01 بهمن 1396/ 04 جمادى الأولى 1439
شناسه خبر : 57519
1396,پنجشنبه 21 دي09:17
اشتراک گذاری در:
عکس روز

اختصاص اعتبار برای اشتغال ایثارگران


اختصاص اعتبار برای اشتغال ایثارگران توسط صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از اختصاص ۱۵۵ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال ایثارگران توسط صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران خبر داد.
تخصیص ۱۵۵ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال توسط صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران

به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی با اشاره به تخصیص ۱۵۵ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال ایثارگران گفت: این اعتبارات در طی سال ۱۳۹۶ پرداخت شده است و امیدواریم با توزیع این مبالغ مشکل اشتغال حدود ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از ایثارگران و خانواده معزز آنان برطرف شود و در جهت کمک به ایجاد اشتغال گام مؤثری برداشته باشیم.

وی با اشاره به اجرای بند «پ» ماده ۸۹ قانون برنامه ششم توسعه گفت: بر اساس این بند باید سالانه حداقل ۱۰ درصد منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها و مؤسسات دولتی به امر اشتغال ایثارگران (به صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران) اختصاص یابد و در همین راستا با تعدادی از بانک‌ها از جمله بانک کشاورزی، بانک توسعه تعاون، بانک ملی و بانک صنعت و معدن مذاکره شده و دستاورد این
پیگیری‌ها جذب و تخصیص رقمی بالغ بر ۶۲ میلیارد تومان است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: در بخش اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زا رقمی بالغ بر ۲۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از محل تفاهم‌نامه منعقد شده بین صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران با صندوق کارآفرینی امید تخصیص یافته است که همچنان در حال توزیع این رقم بین ایثارگران واجد شرایط هستیم.

معاون رییس جمهور یکی دیگر از اقدامات صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران را در امر اشتغال، پرداخت تسهیلات یارانه دار عنوان کرد و افزود: این موضوع از محل منابع داخلی بانک توسعه تعاون تخصیص داده شده و رقمی در حدود ۷۰ میلیارد تومان است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران بازه زمانی بازپرداخت اقساط این وام‌ها را بین ۴۸ تا ۶۰ ماه عنوان کرد و گفت: مدت زمان اجرای این طرح ها بر اساس طرح توجیهی ارائه‌ شده توسط متقاضی جویای شغل مشخص می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در خصوص مدارک تحصیلی دریافت‌کنندگان این وام‌ها گفت: این وام‌ها به ایثارگران با مدارک تحصیلی گوناگون از زیر دیپلم تا دکترا تخصیص می‌یابد و شامل تمام بخش‌های اقتصادی اعم از صنایع، کشاورزی و خدماتی می گردد.
وی افزود: ملاک اصلی در پرداخت این تسهیلات طرح‌های توجیهی است که به تأیید منابع پرداخت‌کننده رسیده است. همچنین در پرداخت این تسهیلات سعی شده شاخص‌هایی مانند سرانه بیکاری استان‌ها و عملکرد استان‌ها در جذب منابع مدنظر قرار گیرد، لذا پرداخت این تسهیلات در گستره ملی و فراگیر و با دید بهبود وضعیت اشتغال ایثارگران خاصه در مناطق محروم و دارای نرخ بیکاری بالا انجام می‌شود.

معاون رییس جمهور در پایان تأکید کرد: در راستای کمک به ایجاد اشتغال ایثارگران اقداماتی مانند «برنامه‌ریزی برای برگزاری همایش کارآفرینان و ایجاد رابطه تعاملی میان ایثارگران و کارآفرینان با هدف بهره‌گیری آن‌ها از فرصت‌های شغلی در جامعه» و «راه‌اندازی واحد نظارت صندوق با مأموریت کنترل و رصد وام‌های اختصاص‌یافته با هدف تحقق طرح و برنامه فرد دریافت‌کننده تسهیلات» در حال انجام است.

منبع: خبرگزاری ایثار
ایثارگران     اشتغال     بنیاد     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
0
محمد میرزایی
1396/10/22 - 14:27
بوجه فقط بین برادر رئیس جمهور و مابقی مرود سر سفر انقلاب

Reply
no
0
yes
0
جانبازجنگ وجنگ وجنگ و...
1396/10/22 - 18:02
کو...؟! ما به هربنیادی مراجعه کردیم گفتندوام اشتغال نداریم!حالاازحق که نگذریم،بعضی بنیادهاگفتندوام۵میلیونی داریم باشرایط مدرک فنی حرفه ای،ضامن...و..........امافعلابودجه نداریم!!!و...منطقه۸.......بنیادکرمانشاه.....بنیادتهران بزرگ.....و.....!!!!!!!!!!

Reply
no
0
yes
0
فرزاد
1396/10/24 - 12:18
علوم انسانی .یعنی قدتبین الرشد من الغی .
خردمندی آن باشد تاهرچه میدانی بازگویی وبه هرچه میکویی عمل کنی یاجامه ی عمل بپوشانی ..جناب ريیس جمهور دانشمند ..عمل انسانی باید نتیجه ی علوم انسانی باشد .صرف دانستن .کافی نیست .عزیزدل برادر ..فسیلی گمشده درمیمک

Reply
no
0
yes
0
فرزاد
1396/10/26 - 10:35
علوم انسانی .یعنی قدتبین الرشد من الغی .
خردمندی آن باشد تاهرچه میدانی بازگویی وبه هرچه میکویی عمل کنی یاجامه ی عمل بپوشانی ..جناب ريیس جمهور دانشمند ..عمل انسانی باید نتیجه ی علوم انسانی باشد .صرف دانستن .کافی نیست .عزیزدل برادر ..علم وعدالت مکمل یکدیگرند فسیلی گمشده درمیمک

نظری بگذارید
chapta

بنر سروش و آی گپ
بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.