23 آذر 1397/ ۰۶ ربيع الثاني ۱۴۴۰
شناسه خبر : 57539
1396,شنبه 23 دي15:20
اشتراک گذاری در:
عکس روز

قضاوت با خوانندگان!


حال که قلمم روی کاغذ با هیجان میلغزد می خواهد از جبهه ندیده ها و دردنکشیده هایی بگوید که بر سفره بنیاد شهید چنبره زده اند. هرکس گوشه ای از این سفره را می کشد.

قضاوت با خوانندگان!

جمعی از ایثارگران گیلان - حال که قلمم روی کاغذ با هیجان میلغزد می خواهد از جبهه ندیده ها و دردنکشیده هایی بگوید که بر سفره بنیاد شهید چنبره زده اند. هرکس گوشه ای از این سفره را می کشد. عزم و رزم از بنیاد رخت بربسته و جایش بزم و خصم نشسته!

بنیاد که از نامش چنین برمی آید که باید محل رجوع مردم باشد کارکردی عکس بخود گرفته. این مردم هستند که در خدمت بنیاد هستند خواهی بنیاد شهید باشد چه بنیاد مستضعفان و چه بنیادهای دیگر. بدین معنا که منابع مالی عظیمی که به انحای مختلف در اختیار این بنیادهاست می توانست در جاهایی سرمایه گذاری شود که برای مملکت ارزش افزوده داشته باشد نه آنکه اندک سرمایه ی باقی این ملت را بنام ایثارگر و مستضعف به کام اقلیتی فرصت طلب هرز دهند. از دل این گردش کار غلط نام جانباز و شهید لطمه ببیند و نان این اقلیت، به نرخ روز قرص تر شود.

از این رهگذر بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان نمونه ای بارز در کشور می تواند باشد که اندک کارکرد خود را از دست داده است.
هزینه نگهداشت سیستم بنیاد گیلان با ۴۰۰ کارمند بیشتر از سرویسی است که به خانواده ۴۰۰۰۰ نفری جانباز و آزاده و خانواده هایشان و خاندان بزرگ شهدا می دهد!

مدیرکل بنیاد شهید گیلان عبدالله پاکاری قادر به تعامل پیگیرانه و مجدانه برای حل معضلات نیست. او نتوانسته بیمه دی را که اخیرا جایگزین بیمه ایران شده است را برای کاستی های بیشمارش پاسخگو کند.
او نتوانسته فساد سازمان یافته در معاونت بهداشت و درمان خود را در بحث دارو فروشی و تجهیزات پزشکی مهار کند و شاید عمدا عزمی برای این کار ندارد.

او با داشتن مدیر بازرسی نحیف و ضعیف، معاون درمان نابلد، معاون فرهنگی دائم الغایب و معاون تعاون بله قربان گو و بسیار ضعیف عرصه را بر ایثارگران دردمند تنگ کرده است.
او نتوانسته در جهت تامین اشتغال نخبگان جامعه جانبازان و فرزندان ایثارگران کوچکترین قدمی بردارد.
او با حیل مختلف سعی در مهار مطالبات کرده اما نمی داند این انباشت مطالبات بدل به انفجار مجدد و شروع مجدد اعتراضات در مقابل بنیاد خواهد شد.

او با وقت کشی نخبگان دلسوز جامعه ایثارگری را دلزده و ناامید کرده است.
او نتوانسته و در واقع نخواسته که شفافیت در بنیاد گیلان محقق شود.
او که خود را وامدار جعفرزاده و لاهوتی می داند چشم خود را بر روی بسیاری از ناکارآمدی ها و کم کاری ها بسته است.
او در ایجاد موازنه با سایر سازمان ها بسیار ضعیف عمل نموده و ایثارگران را با چالش هایشان رها کرده است.

مدیری که با مسکن درمانی، جان جانبازان را به لبشان رسانده، حتی نتوانسته در بخش ورزش کوچکترین حرکتی کند و با گماردن زارع بعنوان رییس اداره ورزش خود نقش خود را بکل در هیئت ورزش جانبازان به باند مخوف دکتر ف وانهاده.
از دخل و خرج ورزشگاه و درمانگاه و دانشگاه بنیاد بی خبر است و سالی یکبار در مجامع آنها صورت هایشان را امضا می کند.
شرکت آیت ایثار و صندوق ذخیره شاهد بدون نظارت سازمان های ناظر با بکارگیری خانواده های سوگلی ها ورشکسته اعلام می شوند اما به کار خود ادامه می دهند.

