09 اسفند 1398/ ۰۵ رجب ۱۴۴۱
شناسه خبر : 57377
1396,شنبه 16 دي15:11
اشتراک گذاری در:
عکس روز
فرمانده کل سپاه:

شکست خط فتنه ۹۶ را اعلام می‌کنم


سرلشکر جعفری با تاکید بر اینکه دشمنان بدانند تهدیدات دفاعی و امنیتی علیه ایران اسلامی دیگر جواب نمی‌دهد، گفت: امروز می‌توانیم بگوییم روز پایان فتنه 96 است.

شکست خط فتنه ۹۶ را اعلام می‌کنم

فاش نیوز- سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه این وعده الهی است که پس از هر فتنه و سختی، آسانی می آید، افزود: دشمنان می دانند به هیچ وجه نمی توانند جمهوری اسلامی ایران را از لحاظ دفاعی تهدید کنند و همه سرمایه خود را پس از دفاع مقدس برای عملی کردن تهدیدات فرهنگی، اقتصادی و امنیتی علیه ایران اسلامی هزینه کرده اند و به یاری خدا در این زمینه هم شکست آنها حتمی است.

وی گفت: وقتی ملتی در منطقه ای پرآشوب پیروز میدان باشد و زمانی که اربابی آمریکا را نپذیرد و به نوچه های جیره خوار امریکا حتی نیم نگاهی هم نکند و در کنار مظلوم و مقابل ظالم قرار گیرد باید هم تهدید شود و این تهدیدات همیشه بوده و خواهد بود و ما باید دائما بصیر باشیم.

جعفری تاکید کرد: اقتدار، صبوری و بصیرت مردم همیشه ایام پیروزی را برای ایران و ایرانی به ارمغان آورده است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: برای استقلال جمهوری اسلامی ایران تا پای جان استقامت می کنیم و این مرز و بوم به خاطر اقتداری که دارد هیچگاه دهن به دهن با دولتی فحاش و ضعیف، نمی شود و تنها در عمل، اراده و استقامت و قدرت خود را نشان خواهد داد.

وی گفت: دشمنان و جیره خواران آنها مثل آل سعود تا می خواهند فریاد بزنند و فحاشی کنند اما می دانند راه ما و هدف ما در جهان نتیجه داده است.

جعفری با بیان اینکه امریکا، صهیونیست ها و آل سعود به داعش دستور ورود به ایران را داده‌اند و برخی تیم های پیشروی آنها نیز وارد شده‌اند تا دست به انفجار و خرابکاری بزنند، تاکید کرد: پیشروهای این گروه جنایتکار هم اکنون کاملا تحت کنترل هستند و نیروهای ضعیف این گروهک تروریستی هم اگر جرات دارند از مرزهای ایران اسلامی عبور کنند.

وی افزود: به امید خدا از این مشکلات عبور می کنیم و مسئولان باید راه حل عبور از مشکلات را عمل به توصیه های مقام معظم رهبری بدانند چرا که تمام توصیه های کاربردی را برای حل مشکلات، عدالت، اخلاق و سبک زندگی ایرانی اسلامی به مسئولان ارایه کرده اند.

جعفری گفت: باید قدر مردم خوب، مقاوم، مومن و بصیر و آگاه ایرانی اسلامی را دانست، مردمی که با وجود همه مشکلات در لحظه راه خود را از آشوبگران جدا کردند و هر که در وسط صحنه بود در این روزهای آخر همه اغتشاشگر و جیره خوار بیگانه بودند.

فرمانده سپاه افزود: خدا دشمنان ایران اسلامی را احمق آفریده است چراکه با فرهنگ عاشورایی، استقلال طلبی و ظلم ستیری فرد فرد این مرز و بوم آشنا نیستند و بیگانگان هرگاه بحرانی ایجاد کردند، وحدت و همدلی مردم و مسئولان دوچندان شده است و این انسجام و یکرنگی آسیب پذیر نخواهد بود.

جعفری با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی، گرانی و بحث بیکاری همیشه دغدغه ملت ایران بوده است و در مقاطعی از زمان وضعیت از این دوران هم سخت تر بوده است، گفت: مردم باید دردها و مشکلاتشان توسط مسئولان به خوبی شنیده شود و بدانند مسئولان به فکر حل مشکلات مردم هستند.

