30 مهر 1397/ ۱۲ صفر ۱۴۴۰
شناسه خبر : 56540
1396,چهارشنبه 17 آبان10:10
اشتراک گذاری در:
عکس روز

درد دلی با همرزمان بدون حقوق و دفترچه!


نه دولتمردان و نه منتخبان ملت در مجلس شورای اسلامی هیچگاه اجازه نخواهند داد که درصد حقیقی رزمندگان، مجروحین، جانبازان، آزادگان با پزشکان بی طرف اعمال شود.

درد دلی با همرزمان بدون حقوق و دفترچه!

مشکانی- اگر من درمیان شماباشم یا نباشم، نگذارید رزمندگان در روزمره زندگی به فراموشی سپرده شوند ...امام خمینی ره.

 هم سنگران دردمند و بدون حقوق و دفترچه!

  چیز عجیبی نیست ونباید تعجب بکنی. دیگر باید این مقوله درصدها را بپذیریم. اگر پزشکان بخواهند درصد واقعی کسانی که در جنگ شرکت داشته اند را اعلام کنند، رزمنده ای که فقط در جنگ شرکت داشته و هیچ آسیب و صدمه جسمی ندیده اما باحضور در جنگ صدمه ای که به روح و روانش وارد آمده شامل درصد خواهد شد.

 اما نه دولتمردان و نه منتخبان ملت در مجلس شورای اسلامی هیچگاه اجازه نخواهند داد که درصد حقیقی رزمندگان، مجروحین، جانبازان، آزادگان با پزشکان بی طرف اعمال شود. چون از نظر ایشان بار مالی ایجاد خواهد کرد و اگر حضرات موظف به پرداخت حقوق حقه این قشر شرکت کننده در جنگ شوند که دیگر مدیران نجومی بگیر خود را که سرمایه نظام معرفی می کنند، چطور راضی نگه دارند؟

 وقتی مدیری به راحتی نجومی می گیرد و ذخیره نظام معرفی می شود، معنی دارد. معنی ای که اگر رمز گشایی بشود پای خیلی از حضرات دیگر به میان خواهد آمد و این مهم خوشایند حضرات نمیباشد.

  همه چه از پزشک متخصص و چه از یک فرد عام جامعه میدانند که فقط حضور در جبهه جنگ مشکلات روحی روانی برای فرد رزمنده در پی خواهد داشت که حداقل درصدی که به اینگونه رزمندگان می خورد، حداقل بین ده الی بیست و پنج درصد اعصاب و روان میباشد.
 حالا اگر شخص مجروح شده باشد با داشتن نقص عضو و کهولت سن به اضافه مشکلاتی که با خوردن مداوم قرص های جور واجور شیمیایی در طی سال ها و با بیماری های جدی و جدیدی که برای شخص به وجود آمده از قبیل بیماری های گوارشی، کلیه ای، کبدی، قلبی، ریوی و ... ده ها بیماری دیگری که به وجود آمده باشد.

 تمام درصدهای مجروحین بیست وپنج درصد تا چهل و نه درصد باید به درصد پنجاه ارتقا یابند و جانبازان پنجاه درصد تا شصت ونه درصد باید به جانبازان هفتاد درصد ارتقاء یابند و جانبازان هفتاد به بالا به مقام شهید زنده ارتقا یابند تا تحت مصوبه های حمایتی مجلس شورای اسلامی قرار بگیرند.

 اما فساد گسترده و لجام گسیخته در تمام امور کشور از جمله رانت خواری، رباخواری بانک ها و صرافی ها و موسسات قارچ گونه مالی اعتباری، آقازادگی، اشرافی گری، باندهای سازماندهی شده مافیایی، رشوه خواری، زمین خواری، جنگل خواری، دریا خواری، مرتع خواری و کلا" فساد درهم تنیده شده، اجازه دادن درصد واقعی به یک رزمنده و مجروح جنگ را نمی دهد! چون به قول حضرات بار مالی ایجاد می کند!

 پس باید سوخت وساخت و به خاطر آرمانمان، هدفمان، انگیزه مان سکوت کنیم تا با عنایت حضرت حق ودعای خیر رزمندگان وصالحان و آه و ناله مظلوم مان دفاع مقدس فرج بزرگ حاصل شود.

