03 بهمن 1396/ 06 جمادى الأولى 1439
شناسه خبر : 56300
1396,سه شنبه 02 آبان15:24
اشتراک گذاری در:
عکس روز

درصد نیروهای مسلح را به رسمیت بشناسید


جانباز- برابر ماده 102 تبصره یک برنامه ششم ایثارگران درصد جانبازی نیروهای مسلح که برابر قانون این سازمان ها احراز جانبازی را به عهده تشکیلات هر سازمان و نیروهای مسلح به صورت مستقل قرار داده که در برنامه ششم تصویب  شده و اجرائی نمی شود لیکن  چون تاکنون فردی از ایثارگران به عملکرد بنیاد شهید در این خصوص اعتراض نکرده آنها خودشان را صاحب جانبازان می دانند، اصلا موازی کاری ضرورت ندارد.

  ستاد کل نیروهای مسلح و بنیاد شهید هر دو زیر نظر فرماندهی معظم کل قوا قرار دارند. احراز جانبازی در قوانین ارتش سپاه پاسداران ناجا وزارت اطلاعات پیش بینی شده و موازی کاری توهین بزرگی به جانبازان است چون ولو که احراز را هم قبول کنند 2 نوع تعیین درصد  نارضایتی شدید می آورد.

 لذا نمایندگان محترم مجلس باید به بنیاد شهید متذکر شوند که آئین نامه قانون مذکور را طوری تنظیم نمایند که درصد جانبازی نیروهای  مسلح را به رسمیت شناخته و حق دخل و تصرف به میزان درصد آن را نداشته باشند و فقط به داوطلبان بسیجی که تعیین درصد   نشده اند حق اظهار نظر دارند.

 هدف از تاسیس بنیاد خدمات دهی به ایثارگران بود نه حاکمیت بر ایثارگران. لذا باید احراز جانبازی که از طریق نیروهای مسلح تصویب می شود به رسمیت شناخته شود و حاکمیت و تحکم و تفسیر و تخریب از بنیاد شهید گرفته شود و به وظیفه خدمت رسانی به ایثارگران بپردازند.

 متاسفانه پدر شهیدی 2ماه در بیمارستان رضوی مشهد در کما بود. علیرغم اطلاع رسانی هیچ فردی از بنیاد شهید از او سرکشی نکرد. وقتی فوت کرد.

 در مراسم تشییع جنازه او شرکت نکردند. هیچ سرویسی برای انتقال میهمانان تا بهشت رضا دراختیار خانواده قرار ندادند. پارچه تسلیت با اسم وفامیل اشتباهی به یک اسم دیگر نوشته بودند، آن هم معلوم نشد کی آورده احتمالا پیک موتوری آورده بود.

دوستان! عزیزان! شما بگویید وظیفه بنیاد چیست؟ آیا تعیین مجدد درصد و احراز جانبازی است که در قوانین نیروهای مسلح موجود است!!! موازی کاری یا موارد رسیدگی به خانواده شهید یا انجام نداده اند یا اشتباهی تسلیت را به یک فامیل دیگر نوشته اند.

 متاسفانه با گذشت قریب به هشت ماه از سال هنوز نه قانون موصوف اجرا شده ونه آئین نامه آن تنظیم شده است. احتمالا منتظر واردات قطعات آن برای مونتاژ کردن هستند. مگر این 4 تا ماده چقدر وقت می گیرد؟ نمایندگان محترم مجلس - نماینده محترم شجاع پر تلاش ارومیه جناب آقای قاضی پور لطفا این رنجنامه را باصدای زیبای خودت درصحن علنی مجلس بخوان تا مرهمی باشد بر دل ایثار گران 

ریاست محترم کمیسیون اصل 90 - ریاست محترم مجلس شورای اسلامی - ریاست محترم کمیسیون تلفیق- ریاست محترم کمیسیون ایثارگران - ریاست محترم کمیسیون اجتماعی مجلس -- دیوان محترم عدالت اداری و ریاست محترم سازمان باز رسی کل کشور و.....کو ناظر ؟ ! کو ناظر ؟ ! کو ناظر ؟ ! کو ناظر ؟ !


