28 تير 1398/ ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 58102
1396,پنجشنبه 03 اسفند13:50
اشتراک گذاری در:
عکس روز

توافقات انجام گرفته درباره نحوه اجرای کسر خدمت ایثارگران


سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس از تذکر این فراکسیون به ستاد کل برای ارائه آمار واقعی فرزندان ایثارگر مشمول قانون کسر خدمت و معافیت خبر داد.

توافقات انجام گرفته درباره نحوه اجرای کسر خدمت ایثارگران

فاش نیوز -  سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس از تذکر این فراکسیون به ستاد کل برای ارائه آمار واقعی فرزندان ایثارگر مشمول قانون کسر خدمت و معافیت خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، علی اکبر کریمی نماینده ایثارگر مردم اراک و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند اجرا شدن قانون کسر خدمت و معافیت فرزندان ایثارگران در هفته جاری اظهار داشت: اصل موضوع کسر خدمت و معافیت فرزندان ایثارگران بر اساس قانونی است که در مجلس تصویب شده است و در این راستا ستاد کل با ایجاد سامانه ای اقدام به ثبت نام افراد واجد شرایط مشمول این قانون کرد.

وی گفت: با توجه به اینکه تعداد افراد ثبت نام شده در سامانه زیاد بوده است و اختلاف نظری بین ما در مجلس(بویژه فراکسیون ایثارگران) و از طرفی ستاد کل وجود دارد، مقرر شد تعداد افرادی که می توانند شامل این مشمولیت شوند را آنها اعلام کنند. بر اساس اولویت، به کسانی که بیشترین امتیاز را داشته باشند، کسر خدمت یا معافیت تعلق خواهد گرفت.

نماینده ایثارگر مردم اراک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به همین خاطر الان پروسه اولویت بندی افراد و نحوه مراجعه آنان توسط نظام وظیفه به این صورت اعلام شده است.

وی یادآور شد: مراجعه ایثارگران تا کنون خوداظهاری بوده است ولی از این مرحله به بعد باید مدارک و مستندات خود را ارائه دهند تا با توجه به مستندات، اولویت بندی صورت بگیرد و این حکم قانونی اعمال شود.

سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس در خصوص این سووال که ایثارگرانی که دارای درصد پایین هستند تا چه زمانی باید انتظار بکشند پاسخ داد: با توجه به اولویت ها، میزان امتیازات ایثارگران مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت و به هر صورت این قانون این امکان را فراهم خواهد کرد که هر کسی کل امتیاز را بدست آورد، بتواند از معافیت یا کسر خدمت استفاده کند.

کریمی نماینده ایثارگر مجلس دهم در خصوص تفاوت دیدگاه آماری ستادکل و فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی متذکر شد: ما روی این آمار ارائه شده از سوی ستاد کل حرف داریم و اعتقاد داریم که این آمار واقعی نیست و کسانی که واقعا شرایط استفاده از این قانون را دارند، نمی تواند این تعداد باشند؛ به همین خاطر به ستاد کل اعلام کرده ایم که آمار این سامانه باید واقعی شود.


کد خبرنگار : 17


فراکسیون ایثارگران     کسر خدمت     معافیت فرزندان ایثارگران                                
Reply
no
0
yes
1
حسین
1396/12/03 - 14:28
قانون خرید خدمت بودجه ۹۷ را نمایندگان وریس محترم مجلس حذف می کنندوبعد نامه می‌نویسد به رییس‌جمهور که به ایثارگران خدمت کنید . واقعا جادارد از ریس ونمایندگان تشکر کرد همه ایثارگران دعاگوی شما هستند. همین قانون های. که برای ایثار گران تصویب کردید کفایت میکند

Reply
no
0
yes
3
ایثارگر
1396/12/03 - 16:31
مجلسی که قانون تصویب میکند ولی اجرا نمی شود بدرد لای جرز دیوار میخوره.

Reply
no
0
yes
3
حسام
1396/12/03 - 16:59
شماها هم فقط ياد گرفتين حرف بزنين
هيچ اقدامي نميكنين
اين حرفارم ميزنيد كه سال ديگه مردم بهتون راي بدن
ولي كور خونديد

Reply
no
0
yes
6
رزمنده
1396/12/03 - 20:37
شک نکنیدواقعی نیست حداقل نه دهم خوداظهاری اشتباه بوده ودرارایه مدرک ناتوان بوده اند یا بعدقطعنامه بوده وقبلا توسط برادراستفاده شده یااصلا منطقه عملیاتی نبوده ویا حین خدمت نبوده قول میدهم 28...29...فوقش 3000نفرهم نمیشه اما کشش میدن واارکاسه ای زیر نیم کاسه هست..دوست ندارندخانواده رزمنده یه عزت کوچولو پیش خانواده رنجکشیده کسب کنه.سیعلمون الذین ظلمو ای منقلبن ینقلبون

Reply
no
0
yes
0
رزمنوه
1396/12/03 - 20:48
دوباره عقب گرد میکنیم؟بنازم به این فکر

Reply
no
0
yes
0
موسی
1396/12/05 - 12:10
مسخره کردین مارو ؟!!!!


Reply
no
0
yes
0
H.Ebrahimi
1396/12/06 - 11:57
با سلام وخسته نباشيدوخداقوت بخاطر اطلاع رساني بموقع جهت ايثارگران من بعنوان يك ايثارگر ميخواستم بگم چون با تلاش برخي از نمايندگان دلسوز مجلس بحث معافيت وكسري خدمت فرزندان ايثارگران بجاي نرسيد وخود مجلس از مصوبه اول خود عقب نشيني كرد ايثارگران ديگر بايد خود دست بكار شوند تاكي بايد شاهد حق كشي بعضي از اقايان بود مگر ايثارگران باهم فرق مي كنند كه اينگونه تبعيض قائل مي شوند
چطور اين همه سرباز فراري وجود دارد سرباز كم نيست واخر سرهم با پول حل وفصل مي شود ولي به ايثارگران كه ميرسه سرباز كم دارند
زمان دفاع مقدس هم همين بود بچه هاي مخلص رفتند واقازادها درس خواندند وبعدهم بخاطر تحصيلات پست وجايگاه گرفتند والان هم شاهد همين وضعيت هستيم كه فقط انگار اين ايثارگران كه بايد توان همه چيز را بدهند
باهمه اين فشارها بدانيد جمعيت ايثارگر تا اخر پاي نظام اسلامي وخون شهدا ورهنمودهاي مقام معظم رهبري خواهد ايستاد
ولي بعضي مسئولين نابخرد بترسند از ان روزي كه ايثارگران دست بكار شوندوديگر نتوانند جواب دهند
لطفاانعكاس دهيد باتشكرفروان والسلام عليكم ورحمة الله

Reply
no
0
yes
0
رحیم
1396/12/11 - 01:48
فقط بااین کارتون ایثارگران روازانقلاب دورکردیداونوقت دم ازتوجه به فرهنگ ایثارمیزنیدواقعاخنده دارهReply
no
0
yes
0
1396/12/21 - 14:46
لازم نیست در مورد ایثارگران قانون وضع کنید قانونی که هیچوقت قرار نیست اجرا شود

Reply
no
0
yes
0
امیر
1397/01/02 - 21:33
ما چه گناهی کردیم من پدرم۲۷ماه جبهه ای داره ولی الان من دارم خدمت میکنم درحالیکه ۲۸ماه معافه تروخدا فکرماروهم بکنید

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.