01 ارديبهشت 1397/ ۰۵ شعبان ۱۴۳۹
شناسه خبر : 58728
1397,سه شنبه 28 فروردين10:07
اشتراک گذاری در:
عکس روز

طرح سهمیه کنکور جانبازان زیر ۲۵ درصد به صحن علنی می رود


رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس از بررسی طرح یک فوریتی سهمیه کنکور برای فرزندان جانبازان زیر ۲۵درصد در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خبر داد.

طرح سهمیه کنکور جانبازان زیر ۲۵ درصد به صحن علنی می رود

فاش نیوز - رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس از بررسی طرح یک فوریتی سهمیه کنکور برای فرزندان جانبازان زیر 25درصد در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، "حجت الاسلام حسن نوروزیی" نماینده ایثارگر مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری مصوبات برنامه ششم توسعه در خصوص ایثارگران به بررسی طرح سهمیه کنکور فرزندان جانبازان زیر 25 درصد در روز یکشنبه در کمیسیون آموش و تحقیقات مجلس اشاره کرد و اظهار داشت: در رابطه با ایثارگران در حال حاضر یک طرح یک فوریتی اصلاح ماده 89 قانون برنامه ششم توسعه کشور را در دست بررسی داریم.

وی افزود: متاسفانه این موضوع در قرائت مصوبات برنامه ششم توسعه در مجلس گنجانده نشده بود که بر این اساس یک طرح دو فوریتی به مجلس ارائه کردیم که امروز در کمیسیون آموزشی و تحقیقات مجلس مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

حجت الاسلام نوروزی با بیان اینکه پس از انجام کار کارشناسی، این طرح به صحن علنی مجلس برای تصویب ارائه خواهد شد، اضافه کرد: امیدوارم دغدغه جانبازان زیر 25 درصد با تصویب این طرح در مجلس برطرف شود، چرا که قبلا بر اساس این طرح، جانبازان، آزادگان و فرزندان جانبازان بالای 25 درصد فقط از این سهمیه استفاده می کردند اما بنا داریم که خانواده ها و فرزندان جانبازان زیر 25 درصد از این سهمیه علمی در کنکور سال 97 استفاده کنند.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس دهم ادامه داد: موضوع استفاده از این سهمیه قبلا تصویب شد منتهی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی از قلم افتاده بود که امیدواریم با طرح یک فوریتی ارائه شده بررسی و تصویب شود.

سخنگوی کمیسیون قضایی در خصوص سهمیه معافیت و کسر خدمت فرزندان ایثارگران و اجرای آن  از سوی ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: در این خصوص در ابتدای سال جاری تقاضا کردیم نشستی با ستاد کل داشته باشیم تا این دغدغه برطرف گردد، از جهتی بسیار تحت فشار هستیم تا این مشکل به طور کامل برطرف شود، بنابراین فراکسیون ایثارگران مجلس در این راستا تصمیم گرفت دیداری عیدانه در مجلس شورای اسلامی برگزار کند.

 


کد خبرنگار : 17


Reply
no
8
yes
12
جانباز بیست درصد شمیایی و اعصاب ور ان
1397/01/28 - 12:23
یا علی مدد جناب اقای نوروزی روز تولد ابوالفضل نزدیک است عیدی فرزندان ما بدهید

Reply
no
8
yes
8
جانبازان زیر25درصد
1397/01/28 - 12:32
هدیه روز جانباز سال 97 تولد حضرت ابوالفضل (ع) انشاءالله تصویب سهمیه کنکور جانبازان زیر 25 درصدوفرزندان آنهاباشد

Reply
no
6
yes
12
1397/01/28 - 12:46
اولا"‌در ماده 70 قانون جامع جانبازان بدون در نظر گرفتن درصد مشمول سهميه شناخته شده اند.
ثانيا" در ماده 90 قانون برنامه ششم با الحاقات مصوب مجلس سهميه 5 درصد اختصاصا"‌به جانبازان زير 25 درصد و فرزندان آنان به تصويب رسيده است .
ثالثا" اين سهميه در دفترچه آزمون سال 97 پيش بيني شده است
با توجه به مراتب فوق آيا ايشان اطلاعي از تصويب قوانين ندارند يا اينكه مخالفان اين سهميه كه در حد وزير و گروههاي ديگر با آن مخالفت كردند به دنبال ير هم زدن آن در غفلت برخي از نمايندگان نيستند و يا اينكه عده اي با دسيسه اي هماهنگ به دنبال شيطنت نيستند تا با هياهو و جنجال و ابهام آفريني آن را به نحوي اصلاح و يا تعديل كنند. از اظهارات ايشان كه رئيس فراكسيون ايثارگران است بايد تعجب كرد.

no
9
yes
11
زهرا
1397/01/28 - 14:24
سلام جناب اشتباه میگید در قانون سهیمه کنکور سهیه ۲۵ درصد به فرزندان شهدا و اسرا و جانباران۲۵درصدببالا و فرزندانش تعلق دارد وفرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد و رزمندگان جزو سهمیه پنج درصد ی هستند حالا که بعد از حدود ۳۰ یه قانون بنفع جانبازان زیر ۲۵ درصد میخاد تصویب بشه شبهه نندازید


no
0
yes
2
1397/01/28 - 17:10
بند الف ماده 90 قانون برنامه ششم : الحاقات زیر در ماده (70) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و اصلاحیه بعدی آن و در ماده (47) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) به شرح زیر صورت می‌گیرد:
سهمیه ورود با پنج‌درصد(5%) سهمیه اختصاصی برای جانبازان زیر بیست و پنج درصد (25%) و همسران و فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد (25%) و همسران و فرزندان رزمندگان، با حداقل شش‌ماه حضور داوطلبانه در جبهه به سی‌درصد(30%) افزایش یابد.
تبصره- در صورتی که سهمیه بیست و پنج درصد (25%) ایثارگران (مشمولین ماده(70) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و اصلاح بعدی آن) تکمیل نگردد و پنج‌درصد (5%) سهمیه اختصاصی جانبازان زیر بیست و پنج درصد (25%) و همسران و فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد (25%) فرزندان و همسران رزمندگان با حداقل شش‌ماه حضور داوطلبانه در جبهه، پاسخگوی متقاضیان واجد الشرایط نباشد دولت مکلف است مانده ظرفیت خالی بیست و پنج درصد (25%) ایثارگران را مازاد بر پنج درصد (5%) مذکور به جانبازان زیر بیست و پنج درصد (25%) و همسران و فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد (25%)فرزندان و همسران رزمندگان با حداقل شش‌ماه حضور داوطلبانه در جبهه که شرایط لازم را داشته باشند، اختصاص دهد.

لذا اين قانون تصويب شده و اكنون در دفترچه هاي ثبت نام كنكور لحاظ شده است . خاطرتان باشد وزير بهداشت ، سازمان سنجش و تعدادي كانالهاي به اصطلاح دانشجويي با اين سهميه مخالفت كردند و به دنابال ابطال آن بودند. چون موفق نشدند با اين حيله و فريب به دنبال كاهش سهيمه در غفلت جامعه ايثارگري هستند تصويب قانوني كه وجود دارد را بر آنان منت مي گذارند.


Reply
no
9
yes
6
محمدی
1397/01/28 - 15:31
باسلام وتشکرفراوان از دلسوزي برخی نمایندگان فهیم در خصوص سهمیه کنکور ايثارگران که جانبازان زیر ۲۵ درصد هم از سهمیه 25 درصدی ظرفیت استفاده بکنند با عرض معذرت این سهمیه که هيچ وقت هرساله توسط ايثارگران تکمیل نمی شه و باید حداقل نمره رو آورد چه اشکالی داره که جانبازان زیر ۲۵ درصد هم در این سهمیه باشند و این در حالی است که فقط جنبه رقابت علمی وجود داره و نون و حقوق و وام هم تقسیم نمی کنند همسر و فرزند جانبار 25 درصد داره رایگان و مفتی برای خودش در دانشگاه آزاد درس ميخونه ولی خود شخص جانباز زیر ۲۵ داره تمام و کمال هزینه پرداخت می کنه حالا که فقط يه سهمیه ورود گذاشتند و هیچ لطمه ای هم به عزيزان بالای 25 نمیزنه در واقع انقدر فضای پذیرش وجود داره که چنانچه کسی تا حدی نمره لازم رو بياره در رشته مورد نظرش قبول شه بنابراین خواهش میکنم کمتر سنگ اندازی کنید بگذارید افراد بت سوادتر وارد دانشگاه بشن تا وزیر بهداشت نياد در اخبار سراسری بگه رتبه 60000 کنار نفر دهم کنکور نشسته

Reply
no
8
yes
8
جانبازان زیر25%
1397/01/28 - 15:45
امید انکه همه نمایندگان به حق قانونی جانبازان زیر25% رای مثبت بدهند

Reply
no
1
yes
3
هموطن
1397/01/28 - 16:33
با سلام و تشکر از فراکسیون ایثارگران مجلس
قوانین اگر متناسب با شرایط زمان و اکثریت جامعه هدف نوشته شود ، همه عدالت را احساس خواهند کرد .
اکثریت شرکت کننده ها در کنکور فرزندان جانبازان و رزمنده ها هستند و از نظر جسمی تفاوتی با هم ندارند بنابراین پیشنهاد اولویت بندی تبعیض امیز است و طرح ادغام سهمیه بسیار عادلانه .
فرزندان شهدا با میانگین سنی 37 سال و با داشتن سالیان سال سهمیه بسیار بالا هم اکنون اکثرا فارغ التحصیل شده اند و در مقاطع تحصیلی دکتری سهمیه کلا باید حذف و همه متناسب با تخصص در دانشگاه حضور پیدا کنند .
حق همه داوطلبان ازاد هم باید حفظ شود تا خدای ناکرده ایثارگران باعث گناه حق الناس نشوند .
قانون باید طوری نوشته شود که منجر به فرار مغزها نشود .

Reply
no
0
yes
1
علی
1397/01/28 - 16:36
چقدر که اقای نوروزی کسر خدمت رو تونستن اجرایی کنن اینم اجرایی میکنن کلا جانبازان و ایثارگران رو مسخره کردن !!

Reply
no
4
yes
4
تنها
1397/01/29 - 01:36
سلام در کامنت های بعضی از عزیزان نام کاربریشونو مثلا جانباز زیر بیست و پنج درصد اعصاب روان و شیمیایی گذاشتن برادر من خواهر من ملت و چی فرض کرد جانبازی هم اعصاب روان باشه محاله درصدش زیر 35 باشه لطفا یذره صادق باشید قبول کنید بالای بیست پنج درصدی زندگی سخت تری دارن .درضمن تو کاموا نوشته بنیاد شهید به جانبازان حق پرستاری و خدمات میده من فرزند جانباز 35 درصد هستم والا تا حالا خدماتی ندیدم .اگه سهمیه ها تغییر کنن امثال من یا کسایی که بخاطر شرایط پدرشان یا مادرشون و فضای خونه ذهنشون مشغوله باید به رشته خوب و تحصیل فکر نکنن چون با ذهن درگیر و وقت کم نمیشه موفق شد .خدا جای حق نشسته ما همه چیزو به خودش می سپاریم.

Reply
no
1
yes
3
1397/01/29 - 09:50
با سلام متن ارسالی کپی شده است همه ما و خانواده ما از شما تشکر می کنند.دست ابوالفضل پشت سر شما و علی نگهدار نمایندگان فهیم وشريف ما که این را تصویب می کنند.به امید دل شاد برای خانوادهایمان.روز جانباز برا همه جانبازان مبارک

Reply
no
0
yes
1
جانباز زیر 25%
1397/01/29 - 11:54
تشکر ویژه از نمایندگان مجلس شورای اسلامی سلام نمایندگان محترم مردم تشکر ، آمدید ابرویش را درست کنید زدید چشمش را هم کور کردید. تصویب کردید که به فرزندان جانبازان در ازای هر درصد جانبازی والدین ، یک ماه کسر خدمت سربازی تعلق بگیرد ، نه تنها این مصوبه اجراء نشد قانون قبلی هم که به ازای هر درصد جانبازی ، 9 روز کسر خدمت محاسبه می شد نیز ملغی شد .!!! دستتان درد نکند، زحمت کشیدید ، از اینکه به فکر جانباز زیر 25 هستید تشکر می کنم لطفا بررسی کنید چند مزایای جزئی دیگر هم برای زیر 25 درصدی ها هست ، ببینید می توانید آنها را هم کن فیکون و ملغی نمائید !. ممنون

Reply
no
1
yes
3
م
1397/01/29 - 11:57
خدا رو صد هزار مرتبه شکر که هم نوع سازی نشد فقط اولویت بندی شد اونم هیچ فرقی نداره

Reply
no
0
yes
2
1397/01/29 - 13:54
این طر ح با اولویت بندی کردن فرزندان جانباز و قرار دادن زیر 25 درصدی ها در اولویت چهارم مسروط بر کسب حد نصاب 80 درصدی برای اونااونم در شرایطی ک فرزندان شهید از حد نصاب معافندو اولویت اول قبولی قرار گرفتن وفرزنذان جانباز 25 درصد به بالا نیاز مند 70 درصد حد نصاب قرار گرفتن کاملا این طرح سود خاصی برای زیر 25 درصدی ها نداره واولویت سوم ک فرزندان 25-49 هستن از یه طرف چون دیگه با اولویت اول و دوم رقابت نمیکنن وفرزندان سهید چون حد نصاب لازم ندارن و راحت تر قبول میسن مازاد کمی بهسون میرسه بزرگترین بازندها هستن البته با احتمال زیاد رفیتی ک به اولویت چهارم واسه رسته تاپ میرسه انگست سمار خواهد بود وبدون سک بیستر از 25 درصدی ها بعد اعلام نتایج تعجب میکنن

Reply
no
5
yes
2
1397/01/29 - 14:13
در جلسه امروز مجلس چه تصمیمی برای سهمیه کنکور ایثارگران اتخاذ شد؟؟


️سرکار خانم دکتر اولادقباد فرزند معزز شهید و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی تماس تلفنی با دکتر سلگی گفتند :

در جلسه امروز دو سه راهکار برای مساله سهمیه کنکور مطرح گردید :

تجمیع سهمیه فرزندان شاهد و فرزندان جانبازان ۵۰ درصد به بالا و مابقی در اولویت پس از آن لحاظ ‌گردند .

تجمیع سهمیه فرزندان شاهد و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و مابقی در اولویت پس از آن

این موضوع در جلسه فردا مورد بحث و بررسی بیشتر قرار خواهد گرفت

آنچه مهم است رعایت عدالت و کمک به اعتلای همه اقشار معزز ایثارگران است
در هر حال یکسان سازی منتفی است
یا فرزندان شاهد طبق قانون فعلی با فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر در رقابت خواهند بود یا یکی از موارد فوق

یکسان شدن سهمیه ایثارگران از دستور کار خارج است ولی احتمالا همه جانبازان به تناسب از آن بهرمند خواهند شد.
طرح یکسان سازی از اساس خلاف منطق و عدالت بوده است .

Reply
no
2
yes
6
زهرا
1397/01/29 - 16:41
سلام با این حساب که بنا شده فرزندان زیر ۲۵ درصد ۸۰درصد نمره و فرزندان بالای ۲۵ درصد ۷۰درصد نمره اخرین نفر قبولی هر دانشگاه کسب کنندوضعیت که برای جانبازان زیر۲۵درصد که بدتر از قبل شد باز قبلا اگر سهمیه ۲۵درصدیا خالی میموند میشد با ۷۰درصد نمره اخرین نفر هر دانشگاه قبول شد ولی اینجوری اصلا امیدی نیست واقعا خیلی طرح کارشناسی شدست!!!!!خسته نباشید واقعا

Reply
no
0
yes
1
جانبازان زیر25درصد
1397/01/29 - 21:03
تبعیض های فاحش از اساس خلاف عقل وقانون وعدالت بوده است.

نظری بگذارید
chapta

آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.