کد خبرنگار : 20


نیروهای مسلح     بنیاد     درصد     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
65
مهدی
1396/08/02 - 16:10
من که تا حالا خیری از بنیاد شهید ندیدم

no
0
yes
54
جانباز دل سوخته
1396/08/03 - 08:12
برادر عزير و گرامي مطالب شما كه فرموديد كاملا درست مي باشد متاسفانه كم كاري از سوي اين نهادهاي كه نيرو اعزام كردند به جنگ عليه دشمن نيرو ها مجروح شدند در صد هم درارند اما عده اي در بنياد شهيد سفره پهن كردند دفاع از جانباران دوران جنگ و موازي كاري هم دارد ميكند واقعا اگر مي بنيم كه حق حقوق مار ايثار گران در نيرو هاي مسلح تضعيف مي شود از طريق فرا خوان در سايت فاش نيوز همايش بزرگ جهت احقاق حقوق شما نگاه كنيد قانون برنامه توسعه ششم كه چندين سال زحمات نمايندگان محترم مجلس مجلس بوده است و تصويب و اجرا نمايند ولي با گذشت هشت ماه از سال 96 تاكنون مسئولين بينياد شهيد ماده 87 و تبصره آن را اجرا نكرده است پس نتيجه ميگيريم بنيا د مسئولين بنياد شهيد چرا شانه خالي مي كنند و كسي نيست به داد ما برسد


no
0
yes
58
رزمنده
1396/08/03 - 09:12
با سلام بررسی مجدد درصد جانبازان توسط بنیاد یعنی آقا بالاسری بنیاد این یک توهین بزرگ به نیروهای مسلح می باشد این نقص بزرگی است که باید هرچه سریعتر توسط مجلس با ارائه تبصره الحاقیه تصویب نمایند برای جلوگیری از نا رضایتی و موازی کاری و بالا وپائین تعیین کردن درصد درصد اعلامی از نیروهای مسلح تصویب و رسمیت دارد و بنیاد فقط به نیروهای مردمی تعیین درصد نماید


Reply
no
1
yes
52
جانباز
1396/08/03 - 11:25
سلام وقتی قانون نیروهای مسلح جهت تایین درصد جانبازی هست بنیاد موظف است قبول کند این خود رای بنیاد عامل بد بینی جانبازان هست چرا دستگاههای نظارتی اچازه مدهند بی قانونی در بنیاد انچام شود ////

Reply
no
1
yes
52
ورامینی
1396/08/03 - 13:37
با سلام علت بخشی از اختلاف میزان درصد بین بنیاد و نیروهای مسلح در این مسئله است که نیروهی مسلح ملاک را 100 و بنیاد 70 قرار داده است لذا جانباز 100نیروهای مسلح 70 بنیاد محسوب می شود

no
0
yes
45
رضا
1396/08/04 - 08:19
اصلا بحث روی 100 و70 نیست چرا موازی کاری تعیین مجدد احراز و درصد یعنی آآقا بالاسری یعنی بد بینی به نیروهای مسلح یعنی ارباب ورعیت یعنی کارمندان بنیاد از شهدا وجانبازان بالاترند اگر دوباره خواستی بروی به جنگ اذن شهادت واذن جانبازی را از کارمندان بنیاد شهید بگیرید


Reply
no
0
yes
44
جانباز
1396/08/04 - 06:26
سقف در صد دهی ارتش 100 وبنیاد 30درصداست.
2 ارگان ودر یک کشور وجبهه ولی دو گانگی وتبعیض در خدمات رسانی .
من سال 60 استخدام دولت شدم وسال 65 داوطلب دو سری جبهه اعزام شدم
به مدت 5 ماه .
در عملیات وپاتک موجی شدم وسال 80 به علت ناتوانی اعصاب وروان وبیش از 30 سال مصرف دارو ومراجعات مداوم پزشکی ,واسیب چند عضو دیگر کارافتاده شدم وسال 90 با مدرک لیسانس و یک مقطع تشویقی فوق لیسانس بازنشسته شدم . در حال حاضر بعد از 36 سال اخر حکمم 2200می باشد .
در صورتیکه یکی از بستگان سرباز ارتش چند سال بعد از جنگ , در غرب کشور در حال ماموریت تصادف کرد بدون حتی سیکل ,2300می گیره که درستی کار ارتش منظورم است .
بگذریم که در صد بنیاد در قیاس با ارتش 30 درصد کمتره .
ا رتش یک ارگان بین المللی است ودر صد دهی ان به استاندارد جهانی واقعی تر است .کا هش 30 درصدی بنیاد محاسبه وبه درصد جانبازان بسیجی بنیاد اضافه گردد .
هر چند اوصافی چون ایثار ,وشجاعت ,وایمان, وولایت پذیری ,رو..و....رزمندگان جنگ 8 ساله مختص هما ن زمان بوده وتکرار شدنی هم نیست .نسل ناب وپاک دهه 60که ایثارگری انها از جنس روحانی ومعنوی بوده وبا ابزار عدد ومادی مقایسه و سنجیده نمی شود.
حقوق جانبازان خداییش خیلی پایینه با توجه به وضعیت تورم .
در شرایط عادی یک کارمند حدود 3/5 می گیره اما امثال من که ذکر کردم 2200.

