27 دي 1397/ ۱۱ جمادى الأولى ۱۴۴۰
شناسه خبر : 57269
1396,دوشنبه 11 دي16:04
اشتراک گذاری در:
عکس روز

جانبازی که هیچگاه رنگ بنیاد را ندیده است


بزرگترین ظلم بنیاد شهید در حق جانبازان قرار دادن حقوق برای آنان بود چه بسیاری از این عزیزان با حساب نمودن بر روی این درآمد، کارهای بازار، اداری، ادامه تحصیل و .... را رها نموده و تنها بنیاد را به عنوان تامین کننده احتیاجات مادی خود برگزیدند

جانبازی که هیچگاه رنگ بنیاد را ندیده است

اسماعیل مرتضایی - بسم الله الرحمن الرحیم وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لَا یَحْتَسِبُ وَمَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرًا و از جایى که حسابش را نمى ‏کند به او روزى مى ‏رساند و هر کس بر خدا اعتماد کند او براى وى بس است‏. خدا فرمانش را به انجام‏ رساننده است به راستى خدا براى هر چیزى اندازه‏ اى مقرر کرده است (۳)طلاق

شاید فشارهای مادی و معنوی در این دوران و جراحات و بیماری های دوران دفاع مقدس حوصله ای برای شنیدن نصیحت برایمان نگذاشته است. چه فکر می‌کردیم و چه شده است؟

همیشه دعا می کردم که ای کاش بنیاد بدین شکل به دنیا نمی آمد و تنها مرکزی مجهز برای جانبازانی که به علت جراحات ناشی از دفاع مقدس توان کارکردن را نداشتند بود. آنهم در حد ترمیم عضو آسیب دیده و درمان روحی و روانی برای بازگشت به جامعه می بود. بزرگترین ظلم بنیاد در حق جانبازان، قرار دادن حقوق برای آنان بود چه بسیاری از این عزیزان با حساب کردن بر روی این درآمد، کارهای بازار، اداره، تحصیل و .... را رها و بنیاد را به عنوان تامین کننده احتیاجات مادی خود برگزیدند.

جانباز هفتاد درصدی که حداقل هر دوماه 15 روز آن در بیمارستان است و یاد گرفته است که باید کاری را که برای رضای خدای انجام داده به عنوان عبادتی الهی که فقط نصیب بهترین بندگان خدا می شود انجام دهد و با توکل به خدا، با همان 25 درصد جانبازی  بدن خود زندگی کند و مشکلات همرزمانش را چون زمان دفاع مقدس حل نماید.

به نظر حقیر خداوند متعال به فرشتگان خود بنازد که از خلقت انسان "إِنِّی أَعْلَمُ مَا لَا تَعْلَمُونَ " را اثبات نماید، در حالیکه ذات آن یگانه بسیار وسیعتر از آن است که بخواهد جوابگوی احدی باشد.

یا حتی جانبازان فراوانی که با داشتن انواع و اقسام مدارک هیچگاه رنگ بنیاد را ندیده اند. ای کاش حذف بیمه و مالیات در حقوق کارمندان و امتیازات جانبازان بالای 25 درصد هیچ گاه تصویب نمی شد تا هر کس که 45 روز توفیق حضور در جبهه را یافته بود، بی قرار دریافت مدارک حانبازی شود.

این امر در برخی مواقع طوری زشت صورت می‌گرقت که کادر پزشکی بدترین برخوردها را با عزیزان مدعی جانبازی می کنند.

ای کاش از روز اول خود را نیازمند بنیاد نمی کردیم تا حتی لحظه ای از آن سابقه الهی مورد قبول خداوند منان قرار گیرد تا فردای قیامت خوشبخت ترین افراد صحرای محشریم.

ای کاش بیشتر با حقیقت محض،حجت بالغه و کلام خالق جهان هستی محشور می‌شدیم تا بفهمیم (این زندگى دنیا جز سرگرمى و بازیچه نیست و زندگى حقیقى همانا [در] سراى آخرت است اى کاش مى‏ دانستند (۶۴) عنکبوت

امروز نمی دانم چه کار می کنید و در خصوص این نوشته چه به ذهنتان خطور می کند؛ اما بنده معتقدم تمام امور زندگی و مدیریت آن بدست خداوند متعال است و ایشان علیرغم سال ها حضور در میادین عشق، اجازه نداد که هیچگاه راهی بنیاد برای تشکیل پرونده شوم.  (ان احد . الصمد . الرحمن . الرحیم).

