25 آبان 1397/ ۰۸ ربيع الأول ۱۴۴۰
شناسه خبر : 56912
1396,شنبه 11 آذر10:33
اشتراک گذاری در:
عکس روز

ماجرای یک عکس پس از شهادت


ماجرای یک عکس پس از شهادت

در فضای مجازی عکسی منصوب به یک شهید منتشر شده است، در حالی که فرد داخل تصویر جانباز «رضا غزلی» از پرسنل اطلاعات و عملیات لشکر ۲۷ محمد رسول الله در دوران دفاع مقدس است. در ادامه روایت وی از این تصویر را می‌خوانید:

این عکس یادآور عملیات بدر در شرق دجله است. عملیاتی که خیلی از دوستانم از جمله عباس کریمی و سید اصغر واعظ که نماز شبش ترک نمی‌شد، به شهادت رسیدند و من از ناحیه دست راست تیر خوردم.

ماجرای یک عکس پس از شهادت «عباس کریمی»

در شرق دجله کار برای لشکر ۲۷ محمدرسول الله (ص) سخت شد، چون یکی از لشکرهای سمت راست ما نتوانست خود را برساند، لذا فشار زیادی به ما وارد شد و نوک پیکان حملات ارتش عراق قرار گرفتیم. تا جایی که مجبور شدیم عقب‌نشینی کنیم.

تانک‌های دشمن در هنگام پیشروی از روی برادرانی که زخمی شده و در منطقه مانده بودند رد شدند و بدن‌های رزمندگان ما را له کردند. تانک‌های عراقی تا ۵۰۰ متری ما آمدند و شروع به ریختن آتش بر سر نیروهای ما کردند، به گونه‌ای که اگر سرت را از دژ و خاکریز بالا می‌آوردی با تیر مستقیم تانک روبرو می‌شدی و این شلیک‌ها همراه تیربار نفربرها  امان ما را بریده بود.

ما با کلاشینکف باید در مقابل این تانک‌ها می‌ایستادیم. در این میان برادر عباس کریمی فرمانده لشکر 27 محمد رسول الله (ص) که میدان را بر نیروها تنگ دیده بود، به دنبال آرپی جی۷ می‌گشت البته چون برد موثر آرپی جی ۷ بیشتر از ۳۵۰ متر نبود نمی‌توانست کارآیی داشته باشد ولی همین را هم نداشتیم.

دشمن از زمین و هوا بر سرمان آتش می‌ریخت. تانک‌ها علاوه بر تیر مسقیم بر روی خاکریز تیر تراش می‌زدند. حاج عباس کریمی آمد که شاید آرپی چی ۷ پیدا کند و از مسیری باید رد می‌شد که دشمن تیر تراش می‌زد.

من آمدم جلویش را بگیرم و نگذارم از آن تیرها عبور کند که آرنج دست راستم تیر خورد و چند دقیقه بعد هم عباس کریمی با آتش خمپاره دشمن به شهادت رسید. من در قایق برادران اطلاعات عملیات نشسته و مات و مبهوت بودم که عکاسی از من عکسی گرفته است.

انتهای پیام/
جانباز     شهادت     دفاع مقدس     فاش نیوز                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.