02 اسفند 1397/ ۱۶ جمادى الثانية ۱۴۴۰
شناسه خبر : 57729
1396,پنجشنبه 05 بهمن11:45
اشتراک گذاری در:
عکس روز

حزب‌الله می‌تواند روزانه 4000 موشک به اسرائیل شلیک کند


حزب‌الله لبنان قادر است در جنگ آینده، روزانه چند هزار موشک به مراکز حساس اسرائیل شلیک کند.
روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت در گزارشی، ضمن تأکید بر این مطلب که موشک‌های حزب‌الله در جنگ آینده دقیق‌تر و مخرب‌تر خواهند بود، نوشت: حزب‌الله لبنان می‌تواند در جنگ احتمالی آینده روزانه 3 تا 4 هزار موشک با میانگین 150 موشک در ساعت پرتاب کند.
این روزنامه افزود: موشک‌های پرتاب شده حزب‌الله به سوی اسرائیل تنها می‌تواند چند روز بعد با عملیات جدی نیروی هوایی اسرائیل و یا ورود نظامیان به داخل اراضی لبنان، کاهش یابد. موشک‌های حزب‌الله در جنگ آینده دقیق‌تر و مخرب‌تر و با برد دقیق خواهند بود که می‌تواند تمام اسرائیل را هدف قرار دهد.
همچنین بخش اول این موشک‌ها از سکوی‌های ثابت و مخفی به سمت اهداف تعیین شده شلیک خواهند شد.
این روزنامه یادآور شد «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ اسرائیل اخیراً گفته است که 30 درصد از ساکنان شمال اسرائیل ]سرزمین‌های اشغالی[ جایی برای مخفی شدن ندارند.
یدیعوت اضافه کرد: وزرای کابینه هنوز به میزان آسیب‌های جبهه داخلی اسرائیل در جنگ آینده واقف نیستند و ضعف جبهه داخلی باعث کاهش روحیه در جنگ و ناتوانی در حمایت لجستیکی می‌شود.
یدیعوت نوشت کسی نمی‌تواند مشخص کند که چقدر منابع مالی نیاز است تا اسرائیل بتواند به سطح مطلوب برای مهار نقص‌ها و رسیدن به آمادگی لازم برسد و در جنگ آینده شمار تلفات اسرائیل بی‌سابقه خواهد بود.
حزب الله لبنان     موشک     اسرائیل                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.