04 بهمن 1397/ ۱۸ جمادى الأولى ۱۴۴۰
شناسه خبر : 58618
1397,یکشنبه 19 فروردين16:01
اشتراک گذاری در:
عکس روز

رزمندگان را به یاد آورید


آنگاه که جهت جلوگیری از دور شدن از یاران و محیط پاک جبهه، بیمارستان صحرایی را ترک و دوباره خود را به یاران شهیدتان می رساندید، نتیجه اش از دید قانون گذاران ما چه است؟!

رزمندگان را به یاد آورید

 مشکانی - رزمندگان 8 سال دفاع مقدس «آنانی که به هر دلیل در بنیاد دارای پرونده نیستند» طبق همین لایحه از خدمات ذکر شده در لایحه که ان شالله عملیاتی شود مستثی هستند (یعنی خدمات ذکر شده در این لایحه به هیچ وجه به رزمندگان تعلق نمی گیرد )

 عین بند و لایحه را جهت روشن شدن مسئله در زیر همین نوشته آورده تا عزیزان رزمنده متوجه شوند. آنگاه که جهت جلوگیری از دور شدن از یاران و محیط پاک جبهه، بیمارستان صحرایی را ترک و دوباره خود را به یاران شهیدتان می رساندید، نتیجه اش از دید قانون گذاران ما چه است؟!

بند "و" لایحه حمایت از ایثارگران

ـ رزمنده: به کسی اطلاق می‌شود که در راه تکوین، دفاع و حفظ ارزش ها و کیان جمهوری اسلامی ایران، استقلال و تمامیت ارضی کشور، مقابله با تهدیدات و تجاوزات دشمن و عوامل ضد انقلاب و اشرار با تأیید مراجع ذی‌صلاح به طور فعال حضور یافته باشد.

تبصره ـ رزمندگان موضوع این بند در استفاده از تسهیلات این قانون که شامل ایثارگران می‌باشد، مستثنی بوده و دولت موظف است اقدامات قانونی لازم را در جهت رسیدگی به امور آنان به عمل آورد. ضمنا عزیزان.
جانباز زیر 25درصد نیز مشومول همین تبصره هستند مگر مواردی در لایحه از آنان نام برده شده.


اما نظر حقیر: ایثارگران یک جامعه از محترم ترین قشر افراد آن جامعه می باشند و دولت به جای تفکیک و تفرقه مابین این عزیزان می باید همچون سال های زمان دفاع مقدس کرامت آنان را پاس بدارد. یقینا اگر چون دیگر جوامع ایثارگران از محترم ترین، مسئولیت پذیر ترین و رشید ترین اقشار جامعه معرفی می شدند یقیننا چون آخرین پیام امام در 2/9/67 دیگر رزمنده و ایثارگر معسری وجود نداشت که بخواهیم خود با وقاحت کامل اعلام نمائیم جهت حفظ کرامت اجتماعی آنان مبلغی پول به حساب آنان واریز شود!

  طبق سنت رسول الله و بزرگان دین خصوصا امیرالمومنین علی (ع) کسانی که در جنگ آسیب شدید دیده بودند و دیگران به نسبت آسیب های وارده یه اندازه وجهه اجتماعی و شخصیت بزرگشان از بیت المال هزینه زندگی دریافت می نمودند و به تائید قرآن و سنت، صالحان و مجاهدین فی سیبل الله به دلیل استفاده از 4/5 غنایم جنگی همواره جزء متمول ترین افراد جامعه بودند و خداوند بزرگ آنها را نسبت به قائدین و نشستگان در خانه فضلیت و هدایت الهی بخشید. البته برخی مانند سعد بن ابی وقاص سردار اسلام، هنگام تقسیم میراث او بین خانواده، مسکوکات طلای ایشان سدی بین خلیفه وقت و مردم به وجود آورده بود و دیگران چون امیر المومنین علی (ع) و امام حسن مجتبی (ع) در طول زندگی پر برکاتشان بیش از 3 بار تمام دارائی های مالی خود را انفاق نموده بودند.

بدین معنا که حتی در صدر اسلام و حضور رسول مکرم اسلام (ص) ما رزمنده و ایثارگر معسر نداشتیم. لطفا بار دیگر آخرین پیام امام در 2/9/67 را مطالعه نموده تا متوجه شویم آن معمار بزرگ انقلاب چگونه این روزها را پیش بینی می نمود و بدان هشدار میداد.

