04 بهمن 1397/ ۱۸ جمادى الأولى ۱۴۴۰
شناسه خبر : 58715
1397,یکشنبه 26 فروردين10:21
اشتراک گذاری در:
عکس روز

بیانیه کابینه دولت نهم و دهم علیه احمدی نژاد


بیانیه ۴۳ عضو کابینه دولت نهم و دهم خطاب به احمدی‌نژاد: مع الاسف شاهد برخی مواضع و رفتارهای ساختارشکنانه احمدی‌نژادهستیم /طرح خواسته های غیر قانونی و تضعیف نهادها و ارکان نظام اسلامی و عدم ترجیح مصالح ملی بر مسائل شخصی و گروهی/ خیر و مصلحت ایشان را در بازگشت به آرمان های امام و انقلاب می دانیم

مع الاسف شاهد برخی مواضع و رفتارهای ساختارشکنانه رئیس دولت نهم و دهم هستیم که نه تنها خدمات گسترده مدیران و نیروهای متخصص، ولایتمدار و مردمی دولت های مذکور را تحت الشعاع قرار می دهد بلکه با مخالف خوانی به نوعی زمینه را جهت جولان عوامل فتنه و دشمنان خارجی برای تخطئه نظام و آسیب به منافع مردم فراهم کرده است.
جمعی از مسئولان کشوری در کابینه دولت نهم و دهم پیرامون مسائل روز کشور و رفتارهای اخیر محمود احمدی‌نژاد بیانیه‌ای صادر کردند.
 
متن بیانه به شرح زیر است:
 
بیانیه جمعی از خادمان ملت در کابینه دولت نهم و دهم
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
شکر و سپاس به درگاه ایزد منان که علیرغم تمامی مشکلات، تهدیدها، تحریم ها و اقدامات خصمانه، به اذعان همگان انقلاب اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی، از چنان اقتدار و صلابتی برخوردار است که آمریکای جهانخوار، صهیونیسم جنایتکار و ارتجاع عرب را در مواجهه با نظام اسلامی مستأصل نموده است.
 
آرمان های والای امام خمینی قدس سره و ارزش های انقلاب همچون استقلال، آزادی، مردم سالاری دینی، عدالت طلبی، حمایت از محرومان و مظلومان و ظلم ستیزی همچنان زنده و الهام بخش است و پرچم پرافتخاری که امام و شهدای گرانقدر برافراشتند همچنان با عزت در دست با کفایت خلف صالح امام و فرزندان برومند انقلاب در اهتزاز است.
 
جمهوری اسلامی توانسته است هم بر هجمه های سنگین نظیر کودتا، منازعات قومی و مذهبی، ترورها، جنگ تحمیلی و فتنه های رنگین فائق آید و هم دستاوردهای چشمگیری در فراهم ساختن زیرساخت های عمرانی، رفاهی، آموزشی، بهداشتی و ارتباطات و نیز رشد علم و فناوری در حوزه های گوناگون از جمله صنعت هسته ای، دفاعی و موشکی، نانو، هوافضا، ماهواره، بیو تکنولوژی ، سلول های بنیادین و پزشکی داشته باشد.
 
این توفیقات در پرتو عنایات حضرت حق تعالی، توجهات حضرت ولیعصر (عج)، رهبری الهی دو امام بزرگوار انقلاب، مجاهدت نیروهای انقلابی و مشارکت مردم عزیز حاصل شده است. تجربه چهار دهه گذشته ثابت کرده که به هر میزان التزام به مبانی اسلام ناب، آرمان های انقلاب، مدیریت جهادی و ولایت پذیری بیشتر بوده، در خدمت به مردم و نیز در سیاست خارجی و تعاملات جهانی موفقیت های شایان توجهی حاصل شده است و هرگاه فاصله گرفتن از این مبانی و دلدادگی به نسخه های لیبرالی و نیز کم توجهی به منویات رهبری بر اندیشه و مرام دست اندرکاران امور غلبه یافته است، حرکت پرشتاب و رو به پیشرفت کشور کند شده و معضلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی افزون شده است.
 
یک دلیل روشن بر این حقیقت، اوضاع فعلی است که در کنار نقاط قوت و اقتدار نظام اسلامی در دفاع از امنیت و آرامش کشور و تقویت جبهه مقاومت که منجر به پیروزی بزرگ در سوریه و عراق و فروپاشی دولت خودخوانده داعش و تضمین منافع ملی شد، متأسفانه شاهد شرایط نامناسب اقتصادی مردم و مشکلات معیشتی طبقات ضعیف و متوسط جامعه هستیم که بخش عمده آن نتیجه پنج سال رویکرد نادرست برخی دولتمردان لیبرال منش است که اینک بی تدبیری، کم تحرکی و ضعف مدیریتشان زبانزد عام و خاص شده و قابل کتمان و توجیه نیست.
 
