04 فروردين 1398/ ۱۸ رجب ۱۴۴۰
شناسه خبر : 58771
1397,شنبه 01 ارديبهشت09:30
اشتراک گذاری در:
عکس روز
نماینده ایثارگر مجلس:

۳۶ مورد تخلف بنیاد و بانک دی در محاکم قضایی


ما در مورد تخلفات بنیاد شهید و بانک دی با قدرت وارد شدیم و ۳۶ مورد از آن در حال حاضر در دادگاه وجود دارد.

۳۶ مورد تخلف بنیاد و بانک دی در محاکم قضایی

فاش نیوز -  عضو فراکسیون ایثارگران مجلس از وجود 36 مورد تخلف بنیاد شهید در محاکم قضایی خبر داد.

 به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، امیر خجسته نماینده ایثارگر مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بُعد نظارتی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما در مورد تخلفات بنیاد شهید و بانک دی با قدرت وارد شدیم و 36 مورد از آن در حال حاضر در دادگاه وجود دارد.
وی ادامه داد: این 36 مورد هم مدارک آن به صورت مستدل وجود داد؛ در این ارتباط هم تا کنون 500میلیارد تومان از یک صرافی در دبی به داخل کشور برگردانده شده است.

 رئیس کمیسیون شفاف سازی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مفتوح بودن پرونده بانک دی در محاکم قضایی خاطر نشان کرد: پرونده بانک دی هنوز در دادگاه مفتوح است و آقای لاریجانی اخیراً دستور صریح برای رسیدگی به آن صادر کرده است.
نماینده مردم همدان در مجلس دهم یادآور شد: در مورد رسیدگی به پرونده بنیاد شهید و بانک دی در محاکم قضایی، اخیراً به مدّت یک و نیم ساعت با آقای لاریجانی جلسه داشتم و ایشان دستور رسیدگی و پیگیری موضوع را صادر کرده است.


خجسته با تاکید بر اینکه به عنوان نماینده ایثارگر در مجلس شورای اسلامی در صدد شفاف سازی فعالیت های اقتصادی در بنیاد شهید و زیرمجموعه های آن است متذکر شد: به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در مقابل فساد در بنیاد شهید و گمرک و صندوق فرهنگیان تا کنون ایستادگی و آن را افشا کرده ام.

نماینده ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی خطاب به دستگاه های ذیربط یادآور شد: شما باید شفافیت ایجاد کنید، اگر نمی توانید این شفافیت را ایجاد کنید، کنار بروید؛ در غیر این صورت در مقابل شما خواهیم ایستاد.

نماینده آزاده مجلس دهم در پاسخ به این سووال که ارزیابی شما در مورد شفافیت در فعالیت های اقتصادی در بنیاد شهید چیست تصریح کرد: بنیاد شهید هیچگونه شفافیت در کار خود ندارد و متاسفانه اصلا بنیاد شهید خوابیده و راکد است؛ الان 36 مورد پرونده در شعبه 7 کارکنان دولت از بنیاد شهید وجود دارد که باید تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: 5 هزار میلیارد تومان در رابطه با بانک دی پرونده وجود دارد. وقتی رئیس بنیاد شهید توانایی اداره آن را ندارد چرا مسئولیت به عهده می گیرد. واقعا" این موضوع باعث وارد شدن آسیب می شود و باعث خواهد شد که ایثارگران ما شرایط سخت و بغرنجی را سپری کنند. این چه مدیریتی است که نه می تواند از مجلس پول بگیرد، نه از دولت و... وقتی هم که حرف می زنم می گویند تخریب می کنید؛ بابا این بچه های ایثارگر دارند نابود می شوند.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی با یادآوری بازدید خود از بیمارستان خاتم اظهار داشت: در این بازدید چند جانباز بالای 70 درصد همدانی را مشاهده کردم که با خودروهای خود آمده بودند. آیا واقعا این موضوع برای یک تشکیلات(بنیاد) عیب نیست و نباید جانباز را با آمبولانس و سلام و صلوات بیاورند و کار او را انجام دهند. آیا خود آقای شهیدی در این گونه ماشین ها سوار شده است که ممکن است هر لحظه چپ کند و تعادل جانباز به هم بخورد و این یک نمونه از مشکلات است.

خجسته با اشاره به خدمت رسانی در بنیاد شهید تاکید کرد: کارمندان بنیاد شهید انسان های زحمتکشی هستند، اما متاسفانه سوء مدیریت ها باعث شده است که خدماتی مانند بهداشت و درمان وضعیت نابسامانی برای ایثارگران داشته باشد.

وی با اشاره به اقدامات تخریبی بر علیه خود در فضای مجازی تاکید کرد: به عنوان نماینده ایثارگر، مبارزه با فساد و قاچاق و مافیای سازمان یافته، سران غارتگر بیت المال را سرلوحه کار خود قرار داده ام. متاسفانه مفسدان وقتی منافعشان به خطر می افتد همه چیز را به خطر می اندازند و از جعل خبر تا چاپ عکس جعلی اقدام به تخریب نمایندگان ایثارگر می کنند تا چهره آنها مخدوش شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: من مصمم تر از گذشته در این مسیر ایستاده ام و از تهدید و تخریب ها ترسی به دل راه نمی دهم و به نظر من مردم بهترین قضاوت را در این مورد دارند و ما به عنوان نمایندگان ایثارگر مردم و وکیل المله، مصمم تر از گذشته به افشای فساد، اختلاس و مافیای سازمان یافته اقتصادی ادامه خواهیم داد.

خجسته عضو فراکسیون ایثارگران با بیان اینکه مردم منتظر بدتر از این برخوردهای تخریبی علیه نمایندگان خود در آینده باشند متذکر شد: مردم ما بدانند که در آینده ممکن است فیلم های ساختگی، افشاگری های جعلی و ... در فضای مجازی بر علیه نمایندگان مجلس منتشر شود اما بدانند که نمایندگان آنها پاک هستند و پاک عمل می کنند.


کد خبرنگار : 17


خجسته     بنیاد شهید     مجلس     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
7
هموطن
1397/01/29 - 19:13
باور کنید ما در کشور کمبود ثروت و منابع نداریم.
اگر بعضی ها تخلف نکنند .
بانک دی می تواند به همه ایثارگران همانند بانک قرض الحسنه رسالت ، وام های 30 میلیون تومانی با بهره 2% پرداخت کند
تا همه بتوانند قسمتی از مشکلات معیشتی خود را حل کنند

Reply
no
0
yes
0
جانباز 50 درصد
1397/01/30 - 12:08
بنام خدا
جناب آقای خجسته
با سلام وعرض ادب واحترام
برادر عزیز شما بعنوان یک نماینده رسالت خودرا کما کان انجام دهید دست میرسد نامه به حضرت آقا امام خامنه ای بنویس که حضرتش در جریان قرار گیرد که بر سر ما جانبازان چه میارن مگر قرار نبود سال 96 پرداخت پاداش پایان خدمت چانبازان بسیجی پرداخت شود تازه کارمندان بنیاد عنوان میکنند یه بحثی بود ولی منتفی شد حتی دفترچه اتکا وکارت حکمت از ما دریغ کردن ماده 38 خوب اونهم اعمال نکردن پس این مصوبات مجلس به چه دردی میخورد .... فقط آبروی ما در جامعه لگد مال کردین مگر ما چه گناهی کردیم دوران نوجوانی در جبهه ها دوران نوجوانی در بیمارستانها ودوران میان سالی تاصبح آه وناله کردن بعد حق ما را هم نمیدهند فکر میکنید با 2 میلیون تومان مستمری میشه زندگی کرد به وحدانیت خدا اگر هر کدام از مسئولین جای ما بود الان همه چیز به آتش کشیده بود بسه دیگه خدا ازتون نگذرد واگزتون به دستان بریده حضرت ابا الفضل العباس . منکه آه از ته دل میکشم خداوند حقمو از شما بگیره حصرت یه دست لباس نو رو دلم مونده واگزارتون به کتاب خدا .
جانباز 50 درصد جنگ تحمیلی

Reply
no
0
yes
1
جانبازجنگ وجنگ وجنگ و...
1397/01/30 - 23:41
تا تزکیه نشده اید،،،مقام برای شماخطرناک است!(امام خمینی ره)*******اینگونه مدیران خطاکار،،،ضدانقلاب اندومفسدفی الارض وبایدهمدستان و سران اختلاس رادستگیر وبه سزای اعمالشان برسانید!!!خجالت نمی کشیدازجانباز وشهیدبخورید؟!ننگ است ننگ است ننگ است!بمیرید!!!!!!!و....................!

Reply
no
0
yes
1
جانباز۷۰%
1397/01/31 - 16:59
این نمایندگان محترم فقط بلدند استیضاح کنند البته بازی پانتومیم استیضاح گری را... را یا همان استیضاح بازی... در سری جدید خندوانه پیشنهاد میشود این بخش جذاب رو اضافه نمایند.
حال بازی در بیست دقیقه فلانی که معرکه بود!!!!!!!!!!!!!!

Reply
no
0
yes
4
1397/02/01 - 11:44
حقیقتا یکی ازمشکلات ایثارگران خود بنیاد است.بهترنیست بنیادرومنحل کنند وهزینه های جاری آن را به خود ایثارگران بدهند مثلا ازطریق وزارتخانه ها و سازمانه ونیروهای مسلح وبنیاد تبدیل شود به یک دفتر نظارتی زیر نظر رهبری یا رییس جمهور

Reply
no
0
yes
0
جانباز زیر25%
1397/02/01 - 13:14
سلام.چطور وقتی همچین اختلاس های کلانی انجام میشود کسی جوابگو نیست وبنیادهم هیچ جوابی ندارد بدهدولی همین که جانبازان زیر 25درصد برای تشکیل پرونده کمک معیشت میرودبنیاد ومیگوید طبق بندج تبصره17بنیاد شهیدوامور ایثارگران مکلف است از محل اعتبارات موضوع ردیف131600جدول شماره(7) این قانون به جانبازان وازادگان غیر حالت اشتغال معسر فاقد درامد حداقل حقوق بدهند کارمندان بنیاد با جسارت کامل به جانبازان میگویند خبر نداریم مزاحم نشوید به پلیس خبر میدم بیان ببرنت ولی برای همچین اختلاس ها بزرگ خبری از پلیس نیست.خدایا پناه میبرم به تو از این همه بی عدالتی

Reply
no
0
yes
0
ایثارگر
1397/02/02 - 00:38
مرگ بر خائن وطن .

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.