04 بهمن 1397/ ۱۸ جمادى الأولى ۱۴۴۰
شناسه خبر : 58348
1396,سه شنبه 22 اسفند16:35
اشتراک گذاری در:
عکس روز

اختصاص ۵۰ میلیارد تومان برای مستمری والدین شهدا


والدین شهدای شاغل در دستگاه های اجرایی مندرج در ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری از کلیه امتیازات قانونی همسر شهید برخوردار هستند و تا سقف ۵۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ردیف ۱۳۱۶۰۰ مربوط به بنیاد شهید تامین شد.

اختصاص ۵۰ میلیارد تومان برای مستمری والدین شهدا

فاش نیوز -  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بررسی تبصره 17 بنیاد شهید و امور ایثارگران را مکلف به تسری کلیه امتیازات قانونی همسران شهدا به والدین شهدا کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هنگام بررسی لایحه بودجه 97 که از شورای نگهبان به بهارستان اعاده شده است، با اصلاح تبصره 17 در بند الحاقی 4 آن را به این شرح اصلاح کردند: والدین شهدای شاغل در دستگاه های اجرایی مندرج در ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری از کلیه امتیازات قانونی همسر شهید برخوردار هستند و تا سقف 500 میلیارد ریال از محل اعتبارات ردیف 131600 مربوط به بنیاد شهید تامین شد.

بر اساس این گزارش، نمایندگان ملت در بهارستان در ادامه رفع ایرادات شورای نگهبان در خصوص لایحه بودجه 97، بند الحاقی 5 را به این شرح اصلاح کردند: بنیاد شهید و امور ایثارگران، مکلف است علاوه بر افزایش سنواتی، مستمری کلیه والدین معظم شهدای فاقد حکم حقوقی(شهید) را به میزان 25 درصد افزایش دهد و اعتبارات مورد نیاز این حکم از محل صرفه جویی بنیاد شهید و امور ایثارگران تامین می گردد.

براین اساس از محل جدول 131600 تا سقف مبلغ 500 میلیارد ریال اعتبار قابل تامین خواهد شد.


کد خبرنگار : 17


مستمری     والدین شهدا     مجلس شورای اسلامی                                
Reply
no
0
yes
0
سید علی حسینی فخر
1396/12/19 - 09:12
سلام علیکم . بنده فرزند جانباز ۲۵ درصد هستم . متاهل و فاقد َشغل . پدرم کارمند رسمی شرکت نفت هست و ۸ سال دیگه تا بازنشستگی داره . مدرک تحصیلی کاردانی گرافیک از دانشگاه و گواهینامه Hse از فنی حرفه ای دارم . طبق ماده ۴۸ الحاقی ...بعلاوه سهمیه استخدامی ؛ تقاضای استخدامم رو از وزارت نفت خواستم ولی وزیر اینجور استخدامی هارو متوقف کرده و هر جایی مراجعه کردم گفتن فقط ماده ۲۱ جایگزینی میتونم استفاده کنم ؛ یعنی بابام بازنشست بشه من آزمون شرکت کنم و .... ! حتی کمیسون ماده ۱۶ هم از ماده ۴۸ الحاقی حمایت نکرد و گفت فقط ماده ۲۱ جایگزینی ! با اینکه ماده ۴۸ الحاقی بقوه خود باقیست ولی متاسفانه توجه نمیکنن و مارو بین این قوانین گرفتار کردن . خواهش میکنم بنده رو راهنمایی کنید چطوری از حقم دفاع کنم و .... ! خدا قوت

Reply
no
0
yes
3
ناشناس
1396/12/25 - 08:01
با سلام
ایا عجیب نیست برای والدین شهدای شاغل با میانگین سن بالاتر از 70 سال یعنی الان اگر هم شاغل بوده اند همگی بازنشسته شده اند و شاید یک یا دو نفر الان شاغل باشند و این مصوبه برایشان مناسب باشد ، می ایند و در مجلس مصوبه می نویسند !
ولی برای حداقل حقوق رزمندگان و جانبازان زیر25% فاقد شغل دولتی با تعداد بیش از 100 هزار نفر کمترین حمایتی انجام نمی دهند ! و حتی یک ایین نامه اجرایی هم نمی نویسند !
براستی تا چه زمانی قرار است کلیه حمایت ها فقط برای ایثارگران شاغل در دستگاههای دولتی باشد و سایرین را به فراموشی بسپارند ؟

Reply
no
0
yes
0
ایثارگر
1396/12/29 - 04:18
روند نا حقی و بیعدالتی در مجلس به صورت مستمر ادامه دارد و نمی دانم چرا متوقف نمی شود؟
همیشه برای انهایی که از حمایت های مناسبی بهره مند هستند حق های جدیدتر ایجاد می شود و برای انهایی که حمایتی ندارند مثل گذشته به فراموشی سپرده می شوند .

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.