شعارها و وعده های بر زمین مانده و فرصت سوزی ها، اشرافی گری و روحیه امتیازطلبی، وام ها و حقوق های نجومی، بی توجهی به ظرفیت ها و توانمندی های داخلی و تضعیف تولید ملی، رکود و بیکاری، کاهش ارزش پول ملی و نوسانات نرخ ارز، منزوی ساختن نیروهای جهادی و سرمایه های انسانی کشور، دامن زدن به دو قطبی های کاذب، حاشیه سازی و القائات ناصواب در حوزه های اعتقادی و فرهنگی، تحقیر منتقدان و دلسوزان، زیر سؤال بردن اقدامات ارزنده و خدمات ماندگار خادمان مردم، فرافکنی ضعف ها، پذیرش و عمل به نسخه های اقتصادی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی غرب همچون سند 2030 و... بخشی از نتایج بی تدبیری هاست.
 
البته این ایرادات نافی اقدامات مفید و خدمات دولت و مدیران نیست و امیدواریم دولت با بهره گیری از تجربه ناخوشایند اعتماد به بیگانگان در موضوع برجام و تغییر نگاه و رویکرد از خارج به توانمندی ها و ظرفیت های داخلی و تدبیر و درایت ضمن رفع موارد مذکور به گره گشایی از مشکلات و خدمت به مردم و رشد و تعالی کشور موجبات امید و سرزندگی را فراهم نماید.
 
رفع فقر، فساد، تبعیض و تسهیل خدمت خالصانه و صیانت از کرامت انسانی و پاسخگویی به مطالبات به حق مردم که از آرمان های بلند انقلاب است منوط به همت و مجاهدت هماهنگ قوای سه گانه و سایر ارکان نظام و دستگاه های حاکمیتی است. دستگاه قضایی در تحقق عدالت، احیای حقوق مردم و مبارزه با ظلم و فساد رسالت سنگینی بر عهده دارد.
 
از سوی دیگر در شرایطی که بیش از پیش همبستگی ملی، وحدت نیروهای متعهد برای پاسخگو کردن و تصحیح رویکرد دولت و حفظ نظام اسلامی در برابر صف آرایی بی سابقه استکبار و ایادی منطقه ای ضروری است، مع الاسف شاهد برخی مواضع و رفتارهای ساختارشکنانه رئیس دولت نهم و دهم هستیم که نه تنها خدمات گسترده مدیران و نیروهای متخصص، ولایتمدار و مردمی دولت های مذکور را تحت الشعاع قرار می دهد بلکه با مخالف خوانی به نوعی زمینه را جهت جولان عوامل فتنه و دشمنان خارجی برای تخطئه نظام و آسیب به منافع مردم فراهم کرده است.
 
نامه پراکنی های غیرمتعارف، طرح خواسته های غیر قانونی مانند برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی، تضعیف نهادها و ارکان نظام اسلامی به بهانه نقد و اصلاح گری، عدم ترجیح مصالح ملی بر مسائل شخصی و گروهی مانند تکرار موضوع مهندسی انتخابات در حالی که کلیدواژه ناروای عوامل فتنه در سال 88 بود، التهاب آفرینی در جامعه، خود حق پنداری و استفاده از شیوه های خارج از روال قانونی که موجب خسارت به کشور و مردم است، فاصله گرفتن از شعارهای انقلابی که مبنای میثاق و رأی مردم بود، انقلابی نمایی به جای انقلابیگری و استفاده ابزاری از عدالت، تکرار ادعاهای بی اساس فتنه گران و رسانه های معاند و ضد مردمی، پیش بینی بی پایه در مورد اتفاقات و تحولات آتی، حال آنکه در گذشته نیز در مواردی از رخدادهایی سخن گفته شد که هرگز تحقق نیافت.
 
اینک خیر و مصلحت ایشان را در بازگشت به آرمان های امام و انقلاب می دانیم که اهم آن تقوای الهی، ولایت پذیری و خدمت خالصانه به مردم است و خواستگاه اقبال مردم به وی در سال 84 بوده است.
 
در پایان با الهام از سخن امام که فرمود: "در کشور اسلامی بن بست وجود ندارد" به ملت ایران نوید می دهیم که با بصیرت، هم دلی و انسجام ملی تحت زعامت رهبر حکیم و فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه ای مدّظله العالی چالش ها را پشت سر نهاده و در مسیر پیشرفت و عدالت آینده روشنی را برای کشور ترسیم خواهیم کرد.
 