فاش نیوز محتر م مشکل پایین بودن دریافتی حقوق جانبازان را پیگیری کنید با این تورم وفشار اقتصادی ,بیکاری فرزندان,هزینه گران درمان و...و....
از نظر گذران زندگی بین ما و ضعیف ترهابا طبقه مرفه کیلومتر ها فاصله گرفته شده .
وقتی رزمنده ها در جنگ بودند آنها یا در حال تحصیل در خارج بودند ویا مشغول جمع کردن مال وسود وتجارت .
حال وظیفه این قشر ترلیاردر و 20ملیون سرمایه دار هست که در موقع بحران جنگ ا سیب روحی وروانی ,وجسمی ندیدند ودر سلامتی هستند ,والان هم سر حال فعالیت اقتصادی وتفریحی بهتری دارند ,حمایت این تعداد جانباز حقوق پایین وبدون حقوق را جبران و عهده دار شوند .
.امام راحل در زمان جنگ فرمودند :پدر ومادرانی که فرزندانشان را از اتش جنگ به دور خارج می کنند بدانن در ان دنیا مورد مواخذه قرار می گیرند ".

no
0
yes
36
ف. جانباز 60%
1396/08/08 - 01:29
منکه جانباز 75% درصد ارتش و 60%درصد بنیاد میباشم. و در سال ۶۰ به درجه جانبازی نائل شدم. تازه بعد از سالها حقوق امسالم با اضافه شدن شده 1600 یک میلیونو ششصدهزارتومان. اونجوریم که شما میگید نیست عزیزجان؟


no
0
yes
0
جهت اطلاع
1396/08/27 - 19:33
با پرسش مجدد از ایشان که جانباز ارتش هم بوده ,با حق اولاد ,وهمسر,وهمسان سازی ,در یافتی ماهانه (2 ملیون بیست هزار تومان)تصحیح می گردد.


Reply
no
1
yes
44
یک جانباز از ارومیه
1396/08/05 - 23:19
سلام مدیر مسول محترم فاش نیوز ،

از نظر این آقایون در بنیاد شهید و امور ایثارگران ، کمیسیون پزشکی ارتش با اون همه ابهت کشک می باشد بنیاد راه خودش را می رود و به احدی هم پاسخگو نیست ،
استبدا و خودرای در این نهاد مقدس بیداد می کند نمایندگان مجلس هم ظاهرا نمی خواهند مصوبات خودشان را برای اجرایی شدن طلب نمایند . این روند تا کی ادامه دارد خدا می داند .


Reply
no
0
yes
35
اکبر
1396/08/07 - 17:17
سلام به خاطر خدا این مهم را پی گیری فرمایید هزاران نفر در این پیچ خم خود ساخته بنیاد گرفتار و به نان روز محتاج هستند . ترا خدا نمایندگان مجلس را به چالش بکشید . ما که دستمان به جای نمی رسد .

Reply
no
0
yes
29
حسین
1396/08/08 - 10:12
باسلام واقعا این افتضائ که فردی با داشتن پرونده ناقص در خیابان وصال در مقابل درب ساختمان کمیسیون بنیاد چادر زده و بنیادیها در صدد جمع کردن این افتضائ نیستند جای تاسف دارد . همه میدانند که بنیاد ضد جانباز عمل می کند هزاران نفر از موثر ترین فرزندان همین مردم مورد ظلم بنیاد هستند ولی به خاطر حفظ شخصیت خود و خانواده بزرگ که در دفاع از کشور زحمت کشیده اند این ظلم را در دل خود نگه داشته اند .لطفا جهت حفظ حرمت ایثارگران این افتضاء از جلو کمیسیون جمع وحل وفصل شود .نه با کتک کاری بلکه با منطق وقانون /