*رزمنده دردمند و داوطلب27 ماه جنگ ...حتی بدون دفترچه درمانی!


کد خبرنگار : 20


مشکاتی     رزمندگان معسر     صدراسلام     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
0
1397/01/20 - 09:59
آقا مارادونا رو ول کن .... دلار رو بچسب .

روحانی مچکریم !!!!

اوووونچنان عزتی بدست بیاوریدددددد ...

که نیاز به یارانه هم نداشته باشید !!!!! آقا عزت و شوکت و شمسی رو ولشش

چشمونو در نیار . اووووننچچچنان مچکریم که نپرس ♤♤♤♤ ♧♧♧ اینم پیکش


Reply
no
0
yes
2
هموطن
1397/01/20 - 12:25
ممنون اقای مشکانی
انشاالله بزودی و با همت همگانی بتوانیم صدای رزمندگان و جانبازان زیر25% را به گوش مسئولین برسانیم و این تبعض ها رفع گردد .

Reply
no
0
yes
2
جواد ادبی ممقانی جانباز 50 درصد از تبریز
1397/01/20 - 16:19
تمام جانبازان و ایثارگران و شهدا و آزادگان همان رزمندگانی هستند که پیروزی در دفاع مقدس را رقم زدند به نظر بنده اصلا بکار بردن کلمه معسر یک توهین بی شرمانه در حق رزمندگان بوده و کسانیکه شرایطی را ایجاد کرده اند تا این قشر رزمنده به سمت فقر اجتماعی کشانده شوند و عنوان معسری را بیابند یک مجرم هستند . بند 9 قانون اساسی که حاصل خون شهدا و زحمات رزمندگان است رفع تبغیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه در تمام زمینه های مادی و معنوی را مد نظر قرار داده است . حال مدیریت ناقص العقل کشور چه جوابی دارند اله اعلم .

Reply
no
0
yes
0
محسن حقی
1397/02/02 - 00:09
سلام اولاً تا به حال هیچ پولی دریافت نکردم و رزمنده با25 ماه جبهه که 18 ماه داوطلب و7 ماه خدمت مقدس وحقوق از دست رفته طی این سالیان پر از رنج بی پولی وقرض ومنت این واون رو از کی بگیریم آیا عدالته کسی که زودتر پرونده اش به فرجام وسرانجام رسیده با ما که ملاحظه وحیا کردیم و حق خودمونو نگرفتیم تا سپاه قوت بگیره!هنوز حق منطقه جنگی مجنون رو نگرفتم داداشمم نتونست بگیره!آیا سود این پولا را به جیب ما میریزن چطور توی پادگان ولیعصر پول کپی مدارکمونو به قیمت آزاد ازمون میگیرن!نمیتونن سوابق ما رو به صورت کارت هوشمند بهمون بدن تا هم خودشونو خلاص کنن وهم مارو راحت تا هردفعه واسه یک کاری ناتوانی را از پله ها وراههای دور نبرن وبیارن!؟

Reply
no
0
yes
0
جهانگیر
1397/03/04 - 23:59
همه چیز درباره رزمندگان مینویسند ولی کی ان را عملی کروه اکه به هر جا مراجعه کردم کسی جوابی درستی نداد سپاه اصلا کارت ایثارگری نمی دهد

Reply
no
0
yes
0
1397/04/18 - 13:29
باعرض سلام وتوفیق روزافزون همه رزمندگان
چرادراکثرادارات مقطع تحصیلی برای رزمندگان 6ماه شاغل اعمال نشد

Reply
no
0
yes
0
1397/04/18 - 13:39
باعرض سلام
یکی ازبرنامه ششم ارتقاع یک مدرک تحصیلی برای رزمندگان 6ماه شاغل بوده چرا دربرخی ادارت اعمال گریده ولی دربرخی ازادارت اصلا" اجرا نگردیدخواهشمنداست پیگیری فرمائیدیابصورت کلی ازطریق سازمان خدمات مدیریتی کشوربه کلیه دستگاههای ابلاغ گردد.تاحقوق رزمندگان پایمال نگردد.

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.