و آخر دعوانا أن الحمدلله رب العالمین
 
و العاقبة للمتقین
 
23/01/1397
 
اسامی مسئولانی که این بیانیه را تایید کرده‌اند به شرح زیر است:
 
 
۱-مرتضی بختیاری (دادگستری) ۲-مهردادبذرپاش (سازمان جوانان) ۳ -محمود بهمنی (بانک مرکزی) ۴-امیرمنصوربرقعی (مدیریت و برنامه ریزی) ۵-رضا تقی پور (ارتباطات) ۶-حمیدرضا حاجی بابایی (آموزش و پرورش) ۷-سیدمحمدحسینی (فرهنگ و ارشاد اسلامی) ۸-سید شمس الدین حسینی (امور اقتصادی و دارایی) ۹-صادق خلیلیان (جهاد کشاورزی) ۱۰-کامران دانشجو (علوم تحقیقات و فناوری) ۱۱-پرویز داودی (معاون اول) ۱۲-مجید دوستعلی (دبیر دولت) ۱۳-محمدمهدی زاهدی (علوم تحقیقات و فناوری) ۱۴-مسعود زریبافان (بنیادشهید) ۱۵-محمد سلیمانی (ارتباطات) ۱۶-محمدحسین صفار هرندی (فرهنگ و ارشاد اسلامی) ۱۷-زهره طبیب زاده نوری (امور زنان و خانواده) ۱۸-محمدحسن طریقت منفرد (بهداشت) ۱۹-علیرضاطهماسبی (صنایع و معادن) ۲۰-محمد عباسی (ورزش-تعاون) ۲۱-فریدون عباسی (سازمان انرژی اتمی) ۲۲-ابراهیم عزیزی (توسعه مدیریت و سرمایه انسانی) ۲۳-علیرضا علی احمدی (آموزش و پرورش) ۲۴-محمد علی آبادی (تربیت بدنی) ۲۵-مهدی غضنفری (صنعت، معدن وتجارت) ۲۶-محمود فرشیدی (آموزش وپرورش) ۲۷-لطف الله فروزنده (منابع انسانی-پارلمانی) ۲۸-رستم قاسمی (نفت) ۲۹-منوچهر متکی (امورخارجه) ۳۰-صادق محصولی (کشور-رفاه) ۳۱-عبدالرضا مصری (رفاه) ۳۲-حیدر مصلحی (اطلاعات) ۳۳-مصطفی محمد نجار (دفاع-کشور) ۳۴-محمدجواد محمدی زاده (محیط زیست) ۳۵-سیدمحمدرضا میرتاج الدینی (پارلمانی) ۳۶-مسعود میرکاظمی (بازرگانی-نفت) ۳۷-محمدناظمی اردکانی (تعاون) ۳۸-مجید نامجو (نیرو) ۳۹-فاطمه واعظ جوادی (محیط زیست) ۴۰-احمد وحیدی (دفاع) ۴۱-مرضیه وحید دستجردی (بهداشت) ۴۲-سیدمهدی هاشمی (کشور) ۴۳-اسدالله عباسی(تعاون)
به نقل از رجا نیوز
احمدی نژاد     عضو کابینه     دولت نهم و دهم                                
Reply
no
0
yes
4
رزمنده دفاع مقدس
1397/01/26 - 20:27
متاسفانه در وضعیت فعلی به انسان هایی برچسب هایی از جنس غرض ورزی و دشمنی‌ها زده می شود که مدافعان مستضعفان و محرومان بوده و هستند مثلا افرادی که چند میلیون خانواده محروم را صاحب خانه نمودند و از آوارگی و شر بیشتر موجران بی انصاف نجات دادند. یا با هوشمند سازی مصرف بنزین از قاچاق ان و مصرف بی رویه اش و آلودگی هوا کاستند. و نیز سعی بر ترمیم شکاف طبقاتی داشتند. و اگر برجام و فرجامش نمی امد امروز هم عزت بسیار بالاتری داشتیم هم رفاه اجتماعی وسیعتر و هم توسعه دانش و فناوری افزونتر و شر تروریستها هم از منطقه کم می شد و همه کشورهایی که تا چهار سال پیش برای ایران و ایرانی حرمت قائل بودند به ملت ما بی حرمتی نمی کردند. 