Reply
no
0
yes
33
Hossein
1396/08/08 - 23:13
یاد ان امام. بزرگوارورهبر کبیر انقلاب بخیر وروحش شاد .فرمودند اگر به من خدمتگزار بگوید بهتر است رهبر بگوید.سخنان ایشان در اصل این بود برای مردم خدمتگزاری کنید نه اقایی امروز مسولین کشور به خصوص بنیاد شهید که بزرگترین ظلم را درحق رزمندگان 8 سال دفاع مقدس انجام میدهد حیف است بگویم بنیاد شهید. شهیدان وجانبازان راه خودشان رفتند واجر شان. باخداست. الحق امروز باید ان تابلو بنیاد رابردارند بنویسند بنیاد... دل هر رزمنده را با کارها یشون خون کردند از یزید هم بدترند هیچ قانونی را قبول ندارند حتی برنامه ششم مجلس را خدایا ماها دیگر داریم. با هزاران درد روحی وروانی دیوانه ورفتنی. هستیم حداقل این اخرهای مانده عمرمان از شر این بنیاد ظالم خلاص کن تا بیشتر از این زجر نکشیم درصدهای مان. را تاقیامت. می بخشیم. به مسولین ظالم بنیاد هرروزیک نقشه من در اوری برای جانبازان طراحی میکنند خدا از این نامردها که بدتر از ابن ملجم هستند نگذرد .تقدیمی از.جانباز اعصاب روان 22 درصد ارتش که. کمسیون پزشکی بنیاد فاقد درصد. اعلام میکند وارتش ودرصدش را قبول ندارد.حتما ما ها جانبازان ارتش را ترامپ به بنیاد معرفی کرده که قبولش ندارند

Reply
no
0
yes
20
رضا
1396/08/10 - 10:51
سلام بر مدیران فاش نیوز که حداقل با انتشار درد دل جانبازان مرهمی برای دردهای این قشر زجر کشید و ستم دیده هستند .

آقایون نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ،یک بار شهامت داشته باشید و در مجلس مصوب کنید که ما مکاتبات و کمیسون پزشکی ارتش را که بنیاد از آن به عنوان کشک یاد می کند را به رسمیت نمی شناسیم تا مردم تکلیفشان را بدانند.

این چه منطقی هست که بنیاد جابازان برای خودش بساط پهن کرده و کمیسیون ارتش رابه رسمیت نمی شناسد؟!
چرا مردم را نسبت به نظام بدبین می کنند مگر در راس کمیسیون ارتش ژنرال های ارتش امریکا قرار دارند که این جنین مورد غضب بنیادجانبازان قرار می گیرند تا کی باید این بی عدالتی ادامه داشته باشه ، تا کی .

کمی به خود آید حق الناس را درک کنید و از فردای قیامت اگر دین دارید بترسید و اگر دین ندارید حداقل آزاده مرد باشید! .

Reply
no
0
yes
20
یک جانباز بازمانده از از محور ماووت
1396/08/10 - 11:15
این جانبازان از کدام کشور به ایران آمدهخ اند !!!
در بين ۱۴ کشوري که بعد از جنگ جهاني دوم درگير جنگ شدند، جمهوري اسلامي ايران کمترين خدمات و امکانات را به از جنگ برگشته‎‎‎هاي خود داده است.

اما در عين حال به‎دليل تبليغات دروغ، بيشترين منت بر سر اين افراد و خانواده‎هايشان گذاشته ميشود؛ به همين دليل بعضي جانباز‎‎ها از گفتن اينکه جانباز هستند ابا دارند.

مسولان کشور درگیر باندبازی ها و اختلاس ها شده اند و وقتی برای جانباز و غیره فعلا ندارند !

Reply
no
0
yes
21
تیمور
1396/08/10 - 14:10
باسلام بنیاد =ضد جانباز

Reply
no
0
yes
20
رزمنده
1396/08/11 - 03:45
چرادکترهای کمیسیون سپاه که درجنگ حضور نداشته علی رغم تاییدهای پزشکی کمیسون بدوی که یه صدای یه ترقه را نشنیده برای رزمندگان که درشلمچه وکربلای پنج وغیر ه شامل انواع صایعات وبیماری های اعصاب روان وهزینه های درمانی را ندارد مورد بی مهری وحتی ۵/تاشامل خدمات داروی شده خساست به خرج میدهند وهزاارن رزمنده درپیچ خم کمیسیون ها اواره وروانی هستند دیدم کسی که جلوی دربنیاد تهران خیابان وصال چادر زده وای بر شماها ازشما برداران سپاهی ودکترای کمیسیون انتظاراست بداد این عزیزان برسید. زیرا هروز ازبین شما. میروند. بسیجیان وسپاهیان درکنار هم بودند. دیدار به قیامت از۸۳تاالان به بهانه بارمالی درصد نمیدید

نظری بگذارید
chapta

بنر سروش و آی گپ
بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.