 رزمنده دردمند و داوطلب 27ماه جنگ مشکانی بدون حقوق و دفترچه درمانی که بالای 20سال است که دارم آزاد به متخصص های اعصاب و روان میروم چرا؟ مگر رزمندگان جدای از دیگر همرزمانشان هستند که 28سال است که مظلوم واقع شده اند و حقشان پامال شده؟؟ اگر بله چرا ؟؟


کد خبرنگار : 20


رزمندگان     درصد پایین     جنگ     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
6
دیگه فرقی نمیکنه .
1396/08/17 - 11:53
من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید پیشکسوتان خون وشهادت در کشاکش زندگی روز مره خود دچار فراموشی شوند ... حضرت امام خمینی ره .
حدود پانزده سال بیست سال پیش این جمله الهی در سر برگ تمام نامه های بنیاد شهید و بنیاد جانبازان بود که به یک باره حذف شد و آثار بجا مانده اش هم طی تلخیص پرونده های شهدا و جانبازان و مکانیزه شدن اطلاعات نیست ونابود شد !!!
گویا قرار را براین گذاشته بودند تا لذت را جایگزین عزت کنند .
درصد را جایگزین شجاعت و اخلاص کنند .
امر بدیهی این بود که سر زیر 25 % درصد ها بر نیزه نسیان بر افراشته شود ...
امر عمد ، ملبس به تظاهر سهو ، قلع و قمع و خاکسپاری نام رزمندگان باشد ...
امر مرکب مجعول ، صفت زیاده خواه ،، میراث خواه متوقع ،، جنگ طلبان عاصی ؛؛ و از این زمره اراجیف را بر زبانهای دشمنان ما کردند تا علاوه بر مطالب ذکر شده موجبات نفرت مردم را نسبت به اصل ایثار تقویت نمایند .
ودر نهایت علاوه بر دشمنان خارجی دشمنان داخلی بسیاری نیز پیدا کردیم که حتی با شنیدن نام من جانبازم آنچنان کور گره ایی بر کار شما بیندازند که نای نفس کشیدن را از شما بگیرند ...
در این میان عده ایی خاوری مسلک چفیه بر دوش با اختلاسهای خود منش پاک تمامی سالکان طریقت خمینی را زیر سوال اساسی بردند ....
ودر نهایت این شد که سر ایثار را در تشت طلای فرزندان جهل به نمایش عموم در آورند تا درس عبرتی برای آیندگان باشد ...
عزت زیاد

Reply
no
0
yes
4
حسین موسوی
1396/08/17 - 12:56
خوب یاد دارم که سال 63 که دانش آموز سوم راهنمایی بودم چند دقیقه ای بیش کلاس نبودم که صدای زنگ تفریح به صدا در آمد همه با تعجب به هم نگاه کردیم که چه خبر شده حالا که موقع زنگ نیست ؟
گفتند قراره یه شخصیت مهم برامون سخرانی کنه
آمدیم بیرون و در سوز سرما در حیاط مدرسه نشستیم و آن شخصیت سخنانی آتشین و مهیج از پشت تریبون بر زبان می آورد که مضمون آن سخنان دعوت کسانی بود که توانایی رفتن به جبه را دارند
کم کم زمزمه جنگ و اعزام به جبهه بین دوستان آغاز گردید از کلاس 33 نفره سوم راهنمایی بیش از 28 نفر غازم جنگ شدند که بیش از 5 نفر شهید شدند و گروهی جانباز و 2 مفر هم اسیر شدند
اما بعدا که جنگ تمام شد و بزرگتر شدم و باخانواده آن سخران کاملا آشنا شدم فهمیدم که از چند فرزند پسز ایشون هیچ کداتم حتی تا اهواز هم نرفتند چه برسه به جبهه؟
و امروز همه در راس و آن دانش آموزان سوم راهنمایی همچنان در حسرت یک دفترچه بیمه و ..................................
خدا به خیر بگذره ول کن که نگفتنش بهتره می ترسیم تفترچه که گیرومون نیاد سابقه جبهه را هم ازمون بگیرند چون همه چی در اختیار کسانی هست که در زمان جنگ دو برابر من وزن و یک و نیم برابر من قد و قدم در جنگ نگذاشتند

Reply
no
0
yes
6
بی نام ونشان
1396/08/17 - 13:08
باسلام خدمت متولیان فاش نیوز:لطفاپاسخ بدهیدچراکمک معیشت رزمندگان به حقوق تبدیل نمی شود؟چرا هنوز انان بیمه نیستند؟اساسا معیشت ۶۰۰هزارتومانی برچه مبنا تعیین میشود چه ضمانتی است که قطع نشود؟اعصاب وروان رزمندگان پیشکش حضرات.لطفا پاسخ بدهید.

no
0
yes
1
مشتری فاش نیوز
1396/08/20 - 18:36
سلام . ملاک پرداخت کمک معیشت ، پرداخت 90% درصد حقوق افراد کمیته امداد امام خمینی است . کمیته امداد امام خمینی به هر نفر معادل 210 هزار تومان پرداخت میکند . با توجه به اینکه که حداقل افراد خانواده یک جانباز معسر 3نفر است ، کمک معیشت 600 هزار تومان پرداخت میکنند. خدا روح امام خمینی را شاد کند که بنای تاسیس کمیته امداد را نهاد،اگرنه مسئولین به مشکل بر میخوردند و نمی توانستند پایه حقوق خود را قرار دهند و اینگونه در حق جانبازان وایثارگران ظلم میشد . مسئولین و وکلای امام شما هم بابت این دور اندیشی امام قدرشناس باشید. دورد بر ایثار


Reply
no
0
yes
1
علی عباس پور آذر
1396/08/17 - 13:25
بسمه تعالی باسلام وعرص ادب واحترام درودفراوان خدمت شماسروران عزیزومحترم وگرامی خسته نباشید اینجانب رزمنده هشت سال دفاع مقدس هستم ودرلشگر28 پیاده کردستان عراق بمدت 24ماه خدمت ودر2عملیات پی درپی بطورمتوالی وفعال درارتش جمهوری اسلامی ایران خدمت صادقانه وازمرزوبوم کشورعزیزمان ایران بطورشبانه روزوحتی نگذاشتیم دست بیگانه ای به خاک وطنمان بخورد ودارای کارت ایثارمی باشم والان هم عضو بسیج فعال پیشکسوتان می باشم و52سالم وفاقد شغل وبیکارم وفاقددرامد وسرپرست 2مریص بدحال ودایمی ذهنی می باشم وداروهایشان گران قیمت وواقعا ازپس مخارجشان برنمی ایم وکمرم زیربار سختی ومشقت روزگارخم شده وهروز هم شرمنده اینها هستم وازخدمت محضر سرورگرامی ارجمند ووالامقا م خواهشمندم لطف وعنایت بفرماید واستدعا ودستور رسیدگی اینجانب رامبدول بفرماید قبلا اززحمات جنابعالی تشگروقدرانی رادارم یه رزمنده دردمند عباس پور

Reply
no
0
yes
1
جعفر
1396/08/17 - 13:28
آفرین احسنت خدارو شکر کسی هست صدای من رو انعکاس بدهد

Reply
no
0
yes
0
رزمنده وجانبازاعصاب وروان
1396/08/17 - 15:07
به نام خدای راستی.سلام برادارهمرزمم.خدابیامرزدروح همه ی شهدارا شهیدنورعلی شوشتری درقسمتی ازوصیت نامه اش می نویسددیروزازهرچه بودگذشتیم.امروزازهرچه بودیم گذشتیم.آن جاپشت خاکریزبودیم واین جادرپناه میز.دیروزدنبال گم نامی بودیم وامروزمواظبیم ناممان گم نشود.جبهه بوی ایمان می دادواین جاایمانمان بومی دهد.آن جابردرب اتاقمان می نوشتیم یاحسین فرماندهی ازآن توست .آلان می نویسیم بدون هماهنگی وارد نشوید.الهی نصیرمان باش تابصیرگردیم.بصیرمان کن تاازمسیربرنگردیم.آزادمان کن تااسیرنگردیم/امین بااحترام جانبازبی نصیب ازهرچیز

Reply
no
0
yes
2
هموطن
1396/08/17 - 15:36
طبق تبصره ذیل بند الف ماده 87 قانون برنامه ششم رزمندگانی که مجروحیت داشته اند می توانند بدون داشتن صورت سانحه و البته داشتن سایر شرایط ذکر شده در تبصره، مشمول 5% جانبازی قرار بگیرند .


Reply
no
0
yes
0
رزمنده وجانبازاعصاب وروان
1396/08/17 - 15:45
به نام خدای راستی/ازلطف خدادرخانواده ی بزرگ شده ام که دستم به دهنم رسیده ازسال89هم پیگیرپروندم هستم اماباتاسف بابرخوردهای ناصواب دراستان لرستان هنوزاحقاق حق نشده ام /بااحترام جانبازبی نصیب ازهرچیزنیروی عملیاتی 40شبانه روزی والفجر9سال65/64کردستان شرق سلیمانیه

Reply
no
0
yes
1
رستمی کردستان
1396/08/17 - 17:38
احسنت اقای مشکانی رزمنده دلاور دقیقا درد دل من یکی با 59 ماه جبهه از کلیه رفاه اجتمایی بی بهره هستم رو گفتی

Reply
no
0
yes
0
ناصررضایی
1396/08/18 - 11:34
سلام به فاشنیوز سلام رزمنده وجانبازاعصاب وروان بدرستی حق مطلب را نوشتید ..ایمان ها بو می دهد هرکدام بفکر پرکردن جیبمان...تازمانی که درب اتاقها مینویسند باهماهنگی قبلی وارد شوید ..کارمان زاراست..این رامیندانیم که داخل اتاق فرماندهی بامانامحرمند؟؟

Reply
no
0
yes
0
ناصر
1396/08/18 - 12:05
سلام به فرمانده کل قوا بگید داخل اتاقهای مسولین مان خبری هست که باید مارزمندگان باهماهنگی قبلی وارد باید وارد شویم ماهمان انهایم که درب سنگرهایمان درجهبه مینوشتیم فرماندهی مال حسین است وارد شوید ..رهبرم به انها بگوید جانبازان ورزمندگان بی نصیب ازهرچیز نامحرم نیستن..فاش نیوز...جانباز موجی

no
0
yes
0
1396/08/20 - 13:34
یا حسین فرماندهی از آن توست


Reply
no
0
yes
0
رزمندگان وجانبازان
1396/08/18 - 20:33
رزمندگان برای اسلام جنگیدند،هرگز اجازه مطالبه حق و حقوق مسلم وشرعی که برای جهادگران در قرآن متصور شده ندارند،
اگر فشارهای مالی به تنگت بیاورد بازهم باید بسوزی وبسازی،
اگر اعاده حق کنی،درکمال تعجب گویند!!،درشأن ایثارگران نیست پیگیر حق وحقوق باشد،
اما در کمال بی شرمی دزدیهای میلیاردی تبدیل به حقوق نجومی ونهایتا مجلس وجهه قانونی بان میدهد ومصوب میکنند آنچه یکصدم وحتی یکهزارمش برای مدافعان وجان برکفان همین مرز و بوم محال وبار مالی میشود،!عزیزان باید بپا خیزید واگر مطالبه حق نمیکنید مطالبه عدالت نمائید
والله از این منظر که متن بزنیم و انتقاد کنیم زمان آن گذشته وتمام کمال مقصریم،
باید حرکت کنیم واز مجاری رسمی و قانونی مجدانه پیگیر شویم والا بدتر از این خواهد شد.
والسلام،
اللهم عجل لولیک الفرج،آمین

Reply
no
0
yes
1
گمنام
1396/08/20 - 19:50
سلام.حقیرجانبازبسجی زمان جنگم ازشرح بیچارگی ودرماندگی خودم بگذریم که تا الان که پنجاه سالمه وباکوله باری ازدردورنج وبیماری بامادری پیرروزگاررادرپناه حضرت حق سپری میکنم.مدتیست درسایت نظرات برادران رامطالعه میکنم وهمه مشکل دارندوازبیوفایی مسئولین گله دارند.این سوال برایم پیش آمدکه،پس به چه کسی مسئ‌لین رسیدگی میکنند.همه که ازیک درصدتاهفتاددرصدگله مندهستند.براستی چرا؟؟؟؟؟

Reply
no
0
yes
0
1396/08/21 - 13:41
سلام.جناب فاش نیوز.نظرات حقیررااگه دوست داریدچاپ کنید.نظرات حقیردرچارچوب قانون هست.

Reply
no
0
yes
0
معلم جانباز
1396/08/21 - 22:12
سلام فاش نیوز لطفا امانتدار باشید سانسور های ما باعث جری شدن بعضی از اقایان وخود را فوق اشرف مخلوقات دانستن است تا کی نباید حقایق گفته بشود ملاحظه به نظر شما بزرگواران که شهدای زنده تاریخ ایران هستید چقدر باید باشد شما مطالب ما را بگذارید مسئولین بخوانند واگر افترا بود بگذارید ما را دادگاهی کنند چه اشکالی دارد

Reply
no
0
yes
0
تقی پور همسرجانبازمتوفی
1396/08/22 - 09:03
با سلام و تحیات ، احتراما" به استحضار عالی می رساند: که بانک مسکن استان آ.ش علی الخصوص بانک مسکن شهر آذرشهر از دادن دفترچه اقساط وام خودداری می نمایدو به یک شخص بی سواد کارت می دهند که با آن واریز نماید و اگر از کارت واریز اقساط را انجام دهیم معلوم نیست که آیا مبالغ برداشته شده را واریز شده یا خیر چون هر دفعه در مراجعه به بانک از بدهی های جدید که از اقساط باقی مانده است صحبت می نمایندو وقتی به رئیس بانک اعلام میکنیم که دفترچه اقساط بدهید می گویند بانک مرکزی بخشنامه صادر کرده که صدور دفترچه اقساط ممنوع است و حقوقی بانک استان نیز چنین اعلام میکنند ، و پرینت که از حساب مشتری به وی می دهند طوری نوشته می شود که کسی از آن سر در نمی آورد و ضمنا هر بار که به بانک مراجعه می نمایم تا جایی که می توانند به هر عنوان اخذ مبلغ می نمایند ( کارمزد - اصل وام - سود - وجه التزام - خسارت تاخیر تادیه و غیره ) و ضمنا هر صفحه پرینت هم که از حساب می دهند برای آن 5 هزار تومان می خواهند و هر از دو ماه یک نامه می فرستند که قصد صدور اجرائیه را داریم و مبلغ پانزده هزارتومان هم برای آن می گیرندو آن را نامه پیش صدور اجرائیه می نامند. و از همه مهمتر اینکه در اول هم مجبور نمودند که نام وام گیرندگان بنام افراد دیگر باشد و اینجانب به عنوان راهن که هر بار که بانک به اینجانب فشار می آورد فورا" به آن اشخاص نیز اطلاع می دهد که باعث سلطه بیشتر بانک بر ما و ناراحتی و اجبار بیشتر به طرفین شود . و کلا حساب سر انگشتی میدهند که فقط خودشان از حسابشان سر در میاورندو آن هم جای سئوال است اگر قراردادهای بانکداری اسلامی این است که برای سود جریمه و برای جریمه سود دریافت کنندشفاف سازی کنید حالا علت انتقادات مراجع عظام از بانکها را میفهمم لازم به ذکر است که اینجانبه همسر جانباز متوفی میباشم حالا موندم که با مریضیم (شکستگی استخوان لگن دیسک کمر قندخون وفشار خون و اعصاب و روان ) مبارزه کنم یا هردم منتظر دلهره بانکی داشته باشم

Reply
no
0
yes
0
1396/08/22 - 23:23
ه نام خدای راستی/عرض ادب واحترام.خداقوت وخسته نباشید/درفرهنگ دینی مامسئولیت یک امانت الهی است که علاوه براین .یک نگاه تکلف مداروتکلیف مدارهم به مسئولیت وجود داردوبه قول امام حسین ع نیازمردم به شما.ازنعمتهای خدابرشماست /ان شالله که خیرببینندکسانیکه فریادگرمظلومیت مارزمندگان بی کس هستند.مخصوصادراستانهای تنگ نظروحق کش/باتقدیم احترام بسیجی اعاب وروان وگوشها استان لرستان


Reply
no
0
yes
0
رزمنده بسیجی دفاع مقدس
1396/08/23 - 12:45
بانام ویادخدا/عرض ادب واحترام.لطفابفرماییدمنیکه دریکی ازاعزامها /نیروی عملیاتی بوده ام سعادت شهادت نصیبم نشده باروح وروانی آسیب دیده تنی مجروح ازدیدن صحنه های نبردراباخودیدک می کشم .گناه زنده برگشتنم چیست که احقاق حق نمی شوم

Reply
no
0
yes
0
فرهمند
1396/08/25 - 21:55
مدیریت محترم فاش نیوز ، ضمن عرض سلام و ادب و تشکر از اینکه مطالب و درد دل ما رزمندگان را به نمایش میگذارید
استدعا داریم این نظرات را به طریقی به محضر مبارک ، رهبر انقلاب ، فرماندهی کل قوا رسانیده تا ایشان با اعزام نماینده ای از نزدیک ، به شرح و حال رزمندگان رسیدگی فرمایند
من و دیگر همرزمان دوران جنگ مطمئن هستیم که ایشان از عدم رسیدگی مسئولان نظام به جامعه رزمندگان بیخبرند
بنده با 57 سال سن ، از سال 90 بیکار و هیچگونه درامد و دفترچه بیمه ندارم ، دارای 26 سال سابقه پرداخت بیمه اجتماعی هستم و از سال 90 هم نتوانستم ادامه بدهم هر گونه تلاش برای بازنشستگی ام بی نتیجه ماند ، لطفا اطلاع رسانی فرمایند./

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.