28 مهر 1397/ ۱۰ صفر ۱۴۴۰
شناسه خبر : 57249
1396,شنبه 09 دي12:07
اشتراک گذاری در:
عکس روز

به جامعه ایثارگری امید واهی ندهیم!


دو تن از نمایندگان ایثارگر مجلس با اشاره به لایحه بودجه سال 97 از کمبود اعتبارات به بنیاد شهید و جامعه ایثارگران انتقاد و خواستار لحاظ کردن مصوبات برنامه ششم توسعه در این خصوص شدند.

به جامعه ایثارگری امید واهی ندهیم!

حسن کامران: دولت به مصوبات برنامه ششم توجه کند

فاش نیوز - دو تن از نمایندگان ایثارگر مجلس با اشاره به لایحه بودجه سال 97 از کمبود اعتبارات به بنیاد شهید و جامعه ایثارگران انتقاد و خواستار لحاظ کردن مصوبات برنامه ششم توسعه در این خصوص شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، حسن کامران نماینده ایثارگر مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری مصوبات برنامه ششم توسعه در خصوص جامعه بزرگ ایثارگران خاطرنشان کرد: با وجود مصوبات قانونی مجلس شورای اسلامی، در لایحه بودجه سال آینده احکام برنامه ششم توسعه اعمال نشده است. اگر چه بنیاد شهید باید مراقبت می کرد که این کار انجام شود، اما متاسفانه برخی کاری برای ایثارگران نمی کنند اما منت آن را هم می گذارند.

نمارینده مردم اصفهان در مجلس دهم خاطرنشان کرد کرد: آنچه در برنامه ششم آورده بودیم طبق روال حداقل در لایحه برنامه بودجه سال 97 نباید کاهش می یافت، بطور مثال در مورد رزمندگان معسر به اندازه جمعیت شان اعتبارات لازم دیده نشده است، چرا که بسیج 26 هزار رزمنده معسر، ستاد کل هم حدود 50 هزارنفر را تحت پوشش دارد که دولت بایستی در بودجه سال آینده حداقل برای خدمت دهی به این تعداد اعتبارات لازم را اختصاص دهد، اما متاسفانه در ردیف بودجه 97 چنین چیزی لحاظ نشده است.

نماینده ایثارگر مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در خصوص مسکن ایثارگران قبلا ما آورده بودیم که زمین یا مسکن به ایثارگران نیازمند داده شود، اما حتی سخنی از این موضوع در لایحه بودجه سال 97 دیده نمی شود، در خصوص جانبازان متوفی نیز حداقل باید برای فرزندان آنها تسهیلاتی در نظر گرفته می‌شد اما به علت کمبود اعتبارات در سال آینده دولت در لایحه بودجه 97 در این مورد سکوت کرده است.

***ابطحی: دولت با تنگناهای مالی روبرو است، به جامعه ایثار بیخود امیدواری ندهیم

محمدجواد ابطحی نماینده ایثارگر مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی نیز تصریح کرد: اینکه پولی را به بنیاد شهید بدهند اینطور نیست، بلکه در سالجاری فقط بتواند برخی از معوقات خود را کم کند. اعتباراتی که بتواند درد بزرگ جامعه ایثارگری را حل کند و طبق برنامه ششم عمل کنیم متاسفانه در لایحه برنامه بودجه سال 97 لحاظ نشده است.

وی اضافه کرد: نباید بیخودی به جامعه ایثارگر در بودجه سال 97 اماد داد، آن چه که من می بینم دولت با تنگناهای مالی روبرو شده است اگرچه می شود هزینه های مالی را کم کرد.

نماینده ایثارگر مجلس دهم ادامه داد: در صحبت هایی که با آقای نوبخت داشتم عنوان کردم که می شود، حقوق های بالای هفت و سه میلیون تومان را در لایحه بودجه سال آینده اضافه نکرد، همچنین جلوی برخی از همایش و جلساتی که برگزار می شود را در آینده می توان گرفت، اگر چه متاسفانه برگزاری هر جلسه هیئت دولت نزدیک به 35 میلیون تومان هزینه برمی‌دارد. ابطحی یادآور شد: اگر ما وترد ردیف های بودجه شویم، مشاهده خواهیم کرد که می توان بسیاری از آنها را کاهش داد، اما متاسفانه این گونه عمل نمی شود، اگر چه رای مجلس در جابجایی ردیف ها آنچنان که باید و شاید تاثیرگذار نیست و خیلی هنر کنند 5 درصد خواهد بود.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر اساس لایحه تقدیمی دولت برای سال 97 حتی جابجایی برخی از ردیف ها امکان پذیر نیست.


