22 آذر 1397/ ۰۵ ربيع الثاني ۱۴۴۰
شناسه خبر : 58030
1396,سه شنبه 24 بهمن09:00
اشتراک گذاری در:
عکس روز

پیشنهاد رفراندوم اهانت به ده‌ها میلیون راهپیمای ۲۲بهمن


حسین شریعتمداری گفت که حجت‌الاسلام روحانی با سخن گفتن از رفراندوم آن هم در محضر میلیون‌ها راهپیمایی‌کننده در ۲۲ بهمن عملاً به آنها اهانت کرده است.

حسین شریعتمداری، مدیر مسئول کیهان در پاسخ به سؤال خبرگزاری تسنیم پیرامون پیشنهاد رفراندوم که از سوی رئیس‌جمهور در راهپیمایی حماسی 22 بهمن مطرح شده بود گفت: پیشنهاد رفراندوم از سوی رئیس‌جمهور در سخنرانی روز 22 بهمن، می‌تواند نشانه ناخشنودی ایشان از حضور ده‌ها میلیونی مردم در این راهپیمایی با شکوه و تماشایی 22 بهمن تلقی شود، چرا که مردم با حضور ده‌ها میلیونی خود در راهپیمایی 22 بهمن، بر اصول و مبانی انقلاب و نظام اسلامی تاکید کرده‌اند و این به تنهایی یک رفراندوم گسترده با پیام ده‌ها میلیونی «آری» به نظام است، بنابراین پیشنهاد رفراندوم غیر از نفی این حضور و ناشنیده گرفتن پیام آن هیچ مفهوم و ترجمه دیگری نمی‌تواند داشته باشد.
شریعتمداری در ادامه گفت: وقتی عده‌ای اندک و کم‌شمار در حد یک چند صد هزارم جمعیت 22 بهمن دست به اغتشاش زده بودند، آقای روحانی و رسانه‌های حامی او گوش فلک را کر کرده بودند که صدای مردم را باید شنید! و اکنون تعجب‌آور است چرا حاضر نیستند صدای توده‌های عظیم و چند ده میلیونی مردم را که صدای واقعی ملت است بشنوند و به گونه‌ای سخن می‌گویند که انگار صدای ملت با آنچه در حماسه اخیر مطرح کرده‌اند متفاوت است!
وی افزود: اگر آقای رئیس‌جمهور صدای انبوه متراکم ملت در راهپیمایی 22 بهمن را صدای مردم می‌دانست دیگر پیشنهاد همه‌پرسی مفهومی نداشت.
مدیر مسئول کیهان گفت: آقای روحانی طی چهل سال گذشته از مسئولان بلندپایه نظام بوده است بنابراین به خوبی می‌داند که رفراندوم مورد‌اشاره وی در اصل 59 قانون اساسی شرایطی دارد که با پیشنهاد او همخوان نیست از این روی ایشان با اطمینان از غیر عملی بودن رفراندوم یاد شده این پیشنهاد را مطرح کرده است و معتقدم چنانچه این پیشنهاد را عملی می‌دانست هرگز آن را مطرح نمی‌کرد زیرا مطمئن بود و هست که نتیجه آن همان خواهد بود که در راهپیمایی 22 بهمن شاهد بوده‌ایم.
شریعتمداری گفت: همه‌پرسی که در اصل 59 قانون اساسی آمده است مربوط به مواردی است که قانون درباره آن گویا و صریح نیست که در آن صورت با تصویب دو سوم نمایندگان مجلس درباره آن همه‌پرسی صورت می‌گیرد، اما  وظایف قانونی رئیس‌جمهور به صراحت در قانون اساسی و قوانین جاری آمده و رئیس‌جمهور ملزم به اجرای آن است از این جهت پیشنهاد رفراندوم تنها در قالب یک حاشیه‌سازی قابل تعریف است که ان‌شاءالله برای فرار از وظایف برزمین مانده ایشان نباشد!
مدیرمسئول کیهان سخنان رئیس‌جمهور در مراسم پر شکوه 22بهمن را اهانت آشکار به مردم و بازی در زمین دشمن دانست و گفت: این بعد از سخنان ایشان حدیث مفصل دیگری است که نباید از کنار آن با بی‌توجهی عبور کرد.
رئیس جمهور روحانی     رفراندوم     راهپیمایی 22بهمن                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.