Reply
no
0
yes
3
دکتر حمیدرضا مومنی
1397/01/26 - 20:35
توجه کنید دوستان گرامی
.... طرف مونوپلِ وارداتِ ... مملکته و بهترین جایِ تهران، تویِ شهرک غرب ویلایِ چند میلیاردی داره و ... خدا بیشتر بده، بخیل نیستیم. ولی میگه احمدی نژادی که تویِ نارمک می شینه و تنها درآمدش حقوقِ دانشگاه است، از مسیرِ ولایت خارج شده!!

بعد چند تا آدمِ ساده تر از من و تهِ جیب شون خالی تر از تهِ جیبِ من مطالبش رو فوروارد می کنند...!!!
.......
...........
درود بر رهبر معظم انقلاب و مستضعفین که دولت احمدی نژاد را پاک و خدمتگذار و استکبار ستیز معرفی کرده اند.

اتحاد سرمایه داری و مدیران دنیاگرا
توهم توسعه بدون مردان ایثارگر و عدالت خواه

Reply
no
0
yes
4
خانواده شهید علی اکبر عابدی
1397/01/26 - 21:07
⭕️ تعدادی از اعضای دولت سابق علیه دکتر محمود احمدی‌نژاد بیانیه صادر کردند؛ این حق آنهاست که هرآنگونه که صلاح می‌دانند عمل کنند، اما چند پرسش ساده:

یک- نام چند نفر از این حضرات تا پیش از دولت‌های نهم و دهم، منهای داشتن یا نداشتن لیاقت تصدی مناصب عالی همچون وزارت، معروف و مشهور بود؟ یا چنانچه اگر با رویه مدیریتی سال‌های ماقبل ۸۴ سیستم مدیریتی اداره میشد، محتمل بود این بزرگواران از سطح مدیرکلی بالاتر بیایند؟

دو- اکنون کدام یک از این برادران سابق در جایگاهی معادل آنچه در دولت‌هاب نهم و دهم بدست آوردند قرار دارند؟ یا اصولا و اصلا و دقیقا کجا تشریف دارند؟!

سه- چند بیانیه اینگونه از طرف وزرای دولت‌های ماقبل نهم و دهم، علیه رئیس دولت‌های وقت صادر شده، و آیا عالی‌جنابان میرحسین، هاشمی و خاتمی بیش از دکتر احمدی‌نژاد مستحق چنین تذکراتی نبودند؟

چهار- بارها شنیده‌ایم که این برادران یا خواهران فرموده‌اند که ما وزیر نظام بودیم، سلّمنا، به نظام بگویید شما را یکبار دیگر مدیرکل، و نه حتی وزیر فرماید!

پنج- هرآنکس که غروب نهم دی‌ماه ۸۸ را به خاطر بیاورد می‌تواند شهادت بدهد که گردونه روزگار بازی‌ها دارد و قطعا دکتر احمدی‌نژاد بسیار بیش از هاشمی بهرمانی به این مُلک خدمت کرد؛ پس یادمان باشد زمین گِرد است و دست ممتحن روزگار، چرخ و فلک را به نوبت ما هم خواهد رساند.


no
3
yes
0
یکی مثل شما
1397/01/27 - 09:48
سلام. ما خدمات و کارهای انجام شده توسط دولت و نه شخص احمدی نژاد به تنهایی را رد نمی کنیم و معتقدیم اگر باز هم همان جمع با همان نیت و همان انگیزه و در همان مسیر قرار بگیرند هم مورد حمایت رهبری و هم مورد حمایت مردم قرار خواهند گرفت و مسلما" احمدی نژاد و دو سه نفر که اورا به این روز انداختند نمی توانستند به تنهایی از عهده آن کارها که شد و به خاطر همان کارها هم سال 88 مردم و حزب الله با وجود بعضی مسایل و درمقابل بعضی تفکرها به او رأی دادند. ولی برادر عزیز ملاک حال فعلی افراد است همین احمدی نژاد و دارو دسته انگشت شمارش بودند که در دو سال آخر کارشان کاری با خودشان کردند که همه کارهای خوبشان را هم مردم فراموش کردند. و دیگر آن احمدی نژاد و دولتی که شعارهای امام را سر دست گرفته بود و دغدغه اش کار برای مردم و انقلاب بود نبود و شد آنچه که شد! ما یاد گرفته ایم که دچار کیش شخص و شخصیت نباشیم و به درون و حال افراد بنگریم و ملاک ما علاوه بر اینها ولی فقیه و رهبری است که همین آقا بارها و بارها با رفتارش هزینه های سنگینی را به ایشان تحمیل کردو ایشان را دشمن شاد کرد. اگر قرار بود اشخاص یا سابقه آنان ملاک باشد موسوی و خاتمی بر او ارجحیت داشتند ولی ملاک انقلاب و ارزش ها و حال فعلی افراد است.


نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.