وی با اشاره به دوستی‌های دروغین امریکا و غرب و صهیونیستها با مردم ایران و همراه شدن با فتنه‌گران تاکید کرد: اگر این دروغ گویان، دلسوز و به فکر مردم ایران بودند هیچگاه این چنین مردم مظلوم ایران را تحریم نمی کردند.

جعفری گفت: بعضی احساس می کنند دوستی با آمریکا وضعیت اقتصادی را بهتر می کند اما این افراد نگاهی به کشورهایی مانند مصر بیندازند که همه چیز خود را فدای دوستی با امریکا کردند.

وی افزود: اگر انصاف داشته باشیم می بینیم رشد طبقه متوسط در کشور ما قابل توجه است و آمار جهانی نشان می دهد بخشی از طبقه محروم وارد طبقه متوسط شده اند اما سبک توسعه و تبلیغات و شیوه مصرف در کشور ما به سمتی است که نگاه بیشتر مردم به قشر مرفه است و برای همین نیازها هیچ گاه تمام شدنی نیست.

جعفری گفت: سپاه آماده است به کمک دولت بشتابد و برای عملی کردن اقتصاد مقاومتی نیروهای خود را متمرکز کند تا با کمک هم از این بحران عبور کنیم.

وی با بیان اینکه در زمینه دفاعی و امنیتی از وضعیت بسیار خوبی برخورداریم، افزود: همیشه اعلام کردیم، آماده ایم ظرفیت گسترده و عظیم مهندسی و تجربه های خود را در خدمت حل بحران های معیشتی بگذاریم.

فرمانده کل سپاه گفت: امروز دشمن، شکست خورده از همه سیاست هایش در منطقه تنها کاری که می تواند انجام دهد ایجاد ناامنی در ایران اسلامی است و مردم و مسئولان ما باید بدانند هزینه سازش کردن با بیگانه بسیار بیشتر از هزینه مقاومت است.

جعفری تاکید کرد: کشته‌سازی یکی از برنامه های اصلی فتنه گران و اربابان آنها در اغتشاشات اخیر بود و می خواستند کاملا به صورت جدی و هدفمند جان مردم چه کودک و چه بزرگ را بگیرند و به گردن حکومت اسلامی ایران بیندازند.

وی گفت: این کشته سازی ها را در قهدریجان، ایذه و نجف آباد دیدیدم که حتی دو برادر بسیجی را با گلوله ساچمه ای و چاقو به شهادت رساندند و این جنایات را از لابه لای جمعیت هدایت می کردند.

جعفری افزود: مردم جنوب شرق و شمال غرب کشور که با ناامنی های برآمده از ضدانقلاب و اشرار همیشه دست و پنجه نرم کرده اند و طعم شیرین امنیت را به خوبی می دانند ، نگذاشتند فتنه گران داخل آنها رسوخ کنند.

وی تاکید کرد: اگر در این شرایط آمادگی های امنیتی نبود شدت این فتنه بسیار گسترده تر از این می شد و از سوی دیگر شرایط فضای مجازی نیز به هیچ وجه مناسب نبود و برخی به علت مصالح یا بی توجهی به هشدارها کنترل این فضا را از دست دادند.

جعفری گفت: آمادگی امنیتی ما و بصیرت مردم باعث شد دشمن شکستی دوباره را تجربه کند چراکه اگر وضعیت ما مانند مصر، تونس و لیبی بود شاید جمهوری اسلامی ایران ضرر جبران ناپذیر را تجربه می کرد.

وی با بیان اینکه حجم تخریب ها و گستردگی فتنه در سال 88 بسیار بیشتر از فتنه 96 بود، افزود: آن فتنه، فتنه ای سیاسی بود اما فتنه اخیر پراکندگی بیشتری داشت.

سرلشکر جعفری با تاکید بر اینکه دشمنان بدانند تهدیدات دفاعی و امنیتی علیه ایران اسلامی دیگر جواب نمی دهد، گفت: امروز می توانیم بگوییم روز پایان فتنه 96 است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به ادعای برخی مسئولان استان خراسان رضوی مبنی بر دخالت جریان منسوب به یکی از مسئولین سابق آغاز این تجمع و اعتراض در مشهد و برخی مناطق دیگر که در ادامه ازدست رها شد و به اغتشاش و فتنه رسید، گفت: این موضوع با فراخوان یکی از سایت هایی صورت گرفت که وابسته به شخصی است که این روزها زبان به مخالفت خوانی نسبت به اصل و ارزش های نظام گشوده است.

