27 دي 1397/ ۱۱ جمادى الأولى ۱۴۴۰
شناسه خبر : 57066
1396,چهارشنبه 22 آذر11:17
اشتراک گذاری در:
عکس روز

کشف انبار مهمات داعش توسط رزمندگان فاطمیون


انبار بزرگ مهمات و تسلیحات تروریست‌های داعش توسط رزمندگان لشکر فاطمیون کشف شد.

روز گذشته نیروهای جبهه مقاومت اسلامی (لشکر فاطمیون و حزب‌الله) و ارتش سوریه موفق شدند؛ حدود 2000 کیلومتر مربع از مساحت بیابان‌های جنوبی استان دیرالزور را از لوث تروریست‌های تکفیری آزاد کنند. این موفقیت پس از آن صورت گرفت که نیروهای حاضر در منطقه مرزی تی‌دو (T2) به سمت شمال و سد معیزله پیشروی کرده و نیروهای دیگر از محور شمالی با پیشروی به سمت معیزله به یکدیگر رسیدند و با پاکسازی مناطق محاصره شده حدود 2000 کیلومتر مربع را آزاد کردند.

پیش از این با آزادسازی مناطق الغبره و الحریه در شمال البوکمال توسط رزمندگان مقاومت، مسیر البوکمال-المیادین بطور کامل پاکسازی و آزاد شده بود و تروریست‌های تکفیری در مساحتی نزدیک به 7200 کیلومتر مربع در شرق حمص و جنوب استان دیرالزور در محاصره قرار گرفته بودند.

انبار بزرگ مهمات و تسلیحات تروریست‌های داعش توسط رزمندگان لشکر فاطمیون کشف شد. این مهمات در محور البوکمال-المیادین در اختیار رزمندگان فاطمیون و دیگر نیروهای مقاومت قرار گرفت.

ارتش سوریه و رزمندگان فاطمیون در کنار دیگر نیروهای مقاومت، روز یکشنبه 28 آبان شهر البوکمال در استان دیرالزور سوریه را از دست گروه تروریستی تکفیری داعش پاکسازی کردند. این شهر مرزی در مجاورت شهر القائم عراق تنها پایگاه بزرگ داعش در شرق سوریه بود. عملیات ارتش سوریه و نیروهای مقاومت برای تسلط بر شهر البوکمال در چارچوب عملیات «والفجر3» و با هدف پاکسازی تمام مناطق شرقی سوریه از گروه تروریستی تکفیری داعش انجام شد.

المیادین نیز شهری است که ایران 28 خرداد امسال مراکز فرماندهی و لجستیک داعش در آن را هدف دو موشک بالستیک قرار داد.

فاطمیون در سال 1390 شمسی با تلاش‌های شهید توسلی(ابوحامد) با گردآوری 22 نفر برای دفاع از حرم تشکیل شد. تبدیل به تیپ شد و امروز با دارا بودن چند هزار نیرو با نام لشکر فاطمیون با نام عربی(لواء فاطمیون) شناخته می‌شوند. لشکر فاطمیون دارای چند هزار نیروی متعهد و متخصص می‌باشد که به تصریح بسیاری از حاضران در جنگ سوریه، این لشکر عامل موفقیت جبهه مقاومت و حفظ حرم حضرت زینب(س) می‌باشد، تا جائیکه در جریان تصرف بلندی‌های اطراف لاذقیه شخص سید حسن نصرالله به رزمندگان فاطمیون تبریک گفت، مناطقی که مدت‌ها در دست تروریست‌ها بود و کاری از جانب ارتش و نیروهای حزب‌الله بر نمی‌آمد.

فیلم انبار بزرگ مهمات داعش توسط رزمندگان فاطمیون در ادامه قابل مشاهده است:
تروریست‌های داعش     رزمندگان     لشکر فاطمیون     حزب‌الله                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.