07 فروردين 1398/ ۲۱ رجب ۱۴۴۰
شناسه خبر : 58612
1397,پنجشنبه 16 فروردين12:44
اشتراک گذاری در:
عکس روز

تعیین سهمیه تازه در کنکور برای برخی ایثارگران


عضو کمیسیون انرزی مجلس گفت: جانبازان زیر ۲۵ درصد و رزمندگان با سابقه حضور ۶ ماهه در جبهه می توانند از سهمیه پنج درصدی برای کنکور سال آینده استفاده کنند.

 به گزارش مهر، غلامرضا شرفی ضمن تاکید بر لزوم انجام کار کارشناسی برای اختصاص سهمیه پنج درصدی در کنکور سال ۹۷ افزود: تعداد بسیاری از رزمندگان ما در دوران هشت سال دفاع مقدس به دلیل گستردگی جنگ و تهدیداتی که نیروهای مومن و خط مقدم را درگیر خود کرده بود، میزان جانبازی شان زیر ۲۵ درصد است.

  نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در بحث پنج درصد امتیاز اختصاص یافته در کنکور۹۷ به جانبازان زیر ۲۵ درصد و رزمندگان با سابقه حضور ۶ ماهه در جبهه باید در برخی از حوزه ها به ویژه در زمینه تحصیلات عالی، کار کارشناسی انجام شود تا به طور مثال در حوزه امرار معاش، برای آنان فوق العاده هایی در نظر گرفته شود.

 وی با ابراز امیدواری از اینکه در خیزهای بعدی فرصت های بیشتری برای ارائه استدلال های بهتر در این باره فراهم شود، گفت: متاسفانه نظام آماری کشور هنوز به طورسنتی اجرا می شود و به رغم افزایش سه برابری جمعیت نسبت به گذشته و به تناسب آن تعریف توسعه سه برابری و سریع شدن آهنگ رشد، اما در این باره تاکنون یک نظام متناسب و رو به رشدی را نداشته ایم.

شرفی افزود: متاسفانه بخشی از این ساختار که از رژیم گذشته به جای مانده، دستگاه ها و نهادهای دولتی ما را به آن مبتلا کرده است.
جانبازان     سهمیه     درصد     فاش نیوز                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.