21 آذر 1397/ ۰۴ ربيع الثاني ۱۴۴۰
شناسه خبر : 57463
1396,دوشنبه 18 دي13:29
اشتراک گذاری در:
عکس روز

نامه رئیس بسیج مستضعفین به کمیسیون تلفیق بودجه


خیر دنیا و آخرت همه ارکان نظام جمهوری اسلامی در توجه به ملت مظلوم، شجاع ایران خصوصاً طبقات آسیب‌پذیر آن است. امید است این مهم پس از فروکش کردن اغتشاشات اخیر به فراموشی سپرده نشود.

نامه رئیس بسیج مستضعفین به کمیسیون تلفیق بودجه

فاش نیوز - در نامه سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین به غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی نکاتی پیرامون شرایط اقتصادی و کار قشر ضعیف جامعه و ضرورت‌های هزینه کرد یارانه های حذف شده، عنوان شده است.

متن این نامه به شرح ذیل است:

برادر ارجمند جناب آقای دکتر تاجگردون

رئیس محترم کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

با صلوات بر محمد و آل محمد و با احترام؛ بدون تردید فلسفه قیام امام راحل عظیم‌الشأن در تشکیل نظام جمهوری اسلامی ایجاد جامعه‌ای به‌دوراز رذایل مادی و معنوی بود. در صفوف اول این انقلاب مستضعفان هستند که برپاکنندگان، وارثان و پویندگان آن می‌باشند امّا متأسفانه باسیاست‌های غلط وارداتی و الگوهای ناکارآمد، بر مظلومیت آنان افزوده‌ شده است.

مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) دائماً تأکید بر توجه به وضع محرومان و مستضعفان جامعه دارند و با تکیه‌ بر آیات و روایات مشروعیت نظام اسلامی را در اجرای عدالت و دوری از تبعیض می‌دانند.

حوادث اخیر کشور اگرچه طراحی اتاق‌های فکر دشمنان است امّا زمینه‌های نفوذ و تأثیرپذیری داخلی آن را نمی‌توان ازنظر دور داشت. لذا ارائه یک برنامه کارآمد و مبتنی بر حل مشکلات معیشتی مردم می‌تواند حربه خناسان در تحریک جوانان این کشور را خنثی سازد.

اکنون‌ که در آستانه بررسی و تصویب بودجه 1397 کل کشور هستیم توقع می‌رود نمایندگان محترم ملت که برآمده از متن جامعه هستند و همیشه حامی محرومان و مستضعفان بوده و هستند این مهم را به‌عنوان یک اصل اساسی در دستور کار خود قرار دهند.

تغییر برنامه به نفع فرودستان و اقشار آسیب‌پذیر و جوانان جویای کار باید در برنامه سال آینده ملموس و قانع‌کننده دیده شود تا اولویت انقلاب اسلامی در خدمت مؤثر به مردم که به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به‌حق ولی‌نعمتان ما هستند محقق گردد.

سازمان بسیج مستضعفین ضمن قدردانی از نمایندگان محترم که این روزها با زحمات شبانه‌روزی در جهت تدوین لایحه بودجه سال 97 تلاش می‌نمایند، آمادگی خود را برای کمک به دولت محترم در راستای حل مشکلات اساسی مردم پیشنهادات زیر را تقدیم می‌نماید:

1ـ اگر قرار است یارانه بخش قابل‌توجهی از دریافت‌کنندگان قطع گردد، بخشی از آن به‌صورت خاص برای بیکاران جامعه لحاظ شود و از طریق سامانه‌ای مشخص شناسایی و پرداخت گردد.

2ـ در منابع درآمدی دولت که مستقیماً زندگی مردم را متأثرمی کند و آنان را در تنگنا قرار می‌دهد تجدیدنظر گردد.

3ـ جهت مناطقی از کشور که اشتغال از ضریب پایین‌تری برخوردار است منابع مشخص و خاص دیده شود.

