28 آذر 1397/ ۱۱ ربيع الثاني ۱۴۴۰
شناسه خبر : 58145
1396,پنجشنبه 03 اسفند10:04
اشتراک گذاری در:
عکس روز

پخش آثار رزمواره مدافعان حرم از رسانه ملی


مسئول بخش فضای مجازی نخستین رزمواره مدافعان حرم، با اعلام دریافت 135 اثر اعلام کرد: این آثار در 5 بخش «شبکه های اجتماعی؛  32 اثر»، «سایت و وبلاگ؛  33 اثر»، «نرم افزارهای کاربردی؛  6 اثر»، «طرح و تصاویر گرافیکی؛  18 اثر» و «پادکست؛  46 اثر» مورد داوری قرار گرفتند.

سعید مقیسه گفت:  محدوده جغرافیایی ارسال کنندگان آثار در گستره سرزمین پهناور ایران شامل 66 اثر از استان تهران و 69 اثر از سایر استان‏ها می‌باشد. از نظر کیفیت آثار، با توجه به بستر ارایه آن ها و ویژگیهای فضای مجازی اکثراً قابل قبول  و برخی شایسته تقدیر و حمایت هستند.

داوران محورهای مختلف بخش فضای مجازی این رزمواره که از افراد شناخته شده و دارای سوابق علمی و اجرایی مختلف در آن محور، انتخاب و دعوت به همکاری شدند ؛ فرآیند داوری آثار را مطابق شاخص و معیارهای هر بخش مسابقه که از قبل در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفته بود ، به انجام رساندند و در هر محور حداقل 3 داور، آثار رسیده را در جلسات حضوری مورد بررسی قرار دادند.

نخستین رزمواره مدافعان حرم

مقیسه نماینده معاونت فضای مجازی سازمان صداوسیما در این رزمواره همچنین افزود: طبق بیانات مقام معظم رهبری، «فضای مجازی یک دنیای رو به رشدِ غیرقابل توقّف است» (بیانات در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت – 03/06/1395) و رزمواره مدافعان حرم فرصتی را فراهم کرده است تا  ضمن پاسداشت شهدای مدافع حرم، افراد موثر و خلاق در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در فضای مجازی شناخته شوند.

وی همچنین اعلام کرد، بازار محتوای سازمان صداوسیما، آمادگی دارد تا تمامی آثار رسیده به رزمواره را اعم از بخش فضای مجازی و دیگر بخشهای رزمواره به صورت امانی در بازار محتوا عرضه نماید تا ذینفعان بازار محتوا که اپراتورهای تلویزیون تعاملی (IPTV) و شبکه های رسانه ملی از جمله آن‌ها هستند، از این آثار استفاده نموده و همچنین بستری برای بهره برداری از آن ها برای همه مردم وجود داشته باشد.

وی اضافه کرد: تولید کنندگان آثار ارایه شده می توانند برای افزایش کیفیت آثار خود، از مرکز خدمات رسانه ای بازار محتوا نیز استفاده کنند.
فضای مجازی     مدافعان حرم     فاش نیوز                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.