03 اسفند 1397/ ۱۷ جمادى الثانية ۱۴۴۰
شناسه خبر : 58013
1396,دوشنبه 23 بهمن13:29
اشتراک گذاری در:
عکس روز

اعلام شرایط استخدام رسمی ایثارگران


مصوبه هیئت وزیران درباره ضوابط مربوط به استخدام رسمی کارمندان پیمانی و ایثارگران اعلام شد.

هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ به پیشنهاد شماره ۱۴۴۷۰۴۵ مورخ ۱۳۹۶/۷/۲۲ سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد تبصره (۳) ماده (۴۶) قانون مدیریت خدمات کشوری ـ مصوب ۱۳۸۶ ـ آیین‌نامه اجرایی ماده یادشده را به‌شرح زیر تصویب کرد:

آیین‌نامه اجرایی ماده (۴۶) قانون مدیریت خدمات کشوری

ماده ۱- استخدام رسمی کارمندان پیمانی در پست‌های سازمانی موضوع بند (الف) ماده (۴۵) قانون مدیریت خدمات کشوری با رعایت سیاست‌های دولت و قوانین و مقررات مربوط، به پیشنهاد دستگاه اجرایی و تأیید و صدور مجوز استخدام رسمی از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور و رعایت موارد مندرج در این آیین‌نامه امکان‌پذیر است.

ماده ۲- دستگاه‌های اجرایی می‌توانند بر اساس مجوزهای صادره از محل ماده (۱) کارمندان پیمانی خود را پس از آزمون و سنجش شایستگی‌های تخصصی و رفتاری متناسب با پست‌های سازمانی حاکمیتی و حصول اطمینان از دارا بودن شایستگی‌های موردنظر، به استخدام آزمایشی درآورند.

تبصره – آن دسته از کارمندان پیمانی دستگاه‌های اجرایی که استخدام پیمانی آنان از طریق شرکت و قبولی در آزمون‌های استخدامی که با رعایت سازوکار ماده (۴۴) قانون مدیریت خدمات کشوری برگزار می‌گردد، نبوده است برای استخدام آزمایشی باید در آزمون‌های استخدامی موضوع ماده (۴۴) قانون مذکور که توسط سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار می‌گردد، شرکت کنند و حدنصاب آزمون را بر اساس دستورالعمل مربوط کسب نمایند.

ماده ۳- به‌منظور تشخیص صلاحیت موضوع بند (الف) ماده (۴۶) قانون مدیریت خدمات کشوری، وظایف کمیته تخصصی تعیین صلاحیت کارمندان رسمی، موردنظر در بند مذکور، به شورای راهبری توسعه مدیریت دستگاه‌های اجرایی موضوع مصوبه شماره ۲۰۶/۹۳/۱۱۸۵۲ مورخ ۱۳۹۳/۹/۵ شورای عالی اداری واگذار می‌گردد.

ماده ۴- تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران بر اساس قوانین و مقررات مربوط صورت می‌پذیرد.

ماده ۵- دستورالعمل اجرایی این آیین‌نامه و همچنین شرح وظایف شورای راهبری توسعه مدیریت و سرمایه انسانی در خصوص ماده (۳) این آیین‌نامه به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور به تصویب شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی می‌رسد.

ماده ۶- تصویب‌نامه‌های شماره ۲۳۱۴۱۳/ت۴۳۹۱۳ک مورخ ۱۳۸۸/۱۱/۲۱ و ۲۶۲۷۷۰/ت۴۳۹۱۳ک مورخ ۱۳۸۸/۱۲/۲۷ لغو می‌شوند.
 
استخدام ایثارگران     آیین‌نامه     خدمات کشوری                                
Reply
no
0
yes
0
1396/11/23 - 15:27
فاش نیوز سلام. لطفا در مورد بند4 که مربوط به ایثارگران است توضیح بنویسید که آیا منظور فرزندان رزمندگان و جانبازان زیر 25درصد هم شامل می شود و یا فقط خود ایثارگر مد نظر است. ممنون

Reply
no
0
yes
0
1396/11/23 - 19:17
بند 4آن شامل فرزندان رزمنده هم میشه؟

Reply
no
0
yes
0
Amir hosein
1396/11/24 - 09:32
با عرض سلام و خدا قوت خدمت شما سرور گرامی ؛
به استحضار شما می رساند ؛ کانون وکلای مرکز در این دوره ظرفیت پذیرش کارآموزی وکالت 96 را به ۱۴۳۰ نفر افزایش داده است که طبق قانون برنامه ی ششم توسعه و نص ماده ی ۸۸ همین قانون و نیز ماده ی ۵۹ مکرر ۳۰ درصد از کل ظرفیت اختصاص به سهمیه ی ایثارگران که مصادیق آن دقیقا در همین ماده ی فوق الذکر بیان شده اختصاص دارد، ولی متاسفانه کانون وکلای مرکز از نص صریح قانون برنامه ی توسعه ی ششم تخلف نموده و علی رقم این که ایثارگران و فرزندان ستم دیده ی ایشان علی رقم کسب شرط حد نصاب قبولی کاملا غیر قانونی پذیرفته نشده اند و این ظلم بزرگ در حق ایشان میباشد (یعنی از ۴۲۹ نفر که شامل سهمیه ی ایثار گران بوده و شرط کانون را نیز دارا میباشند تنها ۳۳۰ نفر را در لیست اسامی قرار داده است)
با تشکر. ااز شما تقاضا داریم تا اجازه ندین حق داوطلبان ایثارگر رو ضایع کنن

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.