جعفری تاکید کرد: نیروهای امنیتی درحال بررسی این مسئله هستند و اگر به دخالت این مسئول سابق برسند قطعا متناسب با وضعیت و درخواست ناجا با او برخورد خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در فتنه اخیر سپاه تنها در سه استان اصفهان، لرستان و همدان بطور محدود وارد عمل شد و افزود: بیشترین اجتماع شهری در این فتنه در اوج آن تجمعی هزار و پانصد نفری بود و در کل کشور در اوج اغتشاشات نیز حدود 15 هزار نفر حضور داشتند.

جعفری تاکید کرد: باید از ملت غیور ایران اسلامی تشکر کرد چون به محض اینکه متوجه شدند دست بیگانگان و فتنه گران در کار است راه خود را هوشمندانه از آنها جدا کردند و با تمام مشکلات اقتصادی که داشتند به دفاع از آرمان های انقلاب و ایران اسلامی پرداختند.

وی گفت : حضور همیشگی مردم در صحنه های سخت و بحران های انقلاب از جمله فتنه اخیر باعث شد که کار فتنه گران، سخت تر شود و نیروهای امنیتی به سرعت بتوانند حلقه ها و سرحلقه های فتنه گران را شناسایی و دستگیر کنند.

جعفری افزود: بسیاری از اغتشاشگرانی که از روز جمعه به بعد در مرکز فتنه بودند همه آموزش دیده ضدانقلاب و منافقین بودند که دستگیر شدند و به شدت با آنان برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه زمینه و بهانه از پنجشنبه به دست ضدانقلاب افتاد، افزود: دشمنان به سرعت بر فضای مجازی سوار شدند و برای فتنه گری به صحنه آمدند.

جعفری تاکید کرد: علاوه بر 5 هزار نیرویی که خانم کلینتون اعلام کرد برای ایجاد آشوب و فتنه و ناامنی در ایران آموزش داده اند ، تعداد قابل توجهی دیگر از عوامل ضدانقلاب، سلطنت طلب و منافقین داخلی ماموریت یافتند اغتشاش و فتنه را گسترش دهند.

وی گفت: همزمان در فضای مجازی با 3 هزار نیروی جدید شبکه سازی را آغاز کردند و آستانه سالگرد حماسه 9 دی و مشکلات اقتصادی را بهترین بهانه برای آشوب در کشور دانستند.

فرمانده سپاه پاسداران افزود: عدم کنترل فضای مجازی که مدیریت آن در خارج از کشور است و کوتاهی مسئولان در کنترل این فضا نیز به اغتشاشات شدت داد، اما زمانی که فضای مجازی کنترل شد، شاهد کاهش فتنه گری ها بودیم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فتنه های سال 78 و 88 اشاره کرد و گفت: فاصله فتنه 96 دو سال کمتر از فتنه های دیگر بود چراکه با نفوذ انقلاب و مقاومت در قلب و ذهن مردم آزاده جهان و منطقه آمریکا و صهیونیست ها و آل سعود قسم خوردند که از ایران انتقام می گیرند اما باید به آنها گفت زهی خیال باطل.


منبع : فارس


Reply
no
0
yes
1
1396/10/13 - 15:50
سردار قر بونت بشم فتنه 96 با بهانه مشکلات اقتصادی و معیشتی شروع شد . حالا یعنی ما که دستمون زیر سنگ تویه ، گلم یعنی یعنی خیالمون راحت باشه که به مشکلات ما رسیدگی می کنید ؟ ببین سالار همه مثل نوکرت صبور نیستنا . دیدی که کلی از بچه ها به وعده وعید روحانی دل خوش کردن و اونوری شدند . می دونی که کلی بچه ها از دستت پریدن ؟ خبر داری یا نه ؟ حالا چی دردت بخور تو سرم با اون ژست قشنگت یعنی می گی مشکلات ما حل شدنیه ؟ حلشون می کنی ؟ اراده ای برای حل مشکلات این جانبازان درد مند داری . حالا ما هیچی !
اسم محفوظ

