04 فروردين 1398/ ۱۸ رجب ۱۴۴۰
شناسه خبر : 58578
1397,سه شنبه 14 فروردين12:25
اشتراک گذاری در:
عکس روز

با سرایداری گذشت!


محمد جواد- پدر من جانباز 40 درصد هستند. توی جبهه مین خنثی میکردند. توی این کار صدمات جدی دیدند. کمرشون بعد جنگ هم بهش سمت آبدارچی مدرسه دادن. اینقدر خم و راست شد که دیگه کمر دردش شدید شد و افتاد گوشه خونه و مادر مجبور شد کار های خانه را انجام دهد و هم کارهای مدرسه ای بزرگ را و من هم از سن 7 سالگی به او کمک می کردم.

 بعدا که بزرگ شدم قسمت عمده کار را بر عهده گرفتم. حتی چند سال جهشی درس خوندم. بنیاد هیچوقت به ما کمک نکرد. از لحاظ مادی و با آن حقوق اندک و خانه ای کوچک که در مدرسه بهمان داده بودند ساختیم و الان هم دو سال است بازنشست شدیم و خانه ی اجاره ای می نشینیم.

 پدرم از وقتی گوشه گیر شد، ادامه تحصیل داد و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی گرفت از دانشگاه پیام نور اما به خاطر مشکلش نمیتوانست برود سر کار. برای عود کمر دردشان رفتند کمیسیون اما قبول نکردند که مشکل جنگ بوده باشد. مادر پدرم می گوید وقتی هر چند وقت از جنگ برمی گشت، پشتش سیاه بود!

 خدمات استخدام بعد از جنگ برای همه بود چه رزمنده، چه جانباز بالای 25 و چه زیر 25. خیلی از زیر 25 درصد ها که حال مساعدی داشتند آن زمان تلاش کردند و شغل های خوبی بدست آوردند اما پدر من مجروحیت اش نگذاشت پیشرفت کند و من الان که فوق لیسانسم را گرفتم و کار خوبی دارم. تا 2 سال پیشش تنها درآمدمان همان حقوق بود. این 5 درصد ها خیلی خوب برای خودشان حقوق ساختند ولی به ما هیچی نرسید و شرایطمان بد بود. این ها را گفتم که بگم آنها ( زیر 25 ها و رزمندگان ) قبلا خوب از سهمیه شان استفاده کردند و اما جانبازان درصد بالاتر حال بدشان نذاشت پیشرفت و ترقی کنند و شرایط زندگی خانواده شان را مساعد کنند لذا حق ندارند الان بخواهند دست به این سهمیه بزنند و آن را مال فرزندانشان کنند در کنکور سهمیه منطقه 1 و 2 و 3 داریم از هرکدام به آن یکی شرایط و سطح بچه ها فرق میکند و نتایج هم متفاوت است. اصلا" محرومیت و مشکلات خانواده های جانبازان درصد بالا اصلا قابل قیاس با زیر 25 ها نیست.

من به عنوان یه بازپرس کار نمایندگان منفعت طلب را به شدت محکوم می کنم.


کد خبرنگار : 20


جانباز     درصد     سرایداری     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
0
یک بازنشسته
1397/01/15 - 00:12
باسلام جناب بازپرس از پرونده سعید مرتضوی چه خبر؟

