20 آذر 1397/ ۰۳ ربيع الثاني ۱۴۴۰
شناسه خبر : 57281
1396,شنبه 09 دي10:47
اشتراک گذاری در:
عکس روز

حق پایمال شده ایثارگران در ماده 37


الف - ب- نمایندگان محترم مجلس

  براساس ماده 37 قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران و اصلاحات بعدی آن در قانون برنامه ششم، کلیه جانبازان زیر25% و رزمندگان شاغل با حضور داوطلبانه بیش از 24 ماه در جبهه از پرداخت حق بیمه و مالیات معاف هستند و در همه دستگاه های دولتی این ماده قانونی رعایت می شود و از سوی دولت نیز اعتبار لازم تامین می گردد.

  لیکن قانون گذاران محترم برای ایثارگران بدون شغل و فاقد درآمد که نیازمند حمایت بیشتری هستند با شرایط فوق الذکر هیچ گونه تمهیداتی نیندیشیده اند و جانبازان زیر25 % و رزمندگان در کهولت سن حتی فاقد حداقل حقوق بازنشستگی هستند.
 
  کمک معیشت معسرین نیز که بسیار کمتر از حداقل حقوق است، معمولا" به صورت تبعیض آمیز و سلیقه ای پرداخت می شود و دستور العمل واحدی ندارد و اکثریت جانبازان از دریافت آن محروم هستند.

  در حالیکه حقوق قانونی ایثارگران شاغل با عزت و احترام پرداخت می شود، حقوق قانونی و احترام ایثارگران فاقد شغل در سنین بالاتر از 50 سال نادیده گرفته می شود و این برخلاف عدالت اجتماعی و شرع اسلام است.

 متولی پرداخت کمک معیشت یا حقوق ایثارگران نیز شفاف نیست و ایثارگران نمی دانند باید از ارتش پیگیری کنند و یا بنیاد؟

  لذا از نمایندگان محترم ایثارگران در مجلس تقاضا می شود در جهت رعایت انصاف و عدالت، نسبت به تدوین و تصویب قانون واحد برای برقراری حقوق به میزان حداقل معیشت جهت کلیه جانبازان زیر 25% و رزمندگان با سابقه بالاتر از 24 ماه فاقد شغل و درامد اقدام نمایند.

 با تشکر


کد خبرنگار : 20


ایثارگران     ماده 37     حقوق     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
1
1396/10/09 - 12:04
صحیح هست

Reply
no
0
yes
2
1396/10/13 - 07:46
به درس عبرتی برای فرزندانمان تبدیل شدیم

Reply
no
0
yes
0
جانباز
1396/10/19 - 16:34
با سلام .لطفا شماره یا را ارتباطی با جناب یوسف مجتهد به من بدید

Reply
no
0
yes
0
جانبازم‌....
1396/10/22 - 04:58
سلام‌درسال‌گذشته‌‌ در‌همین‌روزها‌ وایام‌‌بود‌که‌ مدارک‌را‌تکمیل‌وبهمراه‌جوابیه‌‌استعلامها وبدون‌‌کم‌وکسری‌ مدارک‌‌جانباز‌ معسر‌‌ بجهت‌‌دریافت‌‌ مستمری‌‌همه‌را‌تحویل‌ بنیاد‌ قرچک‌ دادم‌‌،ولی‌هیچ‌خبری‌ نشده‌‌،باتوجه‌باینکه‌ حدود‌۱۸ماه‌است‌که‌بستری‌ میباشم‌وبا‌توجه به‌مدارک‌بالینی‌ ونظریه‌پزشکان‌وهمینطور‌عود‌‌علایم‌روحی‌وروانی‌وفشار‌ شدید‌ عصبی‌و بروز‌افسردگئ‌شدید‌‌PTSDوMDDوبروز‌علایم‌شیمیایی‌،کم‌شدن‌ دید‌چشمها‌سوزش‌وخارش‌و ابریزش‌اشک‌ وبرهم‌زدن‌مداوم‌پلک‌‌ وتنگی‌نفس‌و.....وجود‌ترکش‌بر‌روی‌قلب‌ وایجاد درد وغیره‌وغیره‌ واینکه‌ هنوز هم بستری بوده ولی هیچ خبری از مستمری‌نیست،بنیاد شهرری میگوید‌ اعتبار‌نداریم‌وما‌در‌سال‌دو‌یا‌سه‌‌نفر‌را‌تا‌یید‌میکنیم‌،خدایا،خوب‌بنگر‌‌که‌ ما‌که‌بودیم‌وچه‌کردیم‌و ،حالا‌به‌چه‌روزی‌افتاده‌ایم،خودم‌بستری‌و همسرم‌خرج‌ومخارج‌‌این‌زندگی‌نکبتی‌را‌با‌کارگریوبدبختی‌‌بدوش میکشد .،از،طرف‌دیکر‌تخفیف‌‌ دانشجویی‌زیر‌۲۵٪‌افتاده‌سال‌دیگر‌.اول‌سال‌قانون‌میشود‌ وبعداز‌مدتی‌قابل‌اجرا‌ولی‌موکول‌به‌سال‌آینده‌ که‌ابلاغ‌ میشود‌ برای‌اجرا.بدبختی‌میبارد‌بجای‌باران‌برسر ما بیچاره‌ها.....ازعدم‌اجرای‌ قانون‌‌توسط‌بنیادی‌ها‌گرفته‌‌تا‌ دیگر‌ سازمانها‌‌ وادارات‌ و ارگانهای‌‌مسیوا‌. خلاصه‌ اینکه‌‌ نمایندگان مجلس زورشان به بنیاد نمیرسد‌ودل‌بخواه جولان‌‌میدهند،.....

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.