26 مهر 1397/ ۰۸ صفر ۱۴۴۰
شناسه خبر : 56963
1396,سه شنبه 14 آذر12:33
اشتراک گذاری در:
عکس روز

وام مسکن به جانبازان زیر 25 درصد تعلق می گیرد


س -  با مدرک فوق لیسانس و 30 درصد جانبازی تا سقف چند سال می توان خدمت اداری کرد؟ برخی دوستان صحبت از 35 سال می کنند..کسی آئین نامه اجرائی آن را دارد؟
ج- سلام شما تا 35 سال می توانید خدمت کنید.

 

س -  من جانباز 10درصد هستم ایا این وام مسکن به منهم تعلق مگیره یا نه
ج- سلام وام مسکن به جانبازان زیر 25 درصد تعلق می گیرد ولی با رعایت درصد جانبازی . پیگیر باشید.

 

س - حقیر جانباز20درصدم .سال60عضورسمی سپاه شدم و با تمامی مشکلات وقت من و همسرم که آن هم عضو رسمی بود زندگی را باهم پشت سر گذاشتیم. مدت 63ماه حضوردر دو جبهه را دارم، جنگ با صدامیان وپ شت جبهه با منافقین . شب و روز خواب و آرام نداشتیم. دارای سه فرزند هستم. تا اینکه همسرم با بیماری اعصاب مواجه شد و از طرف دیگر سند خانه را در گرو بانک برای وام گرفتن دوتن ازجانبازان قرار دادم،که متاسفانه نتوانستند بپردازند. بانک چندین بار اخطارداد و ناراحتی همسرم بیشترشد تا اینکه سال84براثرعارضه مغزی فوت کرد.

بعدازمرگ همسرم بانک دوماه بمن مهلت داد تا پولش پرداخت شود با تمامی مشکلات زندگی پس ازمرگ همسرم و ناراحتی اعصاب بچه هایم نتوانستم سرکارحاضر شوم و خانه را بافشار بانک زیر قیمت فروختم که معامله در داخل بانک شد. بدهی جانبازان رامن دادم و باسه فرزند رفتیم مستاجری.هیچ کمکی ازطرف سپاه وبنیاد بمن نکردند و بعدازیک سال غیبت که مشکلاتم رامی دانستند مرا به دادسرا فرستادند .با توضیحات و مدارک که به قاضی نشان دادم مرا تبرئه کردند ولی با اعتراض قضایی محل کارم مرا برای تجدید نطر فرستادند.    فاضی گفت نظرش قبول تبرئه است چون قضایی نیست اعتراض کردند و من سه ماه درجه نگرفتم که با همین حکم مرا درسال 84 اخراج  وحقوقم راقطع کردند. من نسبت به حکم اعتراض دارم و هنوز تسویه حساب نکردم هر دری زدم دررا بسته دیدم.

به علت تنگ دستی در خانه پدری که دو اطاق دارد و  باخشت وگل ساخته شده است و سقفش باحلب همه سوراخ وزیرش تمامی دیک وسطل گذاشتیم باران باشه برای ما عذابه زتدگی می کنم.  من که 24 سال عضو رسمی سپاه 20درصد جانبازی 63ماه حضور درجبهه درام اکنون بدون کوچکترین کمک مالی  و بدون درآمد مالی زندگی مان از فقیران تمامی دنیا بدتر شده است.خیلی دوست دارم حضورا توضیح بدم چون دلم خیلی پر است. 
ج- سلام وقتی موضوعی تا این حد پیش می رود مشورت برای آن هم مشکل می شود. لازمه مشورت مناسب داشتن کلیه اطلاعات و مستندات و مدارک است . با این سابقه ای که دارید و جانبازی به آسانی نمی توانند شما را اخراج کنند راههای دیگر وجود دارد که بهتر است با ایثارگران سپاه برای حل آن ارتباط بگیرید. برای کمک در خدمتتان هستیم . در صورت تمایل می توانید کلیه مدارک را برای بررسی و مساعدت ارسال کنید.

 

س - سلام  ممنون از لطفتون ،خدا بهتون خیر بده.از کجا باید برای رای از کار افتادگی شروع کنم ؟ مراحل مراجعه را برایم لطفا توضیح دهید
ج- سلام کمیسیونهای بنیاد و نیروهای مسلح صلاحیت تعیین ازکارافتادگی را دارند به این کمیسسونها مراجعه و پیگیری کنید.

 

س - سلام ببخشیدشاغل دریکی ازبانکهای نیمه خصوصی که قبلادولتی بوده هستم درخواست برقراری مزایای ماده51راکردم بانک زیربارنمیره چه راهکاری پیشنهادمیکنید جانباز25درصدهستم
ج - سلام به بنیاد مراجعه  و در صورت لزوم به کمیسیون ماده 16 شکایت کنید .،‌اگر بانک مربوطه را از مصادیق دستگاههای اجرایی مذکور با تطبیق ماده 2 این قانون دانستند که بانک را مکلف به اجرای قانون خواهند کرد و در غیر اینصورت پرداخت این فوق العاده بر عهده بنیاد خواهد بود که به شما باید پرداخت کند.

 

س - سلام میخواستم بدونم  جانباز شیمیایی که 45% داشته و فوت کرده  چرا متوفی میگن و نه شهید البته پنج درصد دادن و الان پنجاه درصد متوفی است  اگر اطلاعاتی دارین ممنون میشم پاسخ بدین
ج- سلام تشخیص شهادت جانبازان با کمیته ماده 15 قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان است . با ارائه کلیه مدارک به این کمیته ،‌ اگر فوت ناشی از عوارض جانبازی باشد حکم شهات صادر می شود.
جانباز     سپاه     اعصاب و روان                                
Reply
no
0
yes
0
محمد درخشانزاده
1397/03/19 - 22:55
سلام
جانباز ۵% هستم میخوام برای تحصیل در مقطع دکتری ادامه دهم ایا تخفیف شهریه به من تعلق میگیره متشکرم

Reply
no
0
yes
0
آرش
1397/06/03 - 13:18
سلام
من جانباز ۲۰درصد بند الف هستم ، آیا به همه بند‌های جانبازی وام مسکن تعلق میگیرد؟

Reply
no
0
yes
0
آرش
1397/06/03 - 13:22
سلام
آیا به همه بند های جانباری (الف ، ب ، ج)زیر ۲۵ درصد وام مسکن تعلق میگیرد؟

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.