Reply
no
0
yes
0
مشکانی
1397/01/17 - 12:36
ما سینه زدیم بی‌صدا باریدند
از هر چه که دم زدیم، آنها دیدند
ما مدعیانِ صفِ اول بودیم
از آخر مجلس شهدا را چیدند//// الهم صل علی محمدوال محمد ////////tرزمندگان وجانبازانی که بالای دوسال جبهه و زیر25درصددارند هیچ امتیازی ندارند .چرا؟؟مگرمیشود برای یک کشور ان هم بایک نام بنام رزمندگان جنگید اما ازهیچ امتیازی برخوردارنبود؟؟؟.مسولین عزیزچرا باگذشت 30سال ازپایان جنگ رزمندگان را به چندین گروه تقسیم کردید .؟؟ومتاسفانه هرسال بدترازسال گذشته تبعیض بین این دردمندان گذاشتید؟ .دلیل اینهمه بی توجهی وتبعیض چیست/؟؟؟چراباید به این شیرمردان یعنی جانبازان زیر25درصدوبخصوص رزمندگان که دفترچه درمانی هم ندارندهیچ توجهی نشود؟؟؟. این عزیزان شهدای زنده 8سال جنگ نابرابروراویان اصلی جنگ هستندخواهشا به این ظلم های ناروا انهم به رزمندگان وجانبازان زیر25درصدهاخاتمه بدهید.چراظلم چون ازبی توجهی وبی مهری و............. .گذشته .مگه میشه کسی که جوانیش راگذاشت وناقص برگشت و30سال هم ازپایان جنگ گذشته بگی مسولین سهل انکاری ویابی توجهی کردند. چون داره همه رزمندگان وجانبازان وهمه مردم می بینندکه به این دوقشر درطول این30سال ظلم شده یعنی مسولین وقت ظلم کردند.ایامسولی استکه جواب سول ما فراموش شدگان رابدهد ؟ودلیل وعلت محروم کردن ازکوچکترین امتیاز که همان درمان دردشان است رابه این دلاورمردان و.........واضح تورسانه توضیح بدهد؟؟؟؟همه رزمندگان وجانبازان زیر25درصد که30سال استکه درحقشان ظلم شده ازتمامی مسولین گله مندهستند وهیچ جایی راهم ندارند تاتوسط ان صدای سوخته ومجروح ازجنگ برگشته شان رابگوش مسولین بخصوص امام خامنه ای دامت حفاظاتو برسانند ...رزمنده دردمندوداوطلب27ماه جنگ حتی بدون دفترچه درمانی که بالای20سال استکه ازادبه متخصص های اعصاب وروان میروم ...چرا؟؟؟مسولین ومردم عزیز جانبازان زیر25درصدها وتمامی رزمندگان بخاطر چندبسته قرص که گران هستند دارند زجرمیکشند وتمام خانواده اش راهم زجرمیدهند .چکسی پاسخگوی زن وبچه این دردمندان است؟خانواده این عزیزان به کدامین جرم بایدزجربکشندوبجرم رفتن به جنگ پدر روانی خانواده راتحمل کنند؟کدام یکی را قبول یاتحمل کنند.نداری؟پرخاشگری مدام ؟شهریه مدرسه؟تلویزیون راخاموش کن؟بلندصحبت نکن؟پول دارو؟کرایه خانه؟.وخیلی چیزهای دیگر که در همه خانواده ها روزانه واجب است ....اماخانواده این فجرافرینان ازاکثراینها محرومندکه حق مسلمشان است .....مسولین عزیزنگذارید رزمندگان نوجوان دیروز که جلو تنکهای دشمن رامیگرفت ومی ایستاد امروز درسن کهنسالی پیش اهل وعیالش شرمنده باشد ............بدادشان برسید /رزمنده دردمندوداوطلب27ماه جنگ حتی بدون دفترچه درمانی مشکانی

Reply
no
0
yes
0
ناشناس
1397/01/19 - 10:16
با سلام اول اینکه رزمندگان انروزها برای سهمیه و امتیاز و ...نرفتند اما الان به نظر من هیچ فرقی نباید بین بالای 25 درصد وزیر25درصد باشد مهم این است که همگی در خط مقدم جنگ بودن ممکن است یکی توی مسیر مثلا اهواز تصادف کرده باشد جانباز بالای 25 درصد شده یکی سالها خط مقدم و در تمام عملیاتها بوده چون چابک بوده مجروهم نشده یا موقع تعیین درصد مثل خیلیها اعتراض نکرده ودرصد کم وزیر25 خورده تکلیف خانواده او چیست ؟

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.