Reply
no
0
yes
1
1396/10/13 - 20:21
سلام ، با اقتدار و عظمتی که ایران اسلامی دارد انتظاری جز شکست توطیه دشمن نداشتیم اما نکاتی لازم به ذکر است ابتدا جرقه اعتراضات پس از اعلام گرانی حاملهای انرژی در بودجه نجومی 97 زده شد از آنجا که فساد مالی و قاچاق بطور گسترده در چهار سال گذشته شدت داشته و برخی مسولان بجای پاسخگویی فرافکنی و طعنه زدند زمینه اعتراضات فراهم شد از سوی دیگر عده ای از مسولان بجای هدایت و راهنمایی جوانان یا حفظ ارزش های اسلامی به غربزدگی و تجملگرایی روی آوردند که حجتی برای انحرافات شد. عدم پیروی بعضی از مسولان از فرامین رهبر معظم انقلاب نیز مزید بر علتها شد لذا بجای اجرای فرامین و ساده زیستی به ثروت اندوزی و سبکهای غربی روی آوردند.
خلاصه اشتباهات و انحرافات بعلاوه انفعال قضایی و سکوت در مقابل فسادهای گسترده بنزینی بر آتش صبر و تحمل مردم ریخت که باید مسولان را مقصر حوادث بدانیم نه عده ای جوانان احساسی که پس از تحصیلات عالی بیکار هستند.

Reply
no
1
yes
0
1396/10/14 - 10:05
دردت بخوره تو سرم این جمله های آخرتو نخونده بودم . منم دل پری از فضای مجازی دارم . سردار یه چیز بگم ؟
به نظرم تنها کسی که از مسدود شدن و اختلال در فضای مجازی دپرس نشد من بودم . چرا ؟ چونکه من بودم و همین سایت که اونم چند وقته خیلی وقت نمی کنم گل روشو هم ببینم . بعضی ها واقعا گند زده بودن تو فضای مجازی . دستتون درد نکنه سفت و سخت مراقب فضای مجازی باشید . بر امورات بیشتر مسلط می شید . همین فضای مجازی زندگی اشرافگرایانه را بیشتر تبلیغ می کند .
دستتونم درد نکنه که امنیت را برقرار کردید . روح اون شهدا هم شاد که فدای امنیت ما شدند

no
0
yes
0
1396/10/17 - 08:41
هم منفی دادید ؟
مهم نیست مهم اینه که من اینبار میدان را خالی نکردم و هر جور بود آمدم آمدم آمدم تا چش آدمای وقیح را درآوردم گذاشتم کف دستشون . تا آخر عمر بترسن که من دهان باز کنم که شک نکنید اینکار را خواهم کرد اگه شهدا به دادم نرسن . حالا هی منفی بدید ؟


Reply
no
0
yes
1
مرتضی خاکپور
1396/10/15 - 18:34

...

یارانه نقدی به همه مردم ایران را زیاد کنید .

مملکت آرام میشود .

آقای محسن رضایی عزیز و آقای رئیسی عزیز

و دیگران معتقد به زیاد کردن یارانه نقدی بودند .

اگر دلتان خواست حقوق رزمندگان جانبازان

بالاخص ۵% را هم بدهید . که ۳۰ سال

گرسنگی برای بچه های جبهه و جنگ تنبیه

کافی است ؟!

...


no
0
yes
0
1396/10/17 - 10:35
هیسسسسسسس !
چرا ؟
اخوی هیچ نگو من اگه حرف بزنم و حقمو بخوام زندگی چندش آور بعضی ها بهم می خوره عین تار عنکبوت
تو اگه حرف بزنی و بگی چرا زیاده طلب می شی ؟
اصن بیا من و تو حرف نزنیم و کاری برای اصلاح جامعه نکنیم بذار اونا بیان وسط که اگه پول قلمبه نیاد تو فیششون دزد میشن ، بدون شیشلیک نمی تونن کار کنن ... بیا دهنشونو با این پولای بی ارزش که چرک کف دست !!!!!! ببندیم بیا از حق مسلممان بگذریم تا آبروی نظامو نبرن ... حیفه بخدا اینا آبروشو ببرن ، حیفه بگن نظام خانوادگی این مذهبی ها چطوره ، من و تو حسرتها به دلمان موند تا این نظام نظام شد ، مگه نه !


Reply
no
0
yes
0
جانباز
1396/10/16 - 09:23
وظیفه مسئولین دربرابرانتقاد واعتراض وجلوگیری از اغتشاش چیست جناب آقای شهیدی با سلام همان طور که خودتان در دیدار با جمعی از همسران شهدای مدافع حرم در هفته گذشته اذعان نموده اید وظیفه مسئولین پیگیری وحل مشکل معترضین است تا این جریان به اغتشاش نرسد چرا خودتان برای حل مشکل ایثارگران که بارها وبارها عدم اجرا وتنظیم آئین نامه اجرائی برنامه ششم در خبر گزاری فاش نیوز اعلام می شود پیش قدم نمی شوید وهیچ وقت خودتان را موظف به پاسخگوئی ندانسته اید وتمام این سوالات در فاش نیوز بی پاسخ می ماند بعضا برای ساکت کردن ذهن عمومی ایثارگران ونمایندگان مجلس بعضی از معاونین شما اعلام کرده اند برنامه ششم درحال اجرا است در صورتی که ما به بنیاد مراجعه می کنیم تکذیب می کنند و می گویند هنوز آئین نامه اجرائی تعیین درصد ابلاغ نشده ممکن است سالها طول بکشد ما دم خروس را باور کنیم یا قسم.....حتی نامه عدم اجرای قانون را نشان دادند که به فاش نیوز ارسال شد آیا باید اتفاقی بیفتد تا مسئولین از خواب غفلت بیدار شوند ایثارگران هیچ موقع خود را آلت دست بیگانگان قرار نمی دهند ودر دفاع از میهن تا آخرین قطره خون خود ایستاده اند تبعیض وعدم اجرای قانون وبی تفاوتی به ایثارگرانی که فریاد خود را از طریق رسانه ها اعلام می کنند ممکن است بیگانگان از بی تفاوتی مسئولین باخبر شوند و افرادی که کاسه صبرشان به سر رسیده اغفال شوند وهمین افراد تبدیل به بوغ وکرنال دشمن شوند واین بهترین مستند دشمن خواهد بود که ایثار گران هم از ....ناراضی هستند درست است که فرد خطا کار باید تنبیه شود آیا این پایان کار است ! آیا دربرابر پیشگاه خداوند تبارک وتعالی ما مسئولین که به علت سهل انگاری وعدم اجرای قانون مسبب انحراف یا جرم برای ایثار گران شده ایم وکاسه صبر آنها رابه لب رساندهایم مسئول نخواهیم بود آیا وقت آن نرسیده که برنامه ششم را اجرا کنید درجلسه قبلی شما با نمایندگان مجلس فراکسیون ایثار گران اعلام شد کمیته پیگیری مصوبات ایثار گران تشکیل می شود اعلام ننمودید کسانی که ذینفع هستند به کجا وچطور وبا چه شماره تلفنی وچه شخصی مراجعه کنند آیا پیگیری اجرای برنامه ششم هم جزو شرح وظایف این کمیته است یاخیر !!! مهمترین رکن صداقت پاسخگوئی سوالات متقاضیان در فاش نیوز می باشد

Reply
no
0
yes
2
وطن دوست
1396/10/16 - 09:34
جناب اقای سرلشکر جعفری .
با مردم ایران مهربان باشید ، انها نه منافق هستند و نه فتنه گر ، بلکه انها معترض و منتقد به تبعیض و بی عدالتی و نادیده گرفته شدن هستند که کاملا بحق است .
کشورهایی پیشرفت می کنند که طاقت انتقاد را داشته باشند .
تا بحال فکر کرده اید که چرا ایران همیشه محتاج تجهیزات پزشکی و دارو و صنعت کشورهای امریکایی و یا اروپایی است ؟ و ایران چیزی تولید نکرده است !
دانشجوها و مردم معترض این جواب را می دانند
برای توسعه و کمال کشور تلاش می کنند
بجایی اینکه انها را بدست های خبیث برای تنبیه بسپارید و یا اینکه نا امید از ماندن در وطن کنید،
بروید و برادرانه با انها گفتگو کنید .
انگاه خواهد دید فرزندان ایران چه با شکوهند .
با فرزندان ایران مهربان باشید .

نظری بگذارید
chapta

آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.