4ـ ایجاد بنگاه‌های زودبازده و کم‌هزینه جهت اشتغال جوانان می‌تواند حداقل‌های زندگی آنان را در کوتاه‌مدت تأمین نماید و آنان را به خودکفائی برساند.

به حمدالله نقدینگی کشور و منابع انسانی که دو رکن اساسی و موّلد در اقتصاد هستند در کشور موجود است که با مدیریت صحیح و مشوق‌های جهت دهنده می‌تواند در خدمت تولید و اشتغال قرار گیرد.

خیر دنیا و آخرت همه ارکان نظام جمهوری اسلامی در توجه به ملت مظلوم، شجاع ایران خصوصاً طبقات آسیب‌پذیر آن است. امید است این مهم پس از فروکش کردن اغتشاشات اخیر به فراموشی سپرده نشود.

سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب پرور

رئیس سازمان بسیج مستضعفین
رییس سازمان بسیج     سردار غیب پرور     بودجه 97                                
Reply
no
0
yes
0
1396/10/18 - 17:31
سلام ابتدا باید مجرای ارسال بودجه برای خدمت به مردم بطور کامل پاکسازی شود زیرا هرچه بودجه اخصاص یابد با وجود عناصر فاسد و نفوذی منحرف میشوند و به جیب جناح و حزبی واریز میشود که مدیر سیاسی را سر کار آوردند.
تنها راه حکومت مبارزه جدی و واقعی با فساد است در غیر اینصورت چنانچه مفسدان از نظر مسئول بودجه کشور ذخیره نظام معرفی شود امیدی به بهبود وضعیت نیست لذا اعراضات مردم برای فساد گسترده است که بودجه کشور را به جیب احزاب سیاسی و فاسد واربز نکنند. وقتی دستگاههای نظارتی مسئولی را به دادگاه فرستاندند و محکوم شده آنوقت با فشار سیاسی مسئول فاسد در همان پست قرار گیرد که فسادش کشف و محکوم شده باید انتظاری به نتیجه مبارزه با فساد نداشته باشیم بلکه منتظر شدت خشم و اعتراضات مردم یاشیم.

Reply
no
1
yes
0
تاج محمد شورابی
1396/10/18 - 18:28
با سلام به برادر بزرگوار رایزنی هم میشد در مورد دفاع از رایگان نمودن درمان جانبازان و استخدام فرزندان ایثارگران و پیگیر حق و حقوق برنامه ششم خوب تر بود

Reply
no
1
yes
1
مرتضی خاکپور
1396/10/19 - 09:41

...

باید بررسی شود چرا همه مسئولین با بچه های جبهه

و جنگ مخالفت دارند و حقوقشان را نمی دهند ؟!

مگر این رزمنده جانباز بدبخت که سالها در خط مقدم

جبهه جنگیده و کشته و کشته شده چرا باید به او بگویند

جانباز ۵% و از بنیاد شهید بیرونش کنند . و از حقوق و

معیشت محرومش کنند که بیچاره و خاموش و غم نان

شود ؟!

و چرا اصرار دارند که فرهنگ ایثار و شهادت دفاع مقدس

را تعطیل کنند ؟!

و رانت و تبعیض و مال اندوزی را رواج می دهند ؟!

چرا حاضرند به همه مردم ایران حقوق بدهند :

ولی یک ریال به بچه های جبهه و جنگ ندهند ؟!

و چرا با رزمندگان جانبازان بالاخص ۵% این همه

دشمنی دارند ؟!

...Reply
no
0
yes
2
مرتضی خاکپور
1396/10/19 - 09:56
...

یک راز ؟!

این هایی که از بنیاد شهید حقوق های نجومی

می گیرند ؟!

همه که خانواده شهید و رزمنده و جانباز نیستند ؟!

قانون و رانت های درست کردند که عطار و

بقال و همسایه این ور و آنور همه را چسباندند

به ایثارگران و حقوق می دهند ؟!

ولی به خود رزمنده و جانباز بالاخص ۵% یک

ریال حقوق و معیشت نمی دهند و بدبخت و

بیچاره شان کرند ؟!