خداوند در تمام زندگی از اوج فقر و نداری و بیماری تا روزهای خوش زندگی کفایتم کرد. بیاییم از همین امروز قرآن را ملاک راه و مسیر زندگیمان قرار دهیم و با تمام وجود خود و خانواده را به او بسپاریم و بر او توکل کنیم.

یقینا" و بدون هیچ شبهه ای ایشان "وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لَا یَحْتَسِبُ" ما را کفایت می کند. "لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین"


کد خبرنگار : 17


بنیاد شهید     دفاع مقدس     جانبازی     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
2
جانباز
1396/10/11 - 17:25
سوره احزاب :
از میان مؤمنان مردانى‏ اند که به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا کردند. برخى از آنان به شهادت رسیدند و برخى از آنها در همین‏ انتظارند و هرگز عقیده خود را تبدیل نکردند.
فتبار ک الله احسن الخالقین .

Reply
no
0
yes
2
مرتضی قنبری وفا
1396/10/11 - 19:44
برادر عزیز و بزرگوارم اسماعیل مرتضایی ،
با عرض سلام و احترام
آنچه از نوشته های گوهر بار شما که همگی مزین به کلمات قران مجید بود به ذهن ما خطور کرد دقیقا" چیزی است که از دیروز ، تا امروز از عملکرد بنیاد دیده ایم.
آنچه که بنیاد بعنوان حقوق یا حق پرستاری یا ... می پردازد و آن امتیازهایی که سالهای زیادی است برای جانبازان در نظر گرفته ، در واقع چوب دو سر طلاست.
از یک سو این رانت ها عملا" قادر به برآورده کردن نیازهای خانواده و خود جانباز نیست و همین جوی باریک مانع دخالت فرد جانباز در فعالیتهای اقتصادی کرده و از یک سوی دیگر ذهنیت بدی را در جامعه به بار آورده که جانبازان در اوج رفاه هستند و مردم عادی غیر ایثارگر، فقط در فشارهای اقتصادی هستند.
این تناقضات شرایط فرهنگی جامعه را مسموم و موجبات تاثر خاطر خانواده های جانبازان شده ، تا آنجا که شما را از رفتن به بنیاد و تشکیل پرونده جانبازی منصرف کرده ، آیا حرف من غیر واقع است؟
متاسفانه بنیاد اگر در چارچوب منویات حضرت امام (ره) شکل می گرفت و ادامه حیات می داد ، ما امروز شاهد این تناقضات نبودیم و از لذت اینکه یگانه خلقت ذات الهی هستیم برخود می بالیدیم.
اسماعیل عزیز ، از اینکه هنوز انسان هایی مانند شما هستند که در اوج نیاز به دنبال پرونده سازی و حقوق جانبازی و ایثارگری نیستید ، احساس ماندگاری می کنیم .
امیدوارم خداوند به شما و خانواده گرامی شما ، همین عزت نفس را زنده بدارد .
درود بر شما قهرمانان دیروز جنگ و قهرمانان امروز نبرد بی رحم زندگی . خدانگهدار تو


Reply
no
0
yes
0
نخاعی دردمند
1396/10/12 - 18:17
آنروز که مرا از منطقه به پشت خط منتقل کردند بیهوش بودم مدتها نه حرف می زدم باتنفس مصنوعی بعدها فهمیدم قطع نخاع شدم نمی دانم چه کسانی مرا به کمیسیون پزشکی بردند ونوشته بودند ایشان صد درصد از کار افتادگی دارد درصدی نبود یکی دوسال آسایشگاه وبیمارستان بودم وبا فوت پدر که خدایش رحمت کند به منزل آوردند حالا با این حال وروز اگر ارگانی مرا حمایت نمی کرد زندگی را بایدچگونه بگذرانم نیروهای مسلح رهایی ازخدمت زده بودند خاطراتم فراموش شده بود که نه خود می دانستم نه اطرافیانم چشم وفک ونخاع صدمه دیده بود بعد ها کمیسیونهای مجدد درصد از کارافتادگی کم شد اینهه هفتاد درصد نخاعی را که از زندگی ساقط شده بود باهفتادی های دیگر یک جور نگاه کردند به آزادگان ورزمندگان درصد دادند ونخاعی مثل حقیر در انزوا قرار گرفت خداوند روزی من فلج را اینطور داد آیا برا تامین ویلچر تجهیزات پزشکی نباید به بنیاد میرفتم ؟؟؟؟؟