کد خبرنگار : 17


Reply
no
0
yes
0
ولی الله
1396/10/10 - 03:44
بنام خدا سلام با احترام متاسفانه دولت تدبیر.امید.نسبت به خانوادهای شهدا خانوادهای جانبازان.؟ناامیدی.و بی تدبیری سرلوحه قرارداد.؟ دیواری کوتاه تراز بنیادشهید.نبوده.واقعا نمایندگان مردم.و نمایندگان ایثارگر درمجلس شورای اسلامی؟قدری توجه و تامل کنند.واز دولت مطالب کنند.)))حضرت امام ره بنیادشهید افضل اد رات تعبیر؟خانوادها شهدا و جانبازان آزدگان را ؟بهترین بندگان خدا تعبیر نمود.و خطاب به مدیران کارمندان بنیادشهید؟امام ره فرمود تاکید به شما می کنم تلاش کنید.خدمت دررسیدگی به معیشت رفاه و فراهم آورید.نیازهاشان؟ و تعبیر به اینکه خدمت به پیامبر.خدا (ص) می کنید(((؟؟ جانبازان دائم درد رنج بیماری حاد و مستمر دارند. و همسر فرزندان هم صدا دغدغه و مشکل و کمبودهای مالی دارند.آخه جانبازی که ازکارافتاده کلی ست
و گوش گیر درمانده و ۵ سرعائله.فرزندان بزرگ دانشجو؟ و اناث ؟ و ۳۰سال مستاجر؟نشین خانه های مردم.با ۱۸۰۰هزارتومان حقوق حتی تامین نیازها مبرم روزمره زندگی برنمی آید.لازم توجه و تامل
نمایندگان مجلس؟؟ با آن وضع سخت.؟ازدواج دختر شده و عقده کرده. داماد دار شده. برسر ناتوانی و اجبار؟ ازبنیادشهید تقاضا هدیه ازدواج نموده؟؟ بنیادشهید جواب داده برای اصل بودجه نیست درخواست هدیه که هیچ.؟؟لطفا قابل توجه نمایندگان؟ لازم آگاهی داشته؟
بنیادشهید.سخن از ترویج فرهنگ ایثار و شهادت میزند؟ خود خانوادها شهدا جانبازان فرهنگ ایثار و شهادت؟ هستن آبروی خانواده جانبازان آبروی نظام است و عجین است با همدیگه؟ و اول
ازدرون خانوادها شهدا جانبازان آزادگان این فرهنگ باید شروع گردد
وقتی صدها مشکل ایجادشده؟ وفرزندان؟ دانشجو هستن و کمی ببینش سیاسی و اجتماعی.آشنا شدن؟ و بی تفاوتی به ازدواج دهد به ازدواج
ازسوی بنیاد می بیند؟بی مهری و عدم تکریم و عدم رسیدگی ازسوی بنیادشهید؟را لمس کرده؟ دیگر نه خودش و نه خانواده اش را دراین فرهنگ نزدیک نمی شود،؟ سیاست راهبردی ؟بنیادشهید؟ به ناکجا باد میرود؟ به چه قیمتی؟

Reply
no
0
yes
0
احمد ایمانی فرد
1396/10/10 - 23:56
با سلام خسته نباشید به جناب آقای کامران نماینده مجلس شورای اسلامی فقط خواستم تشکر کرده باشم چون چندین نفر هستن در مجلس که واقعا با دل سوزی برای ایثارگران قدم برمیدارن خواستم بگم شما هم زیاد خون خودتون کثیف نکنید اینها به کسی گوش نمیدن

Reply
no
0
yes
0
احمد ایمانی فرد
1396/10/11 - 00:07
سلام فقط خواستم از شما تشکر. کنم چون هر وقت در مورد ایثارگران صحبتی هست دکتر کامران از ایثارگران دفاع جا مانده کرد ولی اینها به کسی گوش نمی‌دهند فقطکار خودشون انجام میدم باتشکر

Reply
no
0
yes
0
جودی جانباز 35درصد
1396/10/11 - 06:27
باسلام-هرکم بودبودجه دولت باید ازایثارگران شروع شود بنیاد اردبیل4سال است عیدیبندرا قط کرده است بنددر آپارتمان 40متر باسه فرزندبزرگ دربدترن نقته کرج زندگی میگنماخیرادرزلزله اسیبدیده است مرا راهنمای کنید

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.