مجتمع رفاهی کوثر چابکسر به تاراج گذاشته می شود.
یک مدیرش دفتر کارش را به دفتر کارشناسی دادگستری و دخالت در آموزش و پرورش تبدیل کرده، آن دیگری معاملات ملکی و خودرو می کند، یکی دیگر که دائم در دفتر نماینده ولی فقیه است مشغول فروش محصولات باغی خود است.
شتر با بارش در بنیاد گم می شود.
اداره پژوهشش مشغول قراردادهای رنگارنگ و بدون خروجی.
وقت نماز هم آقایان و خانم ها دوان دوان سوی نماز جماعت!
اما کمیت عملشان می لنگد؛ بدجور هم می لنگد.

ما که دیگر امید از این مدیر و مدیرانش بریدیم.

آغازی بدون پایان. مگر با پایان کسانی که مسبب ویرانی این منزل دوم ایثارگران شدند.


کد خبرنگار : 23


ایثارگران     بنیاد شهید     گیلان                                
Reply
no
1
yes
23
مسلم
1396/10/23 - 15:54
اكر جعفرزاده حامي مدير بنياد باشد كافيه تا همه را به بازي بكيرند خود جعفرزاده راهش نامعلوم وتاذكي ها براي رضاي خدا كار نميكند مكر دستمزد داشته باشد بخور بخور باشد معلومه مديرش انگونه باشد لذا فقط خدا به داد ما برسد تا ببينيم ظلم چقدر مي ماند

Reply
no
1
yes
12
خانواده شهید
1396/10/24 - 00:02
باسلام.تنهاچیزی که میشودگفت این است که بنیادگیلان ازراه اصلی خودیعنی خدمت خالصانه به جامعه هدف منحرف شده است

Reply
no
1
yes
6
فرهمند
1396/10/26 - 00:00
گفتید قضاوت با خوانندگان !!!؟؟؟
بنده اهلیت ، بومیت ، ساکن رشت هستم ، گذر زمان گشت و گشت ....تا روزی بنا به اجبار و ناچاری و به اقتضای سن و سال ، طی درخواستی حضور مبارک نماینده محترم و غیر بومی رشت جناب آقای جعفر زاده رسیدم ( شهریور 95) تا بنا به تصویب قانون مبنی دریافت حقوق و مزایا و بیمه جهت رزمندگان بیکار و فاقد درآمد ، راهنمایی و در صورت امکان توصییه بفرمایند ، 10 روز بعد از دفتر ایشان تماس گرفتند که مهندس نامه ای برای معاونت امور مجلس در بنیاد شهید آقای عندلیبی نوشتند و شما یک ماه دیگر به بنیاد شهید و امور ایثارگران رشت مراجعه و پیگیری نمایید
پس از ماهها انتظاری و پیگیری و عدم رسیدگی ، متوجه شدیم که نامه را اشتباها برای آقای عندلیبی نوشتند و میبایست برای امور ایثارگران ارتش مینوشتند!!!!!!
و دراین مدت بالای یکسال هم هیچ جوابی به اینجانب نداده اند ./
و اما قضاوت...
تقریبا 70% افرادی که از بنیاد و امور ایثارگران حقوق و مزایا میگیرند ، جبهه نرفته اند و سالیان سال بطریقی از این مزایا بهره مند هستند
80% مسئولان و افسران حال حاضر که در ستاد مشترک ارتش در حال رسیدگی به امور ایثارگرانند ، از جنگ و جبهه چیزی ندیده و نمیدانند
بنده بعنوان سرباز وطن ، پس از انقلاب ، در دو جبهه جنگ (داخلی در غرب و تحمیلی در جنوب ) در رسته تانگ حضور و با بسیاری از فرمانده هان و افسران جبهه دیده آشنا و باورشان دارم
امبدوارم مسئولان محترم در بنیاد ها و امور ایثارگران کشور ، امار و ارقامی صحیح از ایثارگران و رزمنده گان واقعی بدست آورند و حق رزمندگان و بنده حقیر را بدهند

Reply
no
6
yes
0
حسین
1396/10/28 - 16:44
تجربه نشون داده که شما به جنس خودتون هم وقتی پای منافع شخصی تون درمیون باشه رحم نمیکنید اینها که در بالا گفته شد نتیجه تصمیمات کشوریه نه نظر و سلیقه پرسنل بنیادی که بخوان در هر عملکرد سازمانی نظر شخصی شون رو لحاظ کنن. البته کاملاً واضحه که نویسنده نظر شخصی خودش رو گفته که البته قابل احترام بوده اما محلی از اعراب نداره چون تخصصی صحبت نکرده فقط خواسته یه چیزی گفته باشه. بهرحال الان خیلی از شماها که از جنس ایثارگری هستید مدیون همین جعفرزاده هستند که چه دوره تصدی خودش براتون خارج از چارچوب قانون هزینه کرد الان هم در جایگاهی دبگر برای رفع نیازهاتون تلاش منگنه. بهرحال ادم بایستی قدرشناس باشه. که البته اقلیتی هم نیستند مثل نویسنده همین

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.