07 فروردين 1398/ ۲۱ رجب ۱۴۴۰
شناسه خبر : 58665
1397,چهارشنبه 22 فروردين10:26
اشتراک گذاری در:
عکس روز

مشارکت بانوان در تشکل «همسران جانبازان»


اواخر سال 88 با یاری 12 همسر جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس، تشکلی تحت عنوان «کوثر» با هدف تداوم ارتباط عقیدتی، فرهنگی و اجتماعی با همسران جانبازان و ارتقاء سطح روحی این همسران ایجاد شد.

مشارکت اجتماعی زنان زینبی در تشکل «همسران جانبازان»

دختران پیش از ازدواج آرزوها و رویاهای بزرگی در سر دارند، اما ایده‌آل‌ترین آن‌ها رنگ متفاوتی دارد. در دوران دفاع مقدس برخی از دختران، همسرانی را انتخاب می‌کردند که برای حفظ انقلاب و کشور پیشقدم شده باشند. آنها شیرینی زندگی خود را در سختی اینگونه زیستن دیدند.

در اسلام آمده است که مرد از دامن زن به معراج می‌رود. در جنگ تحمیلی این سخن به اثبات رسید. رزمندگان، فرزندان خود را به همسر می‌سپردند و راهی جبهه می‌شدند. زمانی هم که این رزمندگان مجروح می‌شدند، همسرانشان بدون هیچ شکایتی به آن‌ها رسیدگی می‌کردند.

گاهی هم پیش می‌آمد که یک رزمنده به درجه رفیع جانبازی نائل می‌آمد. در این گونه موارد همسران جانبازان بدون هیچ چون و چرایی خود را وقف نگهداری از همسران کردند. ایثارگران واقعی همسران جانبازان هستند. چراکه بدون یاری همسر، هرگز آن جانباز به زندگی عادی و آرام برنمی‌گردد.

برخی از همسر جانبازان پس از اتمام جنگ تحمیلی رسالت خود را تنها به مراقبت از فرزند و همسر محدود نکردند و کوشیدند که در جامعه نیز ایفای نقش کنند. در این راستا اواخر سال 88 با یاری 12 همسر جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس، تشکلی تحت عنوان «کوثر» با هدف تداوم ارتباط عقیدتی، فرهنگی و اجتماعی با همسران جانبازان و ارتقاء سطح روحی این همسران ایثارگر ایجاد شد.

این تشکل در راستای فعالیت‌های خود از جمله برگزاری اردوهای تفریحی – زیارتی، دیدار با خانواده جانبازان و بررسی مشکلات آن‌ها، برنامه‌هایی را در دستور کار قرار داده است.

تشکل همسران جانبازان به هیچ نهاد یا سازمانی وابسته نیست و بودجه خود را از طریق کمک های مردمی تامین می کنند. اعضای این تشکل به طور ماهیانه با خانواده‌های جانبازان دیدار، و در جهت رفع مشکلات آنها تلاش می‌کنند و جویای احوال آن‌ها می‌شوند.

گفتنی است، علاقه‌مندان جهت همکاری با این تشکل می‌توانند با آی دی تلگرام @Ghafarifard ارتباط برقرار کنند.

انتهای پیام/


منبع : دفاع پرس


همسران جانبازان     جانباز 70 درصد     کوثر                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.