05 فروردين 1397/ ۰۸ رجب ۱۴۳۹
شناسه خبر : 58439
1396,سه شنبه 22 اسفند16:58
اشتراک گذاری در:
عکس روز

قانون بازنشستگی با سنوات ارفاقی


صمد مهدی پور- در رابطه با قانون بازنشستگی با سنوات ارفاقی

1- بنده اگر جای واضعین این قانون بودم، بعد از ابلاغ این قانون به دستگاه هایی که مشمول این قانون هستند یادآوری می نمودم که هرگاه فرزند شهید یا جانبازی که مشمول این قانون می شود و زمان استفاده آن رسیده به محض اینکه فرد ذینفع در خواست کتبی به دستگاه تسلیم نمود دستگاه مکلف و موظف است طبق قوانین مصوب نسبت به انجام مراحل بازنشستگی فرد درخواست کننده  اقدام کند، این فرد ذینفع که می خواهد از سنوات ارفاقی استفاده کند هیچ فرقی با آن فردی که 30 سال خدمت کرده است ندارد.

 در واقع ما قانون گذاران بعد از بررسی ها و جلسات مختلف به این نتیجه رسیده ایم که یک فرزند شهید یا ... به دلیل اینکه در اثر شهادت پدر (والدینش) دچار یک صدمه و خسارت جبران ناپذیری شده است، به این نتیجه رسیده ایم که مثلا" به جای اینکه مثل بقیه کارکنان 30 سال کار کند، 20 سال یا 22 سال که سوابق کاری داشته باشد بقیه را به او ارفاق کنیم شاید اندکی مرهمی بر روی آلام و دردها و صدمات جبران ناپذیری که روی همه ابعاد وجودی او (ابعاد زیستی، روانی، اجتماعی و معنوی) گذاشته کم شود. این یک قانون الهی و بشری و انسانی است، امتیازی نیست یک حق مسلم و طبیعی است.

2- حالا اگر دستگاه های اجرایی به هر دلیل قانون بازنشستگی با سنوات ارفاقی را عمل نکردند، فرزند شهید یا هر فرد ذینفعی حق دارد از مجاری قانونی اقدام کند و مثلا در این مورد در دیوان عدالت اداری بر علیه دستگاه دادنامه را تنظیم نماید، اگر دیوان عدالت اداری در نهایت به نفع فرد دادخواست دهنده رای صادر نمود آن دستگاه در این مدت که فرد را در حالت بلاتکلیفی یا انتظار قرار داده است، مجرم و متخلف است و باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرد و حداقل به فرد متقاضی بازنشستگی خسارت و جریمه ای پرداخت کند.

اگر قانون گزاران هدفشان این است که کمکی مثلا به فرزند شهید یا ... بکنند، قانون را باید اینگونه تصویب نمایند تا هر کسی و هر دستگاهی خودسرانه، سلیقه ای یا مغرضانه عمل نکند.

در واقع این قانون با این وضعیت فعلی به نوعی قوانین ضد ایثارگری است و به شخصیت فرد ایثارگر، فرزند شهید و ... آسیب زده است و حرمت و احترام افراد را مخدوش می نماید و از طرفی ضعف و عدم اقتدار قانون گزاران را نشان می دهد. یا قانون وضع نکنند یا اگر قوانینی وضع کردند به گونه ای باشد که به شخصیت و حرمت افراد خسارت مادی و معنوی وارد نشود، ایثارگران واقعی طلبکار نظام و دولت نیستند و توقع و انتظاری نداشته و ندارند

 همانطور که بابای شهید من و دیگر عزیزان هیچ توقع و انتظار و ادعایی نداشتند. بعضا فرزندان و خانواده آنها هم انتظار و توقعی ندارند، اما حالا که این قانون را وضع نموده اند و ما هم دیگر ظرفیت و تحمل دستگاه را نداریم، انگیزه و دل خوشی برایمان نگذاشته اند پس چه بهتر که برویم، تا زمانی که در دستگاه بودم بر حسب وظیفه و وجدان و تعهد وظایفم را با انگیزه و ماهرانه انجام دادم و همواره سعی می نمودم تغییر و تحول و اصلاحی انجام دهم، این ادعا نیست! خودستایی نیست! یک واقعیت است و آن اسناد و مدارک هم موید ادعای صادقانه بنده می باشد.