Reply
no
0
yes
0
مرتضایی
1396/10/14 - 23:17
تمام کلامم همان کلام سالهای ماضی است ایگاش سیستم علاوه بر تامین درمان ایثارگران بصورت جدی انها را بعنوان نیروهای پر انگیزه که صداقت و سلامت نفس خود را بخدای بزرگ « ان شالله اثبات نموده » و مورد وثوق مردم بودند نسبت به توان جسمایشان وارد مدیریت و کارگزاری جامعه قرار میگرفتند . و جامعه این عزیزان را بعنوان الگوی حق گویی حق مداری که خدمت به خلق الناس را جدای از عبادت الهی نمیدانستند . احترام و فضلیت الهی انها چون محتاج هیچ نهاد و ارگانی نبودند راحتتر تامین میشد .« چون شاغل بوده و از قبال زحماتشان البته به نسبت وسع بدنیشان » و مزد دریافت می نمودند . هرگز اینچنین پیش از دیگر اقشار جامعه در فشار نبودند . عزت و احتر امشان چون دوران دفاع مقدس پس از تشکیل خانواده نسبتا حفظ و نظام همواره محصول نظام اسلامی که تربیت فرد است و تربیت فرد ماحصل پیشرفت جامعه « به تربیت شدگان خود می بالید ) نمونه ان بسیاری از عزیزان جانباز درصد بالا که با تکمیل تحصیلات و شغلی خود امروز در کسوت مدیران و تئوریسین های اجتماعی و بزرگ مخترعین کارافراینان بدون نامه ای از بنیاد و سپاه فقط با توکل به خداوند بزرگ و اعتماد به نفس دستی هر چند گوچک در مدیریت جامعه دارند . فراموش نکنیم انها نیز روزی چون من و شما رزمنده بودند

Reply
no
0
yes
0
محمد زنبیل باف مایانی
1396/10/15 - 02:27
جانبازان زیر ۲۵درصد فراموش نشود

Reply
no
0
yes
3
ناشناس
1396/10/15 - 19:21
فساد و تبعیض در همه قوانین نهادینه شده است
فساد در بنیاد و قوانین ان بازتاب های خیلی بدی داشته و با وجود انکه من طی این ده سال به تک تک انها اشاره کردم و برای رفع انها خیلی فعالیت کردم تغییر زیادی حاصل نشد .
زیرا نه اصول گرا ها به اصول و عدالت پایبند بودند و نه اصلاح طلب ها میلی برای اصلاح .
هر کدام فقط بر طبل خود کوبیده اند . بیچاره مردم بی گناه

Reply
no
0
yes
0
25%
1396/11/02 - 22:21
رنگ بنیاد را دیدن یا ندیدن زیاد نمیتونه تکیه گاه مطمئنی برای قضاوت در باره اعمال و افکار مدیران رده بالای بنیاد باشه ، چون نفس عمل مهمه و این مدیران فقط بلدند کسی که همان اول جنگ رفته بنیاد و کمیسیون پزشکی به خاطر چند تا بخیه جزئی سی درصد بهش جانبازی می دادند و الان یارو دستش قطع شده میره کمیسیون پزشکی بهش 25 درصد جانبازی می دهند ، جانبازی بوده مثل من وقتی که در حال پیشروی به شدت با گلوله کالیبر50 زمین گیر میشه مجروحیت اش سه سال جراحی هایش با درمانش در هفت تا عمل جراحی طول کشیده از پیوند استخوان از لگن به ران و و زانو و ساق پا و گذاشتن پلاتین ها طول می کشه و برای مجروحیت اش به بنیاد نرفته ام و در سال 64 معاف از ارتش هم شده ام در نامه نوشتند اصابت گلوله به ران پا و ما به لگن و زانو و ساق کاری نداریم هر سه مورد که به خاطر جراحی ران انها هم چند بار عمل شدند مخصوصا لگن ام برای گذاشتن پلاتین و استخوان رانم .
چه فرق میکنه بعد از بیست و هشت سال که از کار افتاده شدم به بنیاد برم یا نرم به خدا اگه لازم نمی داشتم نگاه هم به بنیاد نمی کردم اگر شغلم صنعتگری نبود و مجروحیت نمی داشتم که الان مثل همکارانم حلال وار ماهی هفت تا ده میلیون تومن فقط در تاسیسات درمیاوردم وسیعلم الذین ظلمو ای منقلب ینقلبون( و به زودی ستمکاران خواهند دانست که چه زود به چه جایگاهی بر می گردند و چگونه زیر و زِبر می شوند)


نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.