26 مهر 1397/ ۰۸ صفر ۱۴۴۰
شناسه خبر : 56769
1396,سه شنبه 07 آذر11:33
اشتراک گذاری در:
عکس روز

تاثیر اینترنت در زندگی روزمره، مزیت ها و ضررها


به زبان ساده اینترنت یک رسانه است که امکان دسترسی به جهان را می دهد و مانند یک سلاح قدرتمند به هرکسی توانایی انجام هرکاری را خواهد داد.

تاثیر اینترنت در زندگی روزمره، مزیت ها و ضررها

فاش نیوز -  اینترنت چیست، به زبان ساده اینترنت یک رسانه است که امکان دسترسی به جهان  را می دهد ومانند یک سلاح قدرتمند به هرکسی توانایی انجام هرکاری را خواهد داد.

اینترنت همه نوع استفاده ای دارد از خرید کردن گرفته تا انجام دادن تکالیف تا سفارش غذا تا انجام کارهای بانکی رزرو بلیط .کارهای مربوط به بیمه.هرچیزی میتواند تنها با یک کلیک در این فضا انجام شود.

در حقیقت اینترنت تاثیر  بسزایی بر هر شخصی دارد طوری که اگر یک روز به ان دسترسی نداشته باشد خود را ناتوان می یابد.نظر نویسنده این است که اینترنت چیزی بجز یک ماده مخدر نیست که همه مردم را به دام اعتیاد به خود انداخته است.
تاثیرات اینترنت و فضای مجازی بر نوجوانان چیست؟

اینترنت مزیت ها و ضرهای خود را دارد .هم میتواند بسیارمفید باشد و همزمان میتواند به ضرر شخص استفاده کننده باشد.
اینترنت منجر به رشد جرایم سایبری شده است که بیشتر نوجوانان وجوانان را قربانی خود می کند.

نمونه های مختلفی از این جرایم که در زندگی روزمره اتفاق می افتد عبارتند از هک کردن عکس ها و ویدیوهای شخصی در اینترنت فقط بدلیل حسادت یا گرفتن انتقام و ... اما اینترنت در همه موارد مضر نیست.مانند زمانیکه بما اجازه دسترسی به دنیا را میدهد.با وجود فضای مجازی  مردم میتوانند در هر جای دنیا که هستند همدیگر را دیده و با هم گفتگو داشته باشند

همچنین این اجازه را بما میدهد که به بسیاری از مواردی که باعث اسان تر شدن زندگی ما میشود دسترسی پیدا کنیم.بعنوان مثال توانایی سفارش انلاین غذا.خرید کردن .چت کردن.فرستاندن ایمیل و.. که بدون اینترنت امکان پذیر نیستند.

اینترنت جزئی از زندگی ما شده است و تصور زندگی بدون ان امکان پذیر نیست.


اینترنت به عنوان یک وسیله ارتباطی
فضای مجازی یکی از بزرگترین بخش ها در مشارکت اقتصادی است و باعث تولید شغل های بسیاری شده است.از کودک تا افراد مسن اینترنت بر زندگی هر شخصی تاثیر بسزایی دارد.واتس اپ و فیس بوک از معروفترین و مقبول ترین شیوه های دسترسی به اینترنت هستند که بشدت مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر اینترنت به درستی استفاده شود می تواند قدرتمندترین و مفیدترین وسیله ای باشد که هرشخص می تواند از ان بهره ببرد. متاسفانه بیشتر نرم افزار های موجود در بازار قیمت بالایی دارند و بنابر این نرم افزارهای رایگان موجود در اینترنت مانند موزیک رایگان باعث جذب مخاطب بیشتر می شود.

البته می توان با دانلود هر فایل و نرم افزاری به آن دسترسی پیدا کرد، همچنین وبسایت ها و دامنه های ویژه ای امکان دسترسی به فایل های رایگان و ارزان را فراهم می کنند.


استفاده از اینترنت در زمینه های مختلف
این روزها رایانه ها نقش بسزایی در ادارات دولتی و غیره ایفا می کنند.تقریبا هرکاری در ادارات نیازمند استفاده از اینترنت است و بدون اینترنت کار کردن بسیار سخت شده است.

شکی نیست که اینترنت باعث تغییر سبک زندگی کردن شده است، اما اگر بتوانیم به ضررها و زیان هایی که اینترنت با خود بهمراه دارد غلبه کنیم می توانیم پیشرفت های بساری را در آینده شاهد باشیم.

