23 آذر 1397/ ۰۶ ربيع الثاني ۱۴۴۰
شناسه خبر : 58164
1396,پنجشنبه 03 اسفند14:15
اشتراک گذاری در:
عکس روز

خدمت رسانی بنیاد شهید به ۱۹۸۰ جانباز نخاعی کشور


مسعود جوادی روز پنجشنبه در حاشیه سفر زیارتی 26 بانوی جانباز 70 درصد به مشهد، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد جانباز قطع نخاعی 200 نفر دارای ضایعه نخاعی گردنی بوده و تنها قادر به حرکت دادن اندام بالای گردن هستند.

خدمت رسانی بنیاد شهید به هزار و980 جانباز قطع نخاعی کشور
وی گفت: کلیه جانبازان و خانواده های آنان در کشور علاوه بر دفترچه بیمه پایه درمان، دارای بیمه تکمیلی درمان بوده و بدون پرداخت فرانشیز از کلیه خدمات معاینه پزشک، دارو و آزمایشگاه بهره مند می شوند.
جوادی به خدمات خاص پزشکی مورد نیاز جانبازان قطع نخاع اشاره کرد و گفت: علاوه بر پوشش بیمه ای برای این عزیزان، تجهیزات با کیفیت توانبخشی، تخت، صندلی چرخدار و لوازم مصرفی پزشکی براساس سهمیه سالانه برای این ایثارگران تخصیص می یابد و هزینه ای نیز بابت خدمات پرستاری به این خانواده ها پرداخت می شود.
این مقام مسئول بر تامین کامل مایحتاج مورد نیاز و خدمات پزشکی جانبازان تاکید کرد و گفت: مشکل خانواده های جانبازان قطع نخاع، بیشتر مربوط به مسائل اجتماعی، فرهنگی، آینده زندگی جانبازان، خانواده و شکاف های بین نسلی است و معضلات فرهنگی نیز تبدیل به دغدغه عمده این اسوه های ایثار شده است.
جوادی، برگزاری اردوهای مختلف برای همفکری و آشنایی جانبازان با یکدیگر را در راستای رفع برخی دغدغه های این قشر ایثارگر عنوان کرد و گفت: در اردوی زیارتی- آموزشی چهارروزه مشهد 26 نفر از بانوان جانباز 70 درصد از 10 استان کشور حضور دارند.
520 هزار جانباز در کشور زیر پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارند.
بانوان جانباز     بنیاد شهید     خدمات رسانی     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
0
ناصر ٧٠٪‏
1396/12/07 - 21:34
باسلام ، خدمت كليه دوستان عزيز اين برنامه برگزاري اردوهاي زيارتي و آموزشي براي جانبازان بانوان الزامي و خيلي قابل تقدير است كاش تداوم داشته باشد و همچنين براي جانبازان نخاعي آقايان هم اجرايي شود چون بيش از ١٢ سال است كه خبري از اين اردوها نيست قابل توجه مسولين بنياد شهيد كه حركتي كنند.

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.