و مصیبتی بر او وارد آمده و او بر آن مصیبت و گرفتاری صبور و بردبار بوده من حیا می کنم از آنکه در روز قیامت برای وی پرونده ای بگشایم .
حضرت علی(ع)خطاب به مالک اشتر میفرمایند:
الله الله [ ای مالک تو را بعنوان مدیر ارشد جامعه هشدار میدهم ] درباره طبقه زمین گیران و معلولین. پس برای خدا پاسدار حقی باش که خداوند برای این جامعه معین فرموده است. بخشی از بیت المال و بخشی از غله های زمین های غنیمتی اسلام در هر شهری را به معلولین و محرومین اختصاص ده. همواره به فکر مشکلات آنان باش و از آنان روی برمگردان .
( نهج البلاغه عهدنامه مالک اشتر فراز هفتم )
حالا ظالمان بالفطره اگه ذره ای وجدان داشته باشند ، ببینند کجای این حرفها قرار دارند ؟ همانها که حق و دسترنج جانباز و معلول را ضایع می کنند . بگو تو که خودت همدرد مایی چرا ؟

Reply
no
0
yes
0
مظلومه
1396/07/29 - 06:25
العبد الصالح...آیت الله بهجت
به خدا پناه می بریم از راهی برویم كه شرطش پا گذاشتن بر روی حق باشد!
به خدا پناه می بریم كه از راهی برویم كه نتوانیم برگردیم!
خدا كند اگر دانستیم نمی توانیم برویم ، باید برگردیم؛ وگرنه خدا می داند كه چقدر باید دروغ بگوییم و خطاهای خود را توجیه كنیم!

جان شهدا به جمله جمله این بیانات توجه کنید . مو به تن آدم سیخ میشه .
یه عده عظمت آیت الله را تو ذهنم شکسته بودند . ولی عجیب امروز صبح این مطالب را از بیانات ایشان دیدم . اف اف اف به کسانی که از نام و مقام علما برای امیال و اهداف ناروای خود سوء استفاده ابزاری می کنند .

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.