29 بهمن 1398/ ۲۴ جمادى الثانية ۱۴۴۱
شناسه خبر : 57958
1396,چهارشنبه 18 بهمن10:38
اشتراک گذاری در:
عکس روز

خواب آلودگی نیروهای حزب‌اللهی آسیب کشور است


 
نماینده سابق مجلس با اشاره به اینکه در سال 57 با رهبری امام و حمایت مردم نظام سیاسی استبداد در ایران بسته شد، در عین حال گفت: انقلاب اسلامی از اشرافیت سیاسی رنج می‌برد.
زاکانی: خواب آلودگی نیروهای حزب‌اللهی آسیب کشور است
علیرضا زاکانی در سلسله نشست‌های بصیرت انقلاب که به مناسبت دهه مبارک فجر در مسجد امیرالمومنین (ع) ساوه برگزار شد، تحول در کشور را نیازمند اجرای یک دستورالعمل و چارچوب دانست و گفت: قانون اساسی بهترین دستورالعمل و چارچوب برای تحول و پیشرفت کشور است.عمل به قانون اساسی بسیاری از مشکلات جامعه را از بین خواهد برد و مسئولان وظیفه بیشتری در برابر عمل به قانون دارند.
 
وی با تاکید بر پرهیز از سلیقه‌ای عمل کردن به قانون گفت: اینکه بخواهند عده ای به بهانه های مختلف بخشی از قوانین را عملیاتی کنند، جامعه را ملتهب خواهد کرد. در قانون اساسی به همان میزان که موضوع آزادی‌ها در کشور اهمیت دارد به همان میزان نیز موضوع حقوق ملت از اهمیت خاصی برخوردار است و باید در همه بخش‌ها اجرایی شود.

وی اولین آسیب کشور را تفکر غلط غربی دانست و گفت: خواب آلودگی و جوزدگی نیروهای حزب‌اللهی دومین آسیب کشور است که ناشی از بی تدبیری و غفلت در امور کشور است.

وی اشرافیت سیاسی را سومین آسیب کشور بیان و ابراز عقیده کرد: اشراف زدگان و نوکیسه‌های سیاسی در کشور با تاسی از فرهنگ به جامانده از نظام اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دوران طاغوت و الگوی غلط غربی به کشور آسیب می زنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، فساد اقتصادی، بی تدبیری ناشی از اشرافیت و فساد و افراطی گری سیاسی را از دیگر آسیب‌های امروز کشور بیان کرد و گفت: براساس قانون اگر یک مقام مسئول، مالی را از مسیر نادرست به دست آورده است، باید به ملت پس دهد و مسئولان و اقوام آنان باید توضیح دهند اموال خود را از کجا بدست آورده‌اند و هرگونه منفعتی که از مسیر ناصحیح کسب شده باید مورد پیگیری قرار گیرد. فساد اقتصادی و فساد اداری نتیجه اشرافیت سیاسی است که پیوستگی قدرت و ثروت را نشان می دهد و سم مهلکی است و از سال 1380 مقام معظم رهبری دستور قیام علیه این آسیب را دادند.

زاکانی بروز چنین آسیب هایی در کشور و بی تفاوتی مسئولان نسبت به این آسیب ها را موجب کاهش اعتماد عمومی مردم دانست و عنوان کرد: نتیجه تشدید این آسیب ها ایجاد فاصله و گسست بین دولت و ملت است که از مهمترین چالش‌های امروز انقلاب است.

وی ایجاد شکاف و فاصله بین مردم و دولت را موجب باز شدن راه نفوذ دشمن به کشور و بروز تنگناهای اقتصادی بیان کرد و گفت: این آسیب ها زمینه ساز ولنگاری فرهنگی، فکری، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی می شود و کشور را با بحران جدی مواجه می کند و یاس و ناامیدی را در بین مردم رواج می دهد.

زاکانی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی هم اکنون به عنوان یک الگوی تمام عیار در جهان مطرح است، اظهار کرد: سرخوردگی نخبگان کشور و رواج تفکر یاس و ناامیدی با چشم انداز ترسیم شده برای آینده کشور، منافات خواهد داشت و دشمن هم به دنبال تحقق گسست نسلی و قومی است تا بتواند حرکت کشور را متوقف کند.
 
منبع:ایسنا

 
Reply
no
0
yes
0
علیزاده
1396/11/21 - 04:04
آقای زاکانی انقلابیون نه خواب آلودندنه جوگیر،شمابایدبهتربدانیدکه دولتمردان فعلی ازکلمه حزب الله وخصوصاایثاروحشت دارندزیرامیدانندکه اگرانقلابی هاواردکارشوندبه همین راحتی نمیتوانندمملکت راغارت کنندآنهم باعث وبانیش شمامجلسی هاهستیدکه بایکسری مصوبات غلط باعث انزوای انقلابیون شدیدوکسانی سرکارآمدندوخودراصاحب مملکت میدانندکه انقلاب وجنگ راحتی درخواب ندیده اند

Reply
no
0
yes
0
علیزاده
1396/11/21 - 04:27
بله جناب زاکانی اگرانقلابیون خواب آلودبودنددرفتنه های78و88وشایدهم جنگ تحمیلی فاتحه مملکت خوانده شده بودپس نیروهای انقلابی همیشه هوشیارندامامتأسفانه حتی ازطرف دوستان ونهادهاوارگانهای انقلابی نیزپشتیبانی نمیشوندنمونش بنیادشهیدوایثارگران است ریاستش رابکسی سپرده اندکه بجای دفاع ازحق وحقوق آنهابرضدآنهاکارمیکندواین توطئه علنی برعلیه ایثاروایثارگره اگروا


نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.