 منتقدی مشفق و فرزند شهید همیشه سرافراز و دلاور دفاع مقدس


کد خبرنگار : 20


قانون بازنشستگی     سنوات ارفاقی     فرزند شهید     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
6
ایثارگر
1396/12/22 - 19:22
با سلام
وقتی قانون گذار قوانین نادرستی متناسب با شرایط خودش به تصویب می رساند البته بازتاب های منفی فراوانی دارد .
قانون گذار باید طوری قانون بنویسد که همه فرزندان شهدا حتی در دورافتاده ترین نقطه ها و روستاها دارای شغل و درامد باشند و عدالت را احساس کنند ،
تسهیلات و قوانین ناشی از شغل با قوانین ناشی از ایثارگری باید از هم تفکیک شود تا همه فرزندان شهدا چه انهایی که دارای شغل دولتی هستند چه انهایی که کارگز و یا حتی فاقد شغل هستند عدالت را احساس کنند .

no
0
yes
0
عبدالله
1396/12/27 - 15:00
سلام برهمه عزیزان ایثارگر
شما بهترین قانون رو برای هرکسی وضع کن ولی کسی اجرا نکنه به چه دردی می خوره!!!! الان وضعیت خانوادههای ایثارگران به همین صورت است چه اقایون قبول کنن وچه قبول نکنن خیلیها از این قوانین زمانی اجرایی می شن که دیگه به درد ایثارگر نمی خوره./.


Reply
no
0
yes
2
صمد مهدی پور فرزند شهید دفاع مقدس
1396/12/23 - 16:02
با درود به همه انسانهای آزاده و آزاد اندیش، آنهایی که تظاهر به دینداری و مسلمانی نمی کنند اما انسانیت دارند.
روز دوشنبه چهارم بهمن نود و پنج یک جلسه آموزشی و یا سمینار از طرف اداره اطلاعات اصفهان در دانشگاه محل کارم بر گزار شد که مدیر محترم حراست دانشگاه از بنده هم دعوت نمود در این جلسه شرکت نمایم، استاد آقای....... از دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی دعوت شده بود ، سمینار بسیار آموزنده و جالب بود، و ای کاش اینگونه جلسات را همه گیر می نمودند و در سطحی وسیع تر مردم را آگاه می ساختند، استاد و مدرس آقای ..... بسیار عالی ، پر توان و پر انرژی مطالب ارزشمندی را مطرح نمودند، ایشان بیش از بیست کشور رفته بود و یکی از آن کشور ها کشور آلمان بود، یک خاطره و مسئله ای را تعریف کرد که اگر بعضی از مردم و بعضی از مسئولان این کشور ذره ای انسانیت ، غیرت و جوانمردی در آنها وجود داشته باشد بهتر است قبل از اینکه دیر شود و به حساب آنها برسند خودشان بروند و به حساب خود برسند که ناگهان خیلی زود دیر خواهد شد و دیگر پشیمانی سودی نخواهد داشت.
ایشان فرمود در کشور آلمان متوجه شدم که به یک سری از سگ ها توجه و عنایت خاصی دارند و ازآنها بخوبی نگه داری می شود و از همه امکانات لازم بهره مند هستند، برایم سوال شد چرا به این سگ ها این قدر توجه دارند، جوابی که دریافت نمودم مرا شگفت زده نمود ، ایشان فرمود مسئول نگه داری از این سگ ها گفت این سگ ها از نوه ها و خاندان سگ هایی هستند که در جنگ به ارتش آلمان و سربازان آلمانی بسیار خدمت نمودند و بخاطر همین الان از این یادگاران آن سگ ها اینگونه نگه داری می شود. حالا توجه کنید به بعضی از مردم و بعضی از مسئولان کشور جمهوری اسلامی ایران که خود را مسلمان و پیرو دستورات و فرامین قران دانسته و خود را از پیروان ائمه اطهار می دانند و ادعای پیروی از سیره و سنت نبوی و علوی دارند، چقدر با حرفهای احمقانه خود، با طعنه و کنایه و زخم زبان دل فرزندان شهدا و خانواده آنها را خون نمودند.
گفته اند :
سگ با زبان به زخم تنش می زند دوا
کمتر ز سگ ، کسی است که زخم زبان زند !
ما ، دیده ایم قفل به در می زنند لیک
خوش آن بود که قفل کسی بر دهان زند
و گفته اند :
جراحتی که ز تیغ زبان رسد به دلی
به هیچ ز مرهم راحت نکو نخواهد شد
میانه ی تو و او گر زبان زدی زخمش
به غیر صحبت سنگ و سبو نخواهد شد

