23 آذر 1397/ ۰۶ ربيع الثاني ۱۴۴۰
شناسه خبر : 57437
1396,یکشنبه 17 دي11:12
اشتراک گذاری در:
عکس روز

چاره ای برای قهرمانان 35 سال پیش!


جانباز 15درصد ارتشی- تا کی ما رزمندگان برای تعیین درصد جانبازی صبر کنیم؟ چرا مسئولین بنیاد شهید از اجرای این قانون شانه خالی می کنند و به فکر ما نیستند؟

  ما رزمندگان و ایثارگران از رئیس محترم فراکسیون ایثارگران مجلس، جناب آقای دکتر نوروزی و همکاران محترمشان تقاضای عاجزانه داریم نسبت به اجرای این قانون که پس از گذشت ده ماه از سال 96 است اما مسئولین بنیاد شهید هیچ اقدامی در اجرای این قانون  انجام نداده اند.

 جناب آقای دکتر نوروزی! ما ایثارگران که سن بالای 55 سال داریم و از نظر روحی و جسمی بیمار هستیم و اکثرا" کارگر و کارمند و غیره...که  درحال بازنشستگی می باشیم. بعد از بازنشستگی این قانون هیچ اعتبار و امتیازی برای ما نخواهد داشت اما لااقل قبل از بازنشستگی از امتیازات بتوان استفاده نمود.  

   پس چرا در رسانه مسئولین بنیاد شهید به عنوان عملکرد از کارهایشان در بنیاد گزارش می دهند که فقط جنبه تبلیغاتی جزء  عملکردشان اعلام می کنند که در حال حاضر هیچ کاری انجام داده نشده است. به خدا قسم خیلی خانواده جهت پیگیری این قانون هم به مجلس هم به بنیاد شهید مراجعه نموده ایم ولی جواب تاکنون دریافت نکردیم.

 جناب آقای دکتر نوروزی! چاره ای برای این عزیزان که 35 سال از جنگ تحمیلی گذشته ولی مسئولین بی توجهی می کنند که حضرت آقا می فرمایند، مردم از مسئولین گله مند هستند و رنج می برند. 

 آخرین مصوبه مجلس در قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی در قالب تبصره بند الف ماده ۸۷ این قانون به شرح زیر تکلیف رزمندگان را مشخص کرد:

 برابر این تبصره، بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف است رزمندگان ۸سال دفاع‌مقدس که صورت سانحه بالینی همزمان مجروحیت را ندارند اما مجروحیت آن‌ها توسط کمیسیون پزشکی نهاد اعزام‌کننده (نیروهای مسلح) احراز می‌گردد را به‌عنوان جانباز تلقی نماید و حداقل ۵درصد جانبازی به آن‌ها اعطا کند. اجرای این تبصره مانع از احراز جانبازی بیش از درصد مذکور توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران نیست.
نکته حائز اهمیت در این مصوبه مجلس به قرار زیر است:
الف- بنیاد شهید و امور ایثارگران برابر این مصوبه مکلف به پذیرش نظر کمیسیون‌های پزشکی نیروهای مسلح است


کد خبرنگار : 20


جانباز     احراز     ماده 87     فاش نیوز                            
Reply
no
1
yes
5
رزمنده دفاع مقدس
1396/10/18 - 08:04
سلام به تمام رزمندگان سرافراز 8 ساله جنگ تحمیلی مارزمندگان تاریخ مصرفمان 30 سال پیش تمام شده الکی نه انتظار بکشید ونه فکرشو بکنین انشاالله اگر حقی داشتیم خواستیم ندادند چوب خدا صدا ندارد

no
1
yes
0
1396/10/19 - 10:32
برادر رزمنده سلام
شمل با این متن کوتاه همه را ناامید می کنید . بنده مثل شما فکر نمی کنم دولت خدمات زیادی به رزمندگان شاغل و کلا ایثارگران داشته است .نباید فقط نارسایی ها را دید. تعدادی زیادی از رزمندگان معسر هم کمک معیشت می گیرند . قبول د ارم اصلا کافی نیست ولی به هر حال حرکت مثبتی است .


Reply
no
0
yes
1
رضا نصرتی سیرچی
1396/10/20 - 10:41
از کرمان هستم ۲۲ما۲۷روزسابقه جبهه دارم کارت ایثار هم دارم درمنطقه سومار دچار عوارض شیمیایی قرار گرفتم صورت سانحه ندارم لطفا راهنماییم بفرمایید مریض وبدون درامد هستم

Reply
no
0
yes
0
هموطن
1396/10/23 - 15:45
دولتها نه تنهابه یادگاران جنگ بلکه به همه مردم از اقشار کارمندوکارگر توجهی ننمود ه وماهابرای کرامت معاش عدالت وحفظ دفاع ازارزشها جنگیدیم این درخور شان رزمندگان واحاد ملت ایران نیست واقعا متاسفیم ازوضع موجود برادری که از دولت حمایت میکنی بعدازسی پنج سال انتطار مارزمندگان چانه زنی برای خودمان نیست. بااین همه رنج ودردی که قشر ایثارگردارد مشکلات معیشت درمان مسکن چراانکارمیکنید بااین همه رانت وفساد وغیره یک ازوزرا ی کنونی میتواند تمامی رزمندگان را ساپورت مالی وغیره بکنه کدام خدمت عمر مابسر امد. به بچه هامون چی بگیم ..شرمنده هستیم وبیمار

Reply
no
0
yes
0
هموطن
1396/10/23 - 15:49
دولتها نه تنهابه یادگاران جنگ بلکه به همه مردم از اقشار کارمندوکارگر توجهی ننمود ه وماهابرای کرامت معاش عدالت وحفظ دفاع ازارزشها جنگیدیم این درخور شان رزمندگان واحاد ملت ایران نیست واقعا متاسفیم ازوضع موجود برادری که از دولت حمایت میکنی بعدازسی پنج سال انتطار مارزمندگان چانه زنی برای خودمان نیس. بااین همه رنج ودردی که قشر ایثارگردارد مشکلات معیشت درمان مسکن چراانکارمیکنید بااین همه رانت وفساد وغیره یک ازوزرا ی کنونی میتواند تمامی رزمندگان را ساپورت مالی وغیره بکنه کدام خدمت عمر مابسر امد. به بچه هامون چی بگیم ..شرمنده هستیم وبیمار

Reply
no
0
yes
0
شاپور
1396/11/04 - 03:32
دوستان اون زمان هم كه عدد٣٠ رابرا معافيت انتخاب كردنند مي دونستن خدمت وظيفه ٢٤ماه الان هم ميدونم كه فقط ٢٤ به بالا رو در نظر دارند و فقط فرزندان پرسنل كادر رو شامل ميشه و چندتايي هم ممارسون مستفيد ميشهرو
هيچ دوره اي براي ما سربازان زمان جنگ اموزشي قائل نبودن
ي يكي رو ديدم كفت برا كارمند كتر كردند چكار يك گروه بيشتر دادند
كه در صورتيك پست انچناني نداشته باشي اختلافا حقوق اونموقع زير صد تومن بود
و الانم فكر ده هزار تومن ديگه منت اونو سر ما نزاريد بجه هاتون غرب درس خوندن
الانم معافشون كنيد مباركشون باشه

Reply
no
0
yes
0
محسن ک
1396/11/04 - 23:11
سلام دوستان آیا تا حالا از رزمندگان که در سال ۹۴در بروجرد ثبت نام کردند حقوق معسر ی گرفته

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.