 نویسنده: Divya Aggarwal
مترجم: لیلی معرفی
منبع: https://www.civilserviceindia.coml


کد خبرنگار : 18


اینترنت     ایثار     شهدا                                
Reply
no
0
yes
0
قنبر مبارز
1396/09/10 - 11:27
سلام . صبحتون بخیر
نبینی آروم گرفتم فکر کنی ناامید شدم؟
ناامید شدم اما نه از تلاش کردن برای رسیدن به خوشبختی معنوی
ناامید شدم از اصلاح بعضی ها که ادعاشون منو نابود کرد .
دیگه خدا خودش دید چقدر تلاش کردیم ... بیش تر از اینم ازم توقع نداره
بعدم الکی یه عمر بعضی ها رو تو ذهنم بزرگ کردم و هی گفتم فردا ازش کمک می گیرم شد سی سال ... اما وقتی وقتش شد دیدم اوووووف چقدر عمرم را تباه کردم ... خوب شد که اون موقع بهشون نرسیده بودم والا چه بدی می شدم من !
این شد که وقتی دیدم همه ظالما جمعند اون سیلی محکمه رو زدم توگوش جان بی لیاقتشون و خلاص .
حالا هی بیا از خوبی خودتون بنویسید . هی بیا از فضای مجازی بنویس ...
اگه دیدی من نظری بدم از این ببعد دیگه !؟
حاجی یادم داد سرپام باشم . یادم داد فعلمو عوض کنم و نیتمو عوض کنم . خدا عمرش بده اگه توان داشتم و لیاقت داشتم ما هم اینجوری جبران می کنیم . از یه جایی دارم لذت می برم که ظالما عین کرم تو خودشون می لولنو قادر به جلو رفتن نیستند .. دارم حس می کنم فرصت دادن خدا یعنی چه ؟
حق ما رو بخورید و در خوردن حق ما شریک باشید وقتی اون دردهای بی درمان از تو خونه و زندگیشون عین غول بی شاخ و دم سر درآورد می فهمن تلاش برای خفه کردن صدای مظلومی که بهشون پناه آورده بود یعنی چه ؟
من که با مظلومیت گفتم بذارید به حال خودم باشم ؟ من که گفتم می رم یه جا که منو نبینید و سرگرم زندگی خودم میشم . اما پلیدی وجود بعضیا چیزی نیست که من بخوام اینجا تو فضای مجازی توضیح بدم . دویست میلیون برم زیر بار قرض که ظالما بهشون خوش بگذره ؟ تف بهشون که هر فکر پلیدی رو به اسم ارزش اسلامی می خوان به خورد مردم بدن .
خدا سایه حاجی را مستدام بداره که عین چی شده قفل زبان ما والا نشون می دادم آقازاده پاک و مطهر یعنی کی ؟ کاری می کردم که مردم حقیقت جو تفم بهشون نمی کردن ولی اینو گذاشتم به عهده خدا ... شرم به اون ادعادارهایی که به ما می رسن می گن کارت به کسی نباشه در حالی که همه عین مار هفت سر روی زندگی ما نشستن ولی پشت میکروفون و تریبونو و فضای مجازی و وووو که می رن از حق نشناسی آقا زاده ها می گن . تف به شرف ریاکارها ...
ازش بپرسید . یه چیزهایی از آقازاده های با مرام بهش گفتم که خفه شد برای همه عمرش ... حالا دلم می خواد کنار اون کدخدای اولی که رفتم سراغش بایستم و مقابل همه ظاهر بشم . آخ چه حالی می ده این لحظه ؟ هر چند این کدخداهه هم خیلی .....
اصن اینا رو ولش کن ...
حاجی یه چیز به خودت بگم ؟ اینو که بهش رسیدم کجای دلم بزارم . ببخش فکر نکنی بی معرفتی کردم و عین خس تو هوا شدم که با هر باد موافق و مخالفی به یک سو می ره . نه بخدا ؟
حاجی فکر کردم که بهش نشون بدم تو چی تربیت کردی ... فقط همین ؟
جان شهدا جان حاجی جان عزیزت اگه راضی نیستی بیا بگو که بدونم .
کسی که خیلی مرامتو دوست داره . قنبر . با تشکر

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.