یعنی شاید فقط ۲۰% این حقوق بگیران بنیاد

شهید رزمنده بودند ؟!

بقیه حقوق بگیران بنیاد شاید اصلاً ندانند

جبهه یعنی چی ؟!

Reply
no
0
yes
0
محمدعلی اکبرزاده
1396/10/19 - 10:26
باسلام ازاین نوع نامه هابسیارنوشته شده قول قرارهائی که فراموش شده اگرکسی بخواهدکاری انجام دهدبرای جامعه هدف ایثارگرنیازبه نامه نوشتن نیست قانون تکلیف ایثارگران اجراءشود.بطورکامل وصحیح این نامه نوشتنهاودلجوئی های ظاهری هیچگونه تاثیری ندارد.سردارغیب پروربنده حضوری باشمانیزچندسال قبل سخن گفتن درارتباط بامشکلات پیش روایثارگران وخانواده هایشان هنوزیادم نرفته پاسخ شمافقط توجیح بود

Reply
no
0
yes
0
1396/10/19 - 19:46
شما بجای این کار،یه نامه بزن به ایثارگران سپاه که ایثارگران عزیزی که درمناطق عملیاتی وپاتکهای دشمن بعثی حضورداشتندوالان مشکلات پزشکی دارندوصورت سانحه همزمان ندارند،سپاه مبنادرمعرفی این افرادبرای شرکتشان درکمیسیون را،حضورشان درمناطق بدانندکه این همه پاسکاری بین سپاه وبنیادنشن وآخرش هم بدون نتیجه.شمابایدبعنوان بسیج وسپاه که نهاداعزام کننده بودین بفکرماباشین که نیستین اون وقت مجلس میخدبانامه شمابفکرماباشه.البته حقش این است که اصلااین عزیزان کمیسیون نروندودرصدبخورندچونکه درمناطق عملیاتی حضورداشتند.حقش این است که خودسپاه یابنیاددنبال کاراین عزیزان باشندنه خودایثارگراین همه وقت وهزینه کند.حقش این است که.....جانبازشیمیایی

Reply
no
0
yes
0
مرتضی خاکپور
1396/10/20 - 12:30

...

ایران تنها کشور در دنیا است که می تواند :

یک روزه ۱۰ ملیون شغل ایجاد کند و حقوق

همه را نقداً در همان روز بپردازد ؟!

و همه را بفرستد کار محیط زیستی در کوچه و خیابان ؟!

البته بعد می گوید به علت ایجاد اشتغال

یارانه این ماه پرداخت نمی شود ؟!

اگر این کار را نکرد ؟!

...


Reply
no
0
yes
0
ایثارگر ورزمنده
1396/10/22 - 00:17
چرابه رزمندگان ودهه ها ی چهل و پنجاه که در ۸سال دفاع جوانی خودرادادند واکنون بامشکلات معیشت وانواع بیماری. وصایعات فاقد خدمات درمانی مسکن وسایر ارزش های مادی ومغنوی ان هم بعدسی سال از عمر انقلاب در این کشور غنی مایوسانه دربین نهادها سرگردان ودرپیچ خم بنیاد سپاه وسایر نهادهای مسول این عزیزان ارزشی سرگردان بی توجه به ارزشهای ایثارگری انان میگذرید چرا نااهلان وبی دردان درمسندتصمیم گیری ونهادهای اجرایی. این همه سال توجهی ننموده اند واقعا جای تاسف وتالم دارد. دیدار به قیامت

Reply
no
0
yes
0
جانبازدفاع مقدس
1396/10/23 - 12:24
شاه،،،قبل ازاینکه بگریزد،برای آخرین بار،ازملت مهلت خواست! اماملت دستش راخوانده بود!واین مهلت رابه شاه ندادند!!! این نظام،معنوی ست وثمره چنددهه زحمات وتلاشهای امام ره وخون پاک شهداوجانبازان جنگ است***...بعضی انقلابی نماهای ضدانقلاب کاری نکنندکه مهلت شان بسرآید!وملت،،،آخرین مهلت رابهشان ندهند و.....

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.