03 اسفند 1397/ ۱۷ جمادى الثانية ۱۴۴۰
شناسه خبر : 57984
1396,شنبه 21 بهمن13:44
اشتراک گذاری در:
عکس روز

تحلیل‌گر آمریکایی:ایران به رهبر منطقه تبدیل شده است


تحلیل‌گر آمریکایی مسائل ژئوپلتیک در گفت‌وگو با فارس: بعد از حدود چهل سال، ایران به رهبر منطقه تبدیل شده است.

خبرگزاری فارس: بعد از حدود چهل سال، ایران به رهبر منطقه تبدیل شده است

در آستانه سی‌ونهمین فجر انقلاب، «دین هندرسون»، تحلیل‌گر آمریکایی مسائل ژئوپلیتیک به فارس گفت: انقلاب مردمی ایران با رهبری امام خمینی (ره) یکی از بهترین مدل‌هایی است که مردم جهان برای تغییرات انقلابی بدان نیاز دارند.

سی و نه سال از انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی گذشته است و اکنون 4 دهه است که انقلابی مردمی با رهبری معنوی، بر سیاست‌های نظام سلطه فائق آمده و نظامی مستقل و بر اساس خواست اکثریت مردم برقرار و الگوی ملت‌های بسیاری شده است. 

در همین راستا، «دین هندرسون» نویسنده و تحلیل‌گر آمریکایی مسائل ژئوپولتیک در گفت‌وگو با فارس خاطر نشان کرد، امام خمینی (ره) نماینده خواسته مردم ایران برای رها شدن از شاه و کاپیتالیسم فاسد غربی بود.

این مفسر سیاسی و نویسنده آمریکایی افزود، بدبختی و فقری که در زمان حکومت شاه در ایران وجود داشت از یک سو و سرکوب‌های ساواک از سوی دیگر، مردم ایران را آزار داده بود و تشیع با تاکید بر عدالت اجتماعی، اساس اخلاقی لازم برای انتقاد به این سیستم فاسد را داشت، از همین رو برای جهان مدرن حرف‌های تازه‌ای همراه داشت.

هندرسون افزود، بنابراین انقلاب ایران با رهبری امام خمینی که همه این مسائل را در کنار هم جمع می‌کرد، تلاشی برای آزادی از حکومت سلطنتی و حامیان غربی‌اش بود. همچنین مردم ایران آماده بودند تا به شکلی مستحکم در کنار عدالت و امام خمینی (ره) بایستند.

وی خاطر نشان کرد، «اکنون بعد از حدود چهل سال، ایران به رهبر در منطقه تبدیل شده است. استقلال ایران از امپریالیسم غربی به عنوان تهدید رو به رشدی است که پادشاهی‌های دست‌نشانده خلیج فارس را می‌ترساند. این امر، امیدی برای آزادی همه منطقه از هژمونی غربی است».

وی همچنین افزود، حمایت ایران از کشورهایی مانند ونزوئلا و کوبا و سوریه به ایجاد بلوکی که قادر است خارج از دستورالعمل نامنصفانه بین‌المللی دوام بیاورد، کمک کرده است. این دستورالعمل بین‌المللی نامنصفانه از سوی آمریکا و انگلیس اداره می‌شود. کشورهایی مانند ایران و این بلوک در حال زیاد شدن هستند و همین امر، امیدها برای نظم جهانی جدید برپایه انسانیت را زنده می‌کند تا جای حرص و طمع کاپیتالیسم را بگیرد. 

این نویسنده آمریکایی افزود، در موارد زیادی، ایران یکی از بهترین مدل‌هایی است که برای تغییرات انقلابی در جهان نیاز داریم. رسانه‌های غربی توان خود را برای بی اطلاع نگه داشتن همه جهان از انقلاب اسلامی ایران به کار گرفته‌اند. هرجا از ایران خبری منتشر می‌کنند، خصمانه این کار را انجام می‌دهند. اما برخلاف این، خیلی از مردم جهان اکنون ایران را رهبری برای مبارزه با تروریسم تحت حمایت غرب می‌بینند.

هندرسون در ادامه تاکید کرد، دیگر ملت‌ها باید به دنبال تجارت با ایران بوده و راه‌هایی را بررسی کنند که ایرانیان برای دفاع از انقلاب اسلامی طسی کردند. دیگر ملت‌ها باید کاپیتالیسم حاکم در کشورهایشان را سرنگون کنند. وقتی درون این ملت‌ها انقلابی روی دهد، این کشورها قادر خواهند بود اتحادی را با ایران و دیگر کشورهای انقلابی ایجاد کنند و در چنین زمانی این امکان وجود دارد که جنبشی جهانی تمام مردم این جهان را از کاپیتالیسم نجات دهد.

به نقل از فارس
دین هندرسون     فجر انقلاب     خبرگزاری فارس                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.