صمد مهدی پور فرزند شهید سرافراز و دلاور دفاع مقدس که از سر درد و رنج می گوید و می نویسد.

Reply
no
0
yes
0
فرهمند
1396/12/24 - 03:52
این اولین باری نیست که قانون شکنی میکنند
هر گاه قانونی به تصویب میرسد باید نظارت هم باشد وگرنه یا اجرایی نمیدونم و یا اینکه با تبصره و لایحه قانون را دور میزنند

Reply
no
0
yes
5
ناشناس
1396/12/25 - 08:06
اختصاص کلیه حمایت ها به ایثارگران شاغل و عدم هرگونه حمایت از ایثارگران فاقد شغل دولتی خودش مهمترین بی عدالتی است .
و هر جا تبعیض و بیعدالتی باشد ، فساد گسترش می یابد .


Reply
no
0
yes
1
الیاس
1396/12/25 - 14:50
سلام:بااحترام من درسال 94بازنشسته شدم بعدازاینکه حکم حقوقم برقرارشد مبلغ 450هزارریال حقوقم کم شده بود به اموراداری مراجعه کردم آخرش گفتند چه 20/0 درصد افزایش حقوق شاغلی راکم کردن من که کارمند رسمی بودم وآزاده وجانباز هستم مگرباآخرین حکم بازنشسته نمی کنند

no
0
yes
1
مدیر اداری
1396/12/26 - 11:53
با سلام برادر گرامی من این موضوع را برای همکارانم خیلی پیگیری کردم
اگر بیش از 30 یا 31سال سابقه نداشته باشید باید از صندوق به دیوان شکایت کنید صندوق براساس رای دیوان حق شما را خواهند داد .
ولی اگر بیش از 30سال سابقه داشته باشید افزایش 2.5درصد به ازای هر سال سابقه اضافه تر به شما تعلق نمی گیرد و شکایت بی فایده میشه


Reply
no
0
yes
1
1396/12/26 - 22:22
اقای مهدی پور فرزند گرامی شهید:اون استاد محترم دانشگاه وزارت اطلاعات نگفت که در ۲۵سال گذشته که از جنگ دور شدیم و هرسال فاصله از ارزشها بیشتر شد این اقا و دیگر دوستانشان چه میکردن. نگفت که اگر به این طیف بی احترامی و حتی بی اعتنایی بشه ساختن ارتشی از نیروهای مردمی و با عنوان مقدس بسیج سخت و شاید غیر ممکن خواهد بود. اون وقت که همه حزب الهی های دوران جنگ از حزب الهی های بعد جنگ نالیدند و حتی اعتراض کردن که اینان تیشه به ریشه جنگ ایثار ونظام خواهند زد. نتیجه امروز خودش را نشان داد‌.تا جاییکه که دوستی در اولین کامنت به همه انسانهای سلام میفرستد که بدون تظاهر و ریا کار میکنند. همه دلسوزان تذکر داده بودند که این گروه متواری از جنگ بلای جان ایثارگران ونظام میشوند ولی کو گوش شنوا

نظری بگذارید
chapta

آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.