31 تير 1397/ ۰۹ ذو القعدة ۱۴۳۹
شناسه خبر : 56693
1396,پنجشنبه 25 آبان09:53
اشتراک گذاری در:
عکس روز

صفر تا صد خدمات جانبازان اعصاب و روان رایگان است


رییس مرکز بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در حال حاضر صفر تا صد خدماتی که از سوی بنیادشهید به جانبازان اعصاب و روان داده می شود، به صورت رایگان است.

محمداسماعیل علیپور در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: حدود 215 هزار جانباز اعصاب و روان در کشور وجود دارد که از این تعداد 40 هزار نفر در حقیقت مرتب خدمات درمانی، روانشناسی و مشاوره از بنیادشهید دریافت می کنند.
وی تصریح کرد: همچنین حدود هفت هزار نفر از جانبازان بیماری شدید روانپزشکی دارند و خیلی از آنها به مدت طولانی در بیمارستان و آسایشگاه بستری می شوند.
علیپور ادامه داد: خدمات درمانی به جانبازان کل کشور در تمام بیمارستان ها به صورت کامل از صفر تا 100 تحت پوشش بنیادشهید و بیمه های پایه و تکمیلی است.
رییس مرکز بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: همچنین 90 مرکز مشاوره و مددکاری برای ارائه خدمات به جانبازان، ایثارگران و خانواده های شهدا فعالیت دارد که به این افراد خدمات لازم را ارائه می دهند.
وی تصریح کرد: جانبازان در بحث مشاوره و مددکاری همچنین در مراکز خصوصی طرف قرارداد می توانند خدمات دریافت کنند و به روانپزشکانی که طرف قرارداد با بنیادشهید نیز هستند، به صورت سرپایی مراجعه کنند.
علیپور ادامه داد: همچنین10 بیمارستان با 900 تخت روانپزشکی در کشور فعالیت دارد که خدمات درمانی را به این افراد ارائه می دهد، البته دیگر بیمارستان های طرف قرارداد نیز به صورت رایگان خدمات درمانی به ایثارگران و جانبازان ارائه می دهند.
رییس مرکز بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تمام داروهای فارماکوپی و مورد تصویب وزارت بهداشت برای این جانبازان 100 درصد رایگان است.
تعداد کل جانبازان در کشور 574 هزار و 101 نفر است که 336 هزار و 282 نفر معادل 59 درصد جانبازان زیر 25 درصد و 237 هزار و 819 نفر معادل 41 درصد نیز جانبازان 25 درصد و بالاتر هستند. البته حدود هفت هزار جانبازان با تشخیص اعصاب و روان شدید در کشور هستند.

 
اعصاب و روان     بنیاد شهید     جانبازان                                
Reply
no
0
yes
0
ناصر
1396/08/25 - 11:28
سلام اطلاع رسانی نداریم جناب علیپوراین راهم بداندیکسری ازجانبازان اعصاب روان درروستاها ساکن هستن بنیادشهرها اطلاع رسانی اینگونه خدمات را بایدبه جانبازان مشاوره کنند ۳۰ساله ازاین مرکزها وروان پزشگان ماندیم اگرهم بوده اطلاع نمیدن

Reply
no
0
yes
0
جانباز بیست درصد شمیایی و اعصاب ور انج
1396/08/25 - 11:56
ای خدا صبح تا شب آمار تعداد می دهند بابا مشکل ما را حل کنید تخفیف شهریه چه شد خدا از دروغ گویان نمی گذرد .آبروی ما را جلوه خاندازه بردید خدا آبروی شما را ببرد

Reply
no
0
yes
0
گمنام
1396/08/26 - 15:17
سلام علیکم.حرف بی تامل(ممنوع)دریکی ازقوانین که مجلس دربرنامه ششم توسعه تصویب کرده جانباز.زیر۲۵/.بعدمرگ حقوق ومزایای جانباز۲۵/.به خانواده اش تعلق میگیردوعد وحرف مفت پدرصلواتی ۳۰ساله جانبازباهزاران امراض روحی روانی گرفتاره چراحالا به اومزایاتعلق نمیگیرد تامقداری ازمشکلات اش حل شود همه جانبازان زیر25/.حقشان نوعی پایمال شده به جای جبران وعده بعد مرگش میدهید.؟؟؟؟؟؟؟؟

Reply
no
0
yes
0
هموطن
1396/09/02 - 01:23
مسولین ودکترای جوان اگه یه شب توی خط مقدم یاعملیات بودی میفهمیدی اعصاب وروان. یعنی چه. صدای ترافیک وبوق ماشین وترقه چقد اذیت میکنه پس بدان. رزمندگان اگه ظاهری سالم دارن. اعصاب وروان وجنازه شهدا یادشون موند ه صفر تا صد رزمندگان مستحق خدمات درمانی هستند خا نوادهاشون نمی توانند ازانان مراقبت کنند رسیدگی شود بعد ازسی سال. دکتر جوان ..

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.