28 مهر 1397/ ۱۰ صفر ۱۴۴۰
شناسه خبر : 56583
1396,چهارشنبه 17 آبان15:44
اشتراک گذاری در:
عکس روز

ماده 48 سالهاست اجرا نمی شود!


طبق ماده 48 قانون خدمت رسانی به ایثارگران دولت موظف است فرزند ایثارگران اعم از شاغل و بازنشسته یا فوت شده را در صورت داشتن شرایط لازم استخدام رسمی کند اما سال هاست هیچگونه مجوز استخدام توسط دولت ابلاغ نشده است. تعدادی مجوز برای مشاغل خاص ابلاغ شده که مخصوص افرادی بوده که سال هاست بصورت روزمزد و قراردادی مشغول خدمت بودند.

 شایان ذکر است بیمه درمان فرزند ذکور جانباز پس از 25 سالگی باطل می شود. در این خصوص جانباز میبایست به محض رسیدن سن فرزند ذکور به 25 سالگی دفترچه بیمه درمان را ابطال کند در غیر اینصورت تمام مدتی که پس از 25 سالگی دفترچه بیمه باطل نشود مشمول پرداخت حق بیمه کامل توسط جانباز خواهد شد حتی اگر از دفترچه بیمه استفاده نکرده باشد.

 متاسفانه عملکرد دولت در قبال خدمت رسانی به ایثارگران روند کاملا" منفی و نزولی داشته و بتدریج تمام خدمات و تسهیلات گذشته را حذف کرده است. چطور میتوان باور کرد چنین دولتی طبق عملکرد منفی و نزولی در رکود کامل و گرانی روز افزون مایحتاج ضروری مردم نسبت به دولت قبل با 24 میلیون رای مردم همچنان ادامه کار بدهد؟؟؟


کد خبرنگار : 20


ماده 48     فرزند جانباز     بیمه     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
0
1396/08/19 - 12:34
این قانون اصلاح وبازنگری شود ,فرزند ذکور جانبازان وایثارگران که از دانشگاه فارغ التحصیل شده وسالهاست بیکار وبی پول در خانه پدر ی امرار معاش می کنند,لااقل دولت حق اولا د ,و بیمه درمان تکمیلی وپایه ایشان را قطع نکند.
ویا مبلغی حقوق بیکاری به او داده شود تا در خانه وجامعه سر بلند وبا نشاط باشد.
زمزمه قطع یارانه ها در بودجه 97 به گوش می رسد لازم است دولت محترم تجدید نظر کند تا ایثار گران یارانه اشان قطع نگردد در صورت تصویب قطع یارانه خانواده ,به اولاد بیکار همان خانواده تعلق بگیرد .رهبرمعظم سال 95خطاب به به نمایند گان محترم مجلس رفرمدند : "تولید داخلی، علاج رکود و اشتغال خیلی مهم است؛
" شرمندگی این حقیر از اینکه جوانی بیکار با دست خالی به خانه می‌رود، کمتر از خود او نیست."

Reply
no
0
yes
0
1396/08/19 - 18:35
انچنان تیتر خورده ماده ۴۸ سالها ست اجرا نمیشود مثل اینکه تمام ماده های دیگر قانون جامع ایثارگران کلا اجرا شده است!!
بزرگوار از قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به گفته کارشناسان امر فقط ده الی پانزده درصد انهم نیم بند اجرایی شده است ۸۵ درصد انهم قرار است دولت بعد از دولت اعتدال وامید وتدبیر که میخواهد سر کار بیاید دستمایه انتخاباتی خودبرای تحقیر جامعه ایثارگر ان قرار بدهد
صبر کنید ببینید
این چهار سال بگذرد
شاید بشود شاید نشود

Reply
no
0
yes
0
جانباز
1396/08/20 - 15:19
دقیقا" اینطور است وجالب اینکه کسی هم نیست بگوید چرا؟؟؟؟

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.