27 دي 1397/ ۱۱ جمادى الأولى ۱۴۴۰
شناسه خبر : 57439
1396,یکشنبه 17 دي11:45
اشتراک گذاری در:
عکس روز

امید، پشتِ تبسمی مجروح


امید، پشتِ تبسمی مجروح

یکی از پنجشنبه‌های بهاری1 بود که توی مسجدالاقصی2 سفره‌ امام زمان (عج) پهن کردیم. سفره‌ای سفید که دورادورش دعای «اللهم عجل لولیک الفرج» با نخ سبز گلدوزی شده بود. آن وقت نبات، تسبیح‌های سبز و کتب ادعیه را میان سفره گذاشتیم و برای آزادی خرمشهر و پیروزی رزمندگان ختم صلوات گرفتیم. گاهی چهارده هزار صلوات به نیت چهارده معصوم(ع) می‌فرستادیم و گاهی هم بیشتر. با خواندن دعای امام زمان(عج)، توسل، عاشورا، آل یاسین و... متوسل به صاحب‌الزمان(عج) می‌شدیم تا رزمندگان پیروز شوند. درست یادم هست همان سال با پیروزی عملیات بیت‌المقدس3 و آزادسازی خرمشهر مجلس شادی برپا شد و توی همان مسجد آش نذری پختیم و به نیت سلامتی رزمندگان میان اهالی محل پخش کردیم.

بعضی وقت‌ها هم با خواهران بسیجی پایگاه چهل، پنجاه نفری جمع می‌شدیم و مبلغی جمع می‌کردیم و به مسئولمان خانم معصومه براتی4 می‌دادیم تا هدیه‌ای مانند دسته‌ای گل، آب میوه، شیرینی و... تهیه کند و همگی به ملاقات مجروحین بستری در بیمارستان امام رضا(ع)5 می‌رفتیم. هر کداممان یک شاخه گل به مجروحین هدیه می‌دادیم، حتی گاهی از نبات‌های میان سفره‌ امام زمان(عج) که متبرک به صلوات بود برایشان می‌بردیم. آنها روحیه‌ای شکست‌ناپذیر داشتند و با وجود دست و پای آسیب‌دیده و درد ناشی از جراحت بدنشان لبخند می‌زدند. یادم هست یکی از رزمندگان جوان گفت: «شما به پدرو مادرهایمان دلگرمی بدهید و همچنان پشت جبهه رو حفظ کنید.»  در جوابش گفتم: «ان‌شاء الله زودتر خوب بشید، امام زمان(عج) باشماست.» یکی دیگر که حدوداً سی و پنج ساله به نظر می‌رسید و از نوک انگشتان پا تا کمرش توی گچ بود با لبخندی گفت: «خواهرم! برایم دعا کنید تا هرچه زودتر خوب شوم و بروم جبهه، نمی‌خواهم برادرهایم تنها بمانند.» از آن روز تا به حال فکر می‌کنم ‌ای کاش می‌فهمیدم که آنها در جبهه چه دیده بودند که آن‌قدر دوست داشتند دوباره به منطقه بروند؟ ولی این را خوب خاطرم هست که امید پیروزی را پشتِ تبسم مجروحشان ‌دیدم.6
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پاورقی:
1- خاطره مربوط به سال ۱۳۶۳ است.
2-  مسجدالرضا واقع در بلوار طبرسی، طبرسی ۷.
3- این عملیات در ساعت ۳۰ دقیقه بامداد ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۱ با رمز «یا علی ابن ابی‌طالب» در محور اهواز- خرمشهر- دشت آزادگان، به فرماندهی مشترک سپاه و ارتش و با هدف آزادسازی خرمشهر آغاز شد و خرمشهر در سوم خرداد همان سال آزاد شد.
4- ایشان مسئول پایگاه بودند و اکنون به رحمت خدا رفته‌اند.
5- نشانی بیمارستان امام رضا(ع): مشهد، خیابان ابن‌سینا.
6- براساس خاطره‌ای از فاطمه اکبری حصاری، تاریخ تولد: ۱۳۲۷، خدمات پشت جبهه: شرکت در تشییع جنازه شهدا، جمع‌آوری داروهای سربسته و تاریخ نگذشته، جمع‌آوری لباس گرم دست دوم، پخت و تهیه‌ نان و تحویل به مسجد‌الرضا(ع).
مسجدالاقصی     رزمندگان     